Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Jak zarabiać pieniądze - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Finanse to bardzo ważny element Wiedźmin 3: Dziki Gon. Geralt jest w stanie zarabiać na wiele różnych sposobów, a jednym z najłatwiejszych jest po prostu wykonywanie zadań, zarówno tych głównych, jak i pobocznych. Ale prócz tego warto też zawsze odsprzedawać niepotrzebne przedmioty oraz surowce, tudzież składniki alchemiczne, obficie występujące w wirtualnym świecie. Twój inwentarz, a także Płotki, jest ograniczony, w miarę możliwości staraj się go więc poszerzać, dzięki czemu będziesz w stanie przechowywać więcej gratów, wydłużając odstępy pomiędzy kolejnymi wizytami u handlarzy.
 
W Wiedźmin 3: Dziki Gon występują trzy rodzaje waluty: oreny, nilfgaardzkie floreny i novigradzkie korony. Najważniejsze są ostatnie, czyli korony, bo to właśnie z nich korzystamy robiąc zakupy, to one są walutą posiadającą realną wartość w wirtualnym świecie gry. Nie oznacza to jednak, że pozostałe pieniądze są bezwartościowe. Trzeba je po prostu wymienić na korony w banku Vivaldich, znajdującym się w Novigradzie. Bank jest też w stanie udzielić pożyczki Geraltowi, niemniej jednak kwota jest mizerna, albowiem wynosi zaledwie 100 koron. Tyle, że pieniążków nie trzeba będzie zwracać. Zajmie się tym Yennefer.
 
Jak zauważysz grając w najnowszy projekt studia CD Projekt RED ceny odsprzedaży przedmiotów napotkanym handlarzom są różne. Jeden może zaoferować więcej, inny mniej za tę samą rzecz. Warto więc przed dobiciem targu zorientować się w cenach w okolicy. Co również istotne, każdy handlarz ma ograniczone zasoby pieniężne. Nie da się mu odsprzedawać dóbr bez ograniczeń, wreszcie nie będzie miał ich za co odkupić.
 
Zarabianie to oczywiście nie wszystko, czasem warto też przyoszczędzić. Zwróć uwagę na to, że wszelkie mikstury oraz petardy są automatycznie odnawiane podczas każdej medytacji. Jeśli chodzi o mikstury, wystarczy posiadać odpowiednio duże zapasy alkoholu zwanego Alkehest. W trakcie medytacji zamieni się on w eliksiry, np. w Jaskółkę, regenerującą życie. Dzięki jej możliwościom, wszelkie jedzenie możesz bez problemów odsprzedawać. Podobnie zresztą wina, piwa i inne trunki.
 
Niepotrzebne są też książki, które raz już przeczytałeś. Po tym fakcie nie mają one żadnego zastosowania, zaśmiecając jedynie ekwipunek.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2375 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?