Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Licho przy studni - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon
Sugerowany poziom Geralta: 2

Zadanie dostępne na tablicy ogłoszeń w Białym Sadzie. Włącz śledzenie zadania, a znacznik skieruje Cię w odpowiednie miejsce. Nie będzie ono szczególnie daleko, jeśli nadal jesteś w okolicy Gospody, tudzież Mostu Płaczki. O zleceniu porozmawiać musisz bowiem z jednym z mieszkańców wsi, o imieniu Odolan. Idź więc do niego, a dowiesz się z czym masz do czynienia. Po chwili będziesz mógł porozmawiać o zapłacie, uczyń to, a dowiesz się w jaki sposób się targować. Finalnie zgódź się zrobić porządek. A następnie zmierzaj do Opuszczonej Wioski na południu Białego Sadu. Na miejscu ducha nie dostrzeżesz, ale skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów. Najpierw zbadaj trawę w okolicy studni, kawałek dalej będzie ciało psa, poparzone. Zdobyte informacje wskazywać będą na to, że masz do czynienia z południcą.Przeczytaj wpis o niej w bestiariuszu, a następnie przeszukaj pobliskie domy, aby znaleźć przedmiot, z którym południca jest powiązana. To czego szukasz to zwłoki, będą one w największym z zaznaczonych na mapie budynków. Jest tu też Pożółkły Pamiętnik, nim także się zainteresuj. Potem zbadaj zwłoki. Następnie zbadaj ślady krwi i podążaj za nimi. Przy drzwiach dostrzeżesz jeszcze jeden ślad, a następnie zainteresuje Cię lina przywiązana do jednego z pali studni.Geralt wyciągnie zawartość studni - zwłoki kobiety. Niestety będzie czegoś brakowało, bransolety o której mowa w pamiętniku. Musisz spróbować ją odzyskać, bo inaczej południca nie odejdzie. W studni zanurkuj pod wodę i korzystając ze zmysłów wiedźmińskich odnajdź bransoletkę. Potem wyjdź z jaskini – wyjście jest obok zaznaczonego na biało stopnia. Czeka Cię dość długie nurkowanie, ale około połowy drogi jesteś w stanie się wynurzyć, więc nie płyń na jednym tchu.


Po wypłynięciu wreszcie na powierzchnię niewielkiego jeziorka, tudzież stawu musisz się przygotować do walki z południcą, najlepiej warząc Olej przeciw upiorom.

Potrzebujesz do niego:

- 1x Niedźwiedzie sadło (w pobliżu, nieco na wschód, przy miejscu mocy, znajduje się niedźwiedź, którego możesz ubić);
- 4x Arenaria (jak pójdziesz drogą na wschód w stronę Spalonej Wioski, znajdziesz zielarza, jedna sztuka arenarii to 5 koron).
 
Przygotuj olej, a następnie wybierz się z powrotem do Opuszczonej Wioski, nie wchodź jednak do niej, a najpierw zapisz grę i nałóż olej na srebrne ostrze. Podejdź do szczątków dziewczyny i spróbuj je spalić. Pojawi się szkarada.
 

Walka z południcą nie jest szczególnie trudna, trzeba się jednak dobrze na nią przygotować. Po pierwsze, olej, po drugie naostrzyć miecze u kowala (daje to bonus do obrażeń), po trzecie robić uniki, najlepiej te krótsze, odskakując niejako na bok, krążąc dookoła swojej ofiary.

Po zlikwidowaniu południcy dostaniesz od niej:

- Mutagen z południcy (pozwala wzmacniać umiejętności lub stworzyć wywar mutagenny),
- Pył śmierci,
- Esencję upiora,
- Świetlisty pył,
- Trofeum z południcy.

Na koniec wróć do Odolana po nagrodę, 20 Koron Nawigrodzkich – możesz ją zostawić dla córki Odolana – Twój wybór. Jeśli zrezygnujesz z zapłaty dostaniesz ametyst.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 3661 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?