Wiki - pomoc

1.   Czym konkretnie jest dział Wiki w portalu MiastoGier.pl?
2.   Czy Wiki może tworzyć każdy czytelnik, czy tylko redakcja?
3.   Czy za współtworzenie działu Wiki są jakieś benefity?
4.   Na jakiej zasadzie działają punkty pomógł (tzw. PMG), kto je przydziela?
5.   Ile punktów pomógł można dostać za jedną poprawkę?
6.   Kto zatwierdza zmiany w Wiki, czy poprawka może zostać odrzucona?
7.   Jak założyć nową Wiki w portalu MiastoGier.pl?
8.   Jak dodać nową stronę do Wiki?
9.   Jak edytować wybraną stronę w Wiki?
10.   Jak dodawać zdjęcia w dziale Wiki?
11.   Co się stanie gdy popełnię błąd?
12.   Czy układ menu danej Wiki da się zmieniać?
13.   Czy mogę gdzieś zobaczyć zestawienie zmian Wiki?
14.   Czy po zatwierdzeniu zmian mój login będzie gdzieś widoczny?
15.   Czy jeśli mam wątpliwości, mogę gdzieś uzyskać pomoc?


Czym konkretnie jest dział Wiki w portalu MiastoGier.pl?
Dział Wiki portalu MiastoGier.pl to specjalna platforma, na łamach której umieszczane są różne informacje, które niekoniecznie pasują bezpośrednio do encyklopedii. To tutaj znaleźć można także poradniki tworzone zarówno przez redakcję portalu, jak i jego czytelników. Mamy nadzieję, że wszyscy dołążą cegiełkę i w ten sposób powstanie prawdziwe kompendium wiedzy.


Czy Wiki może tworzyć każdy czytelnik, czy tylko redakcja?
Wiki może tworzyć każdy czytelnik, jest tylko jedno ograniczenie. Nie mogą tego czynić osoby, których w ogóle nie znamy. W związku z tym, zanim przejdziesz do działania w Wiki, koniecznie wskocz na forum i napisz kilka postów, porozmawiaj z innymi graczami. Zdobędziesz przy okazji punkty doświadczenia konieczne do tego, by Wiki otworzyła przed Tobą swoje podwoje.


Czy za współtworzenie działu Wiki są jakieś benefity?
Tak, przewidzieliśmy drobne upominki dla wszystkich osób, które zdecydują się pomagać w rozwijaniu działu Wiki. W sklepiku Vipa za punkty pomógł (PMG) takie osoby będą mogły zdobyć gry, gadżety, sprzęt komputerowy i wiele więcej.


Na jakiej zasadzie działają punkty pomógł (tzw. PMG), kto je przydziela?
Punkty pomógł są przydzielane automatycznie w zależności od długości poprawionego tekstu. Im więcej edycji przeprowadzisz, tym więcej punktów otrzymasz. Co ważne, osoba zatwierdzająca zmiany może zdecydować o tym, by przyznać czytelnikowi wysyłającemu poprawkę dodatkowe punkty (PMG) - jeśli uzna, że poprawka warta jest więcej, aniżeli suma, na którą wycenił ją system portalu.


Ile punktów pomógł można dostać za jedną poprawkę?
Liczba punktów zależna jest od ilości tekstu wysłanego w poprawce. Jeśli czytelnik przygotuje długą, rozbudowaną podstronę może za nią dostać nawet kilkadziesiąt punktów pomógł (PMG).


Kto zatwierdza zmiany w Wiki, czy poprawka może zostać odrzucona?
Tak, poprawka może zostać odrzucona jeśli zatwierdzający uzna, że nie została ona napisana z należytą starannością, jest błędna, lub nie wnosi nic do tematu. W takiej sytuacji zatwierdzający, nie musi, acz może napisać wyjaśnienie do podjętej decyzji.


Jak założyć nową Wiki w portalu MiastoGier.pl?
Aby założyć nową Wiki wejdź na listę najnowszych wpisów i skorzystaj z ikonkowego menu - tam znajdziesz stosowną opcję. Inną możliwością jest wejście do encyklopedii konkretnej gry i jeśli nie będzie ona posiadać jeszcze swojej Wiki, pod okładką pojawi się przycisk "Załóż Wiki".


Jak dodać nową stronę do Wiki?
Aby dodać nową stronę do Wiki wejdź do niej, a następnie korzystając z menu umieszczonego po lewej stronie działu, kliknij "Dodaj Stronę" - pojawi się wówczas specjalny formularz, umożliwiający dodawanie nowych informacji.


Jak edytować wybraną stronę w Wiki?
Aby edytować jakąś podstronę Wiki wejdź do niej, a następnie kliknij przycisk "Edytuj Stronę" znajdujący się obok nagłówka zawierającego tytuł podstrony. Pojawi się wówczas łatwy w obsłudze formularz edycji.


Jak dodawać zdjęcia w dziale Wiki?
Aby dodać zdjęcia, musisz wejść do formularza dodawania lub edycji stron, a następnie przesunąć przeglądarkę na sam dół. Tam widoczny jest specjalny panel, z pomocą którego wrzucisz nawet 100 zdjęć jednocześnie. Po ich wrzuceniu zamieszczasz je w tekście wykorzystując znaczniki widoczne pod każdym wgranym zdjęciem.


Co się stanie gdy popełnię błąd?
Nic. Poprawka zostanie odrzucona. Na stronę na pewno nie trafi nic, co nie zostało sprawdzone przez redakcję. W ten sposób zapewniamy możliwie jak najwyższą jakość dostarczanych informacji.


Czy układ menu danej Wiki da się zmieniać?
Tak, można dowolnie przemieszczać poszczególne kategorie, podkategorie i zwykłe strony tekstem. Aby to zrobić wystarczy kliknąć "Zmień układ" w głównym menu Wiki, widniejącym po lewej stronie.


Czy mogę gdzieś zobaczyć zestawienie zmian Wiki?
Aby zobaczyć historię edycji, skorzystaj ze stosownej opcji, widniejącej w menu głównym Wiki - tym po lewej stronie.


Czy po zatwierdzeniu zmian mój login będzie gdzieś widoczny?
Tak, wszyscy czytelnicy, którzy pomogli tworzyć daną Wiki widoczni są po prawej stronie treści poszczególnych podstron oraz na stronie głównej danej Wiki.


Czy jeśli mam wątpliwości, mogę gdzieś uzyskać pomoc?
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zerknij na nasze forum dyskusyjne, załóż nowy wątek, a jak najszybciej postaramy się odpowiedzieć. Będziemy też na bieżąco rozwijać niniejszą pomoc, wyjaśniając coraz więcej kwestii wymagających dodatkowych informacji.