Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Ekwipunek - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Ekwipunek to niezwykle ważny element każdej gry RPG. Nie inaczej jest w przypadku Wiedźmina 3. To właśnie tutaj mamy bowiem dostępne wszystkie rodzaje broni, jak i pancerze, chroniące nas przed atakami krwiożerczych bestii. Część ekwipunku można pozyskać przeszukując wirtualny świat, ale całe mnóstwo przedmiotów można także zakupić, lub po prostu przygotować.
 
Do kupowania gratów służą oczywiście handlarze, kowale i kwatermistrzowie. Każdy z nich ma pewien zasób oręża, jak również umiejętności. Zerkaj więc do nich regularnie, jeśli chciałbyś kupić coś przydatnego. Sprzedawaj im też wszystko, z czego prawdopodobnie nie będziesz już korzystał. Jeśli jednak zależy Ci na każdej koronie, odwiedzaj zawsze odpowiednie osoby. Sprzedając zioła, zerknij do zielarza/zielarki, a opychając żelastwo odwiedź kowala – jest spora szansa, że dadzą Ci oni zarobić nieco więcej.
 
Wszelkiej maści fachowcy potrafią też stworzyć nowe przedmioty, na podstawie znalezionych we świecie gry schematów. Wystarczy posiadać odpowiednią instrukcję realizacji danego grata, jak również materiały do tego potrzebne. Na koniec wystarczy zlecić robotę rzemieślnikowi i zapłacić „kilka” koron. Po chwili broń czy pancerz, powinny być gotowe.
 
Zauważ, że broń często posiada specjalne gniazda. Służą one do tego, aby umieszczać w nich glify. Glify znajdujesz w świecie gry, a raz umieszczony w przedmiocie jest stracony. Można co prawda zmienić glif na lepszy, wybierając opcję „Usuń ulepszenie” w interfejsie rzemieślnika, niemniej jednak glif do nas już nie wraca. Odzyskujemy jedynie wolne gniazdo.
 
Pamiętaj, że wszelki oręż wymaga napraw. Regularnie odwiedzaj kowala, aby nie mieć później przykrej niespodzianki. Może się bowiem okazać w połowie jakiejś walki z bossem, że niesiony miecz jest bezużyteczny.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1905 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?