Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (538)Gram (181)Ukończone (269)Kupisz (138)

Wybraniec Bogów - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 17

Zadanie to otrzymujesz rozmawiając z niejakim Crachem, w trakcie wykonywania questa Umarł król, niech żyje król.Pierwszy krok to rozmowa z Udalrykiem, aby dowiedzieć się gdzie znajduje się Cerys, córka Cracha. Znajdziesz go we wsi Svorlag na wyspie Spikeroog na północny zachód od Ard Skellig. Niestety nie okaże się on zbyt pomocny. Geralt jednak uzyska nieco informacji od kogo innego. Dowie się, że Cerys mogła pójść do opuszczonego domu jarla – udaj się więc tam.Na miejscu będziesz musiał skorzystać z wiedźmińskich zmysłów, aby odszukać jakiekolwiek poszlaki po dziewczynie. Najpierw dostrzeżesz ślady stóp na ziemi. Idź za nimi, a dojdziesz do dziewczyny na ziemi – straciła ona przytomność, Geralt wyniesie ją na zewnątrz. Tam dowie się o mieczu, który Cerys chciała odzyskać, celem zdjęcia klątwy z Udarlyka. Po rozmowie, Geralt uda się z powrotem do domu, aby odnaleźć miecz Brokvar.Po wejściu do środka, skręć w lewo, a następnie przejdź przez pierwsze drzwi po prawej. Tam dostrzeżesz klucz. Z jego pomocą dostaniesz się do piwnicy w rogu domu. Rozejrzyj się dookoła, a dostrzeżesz miecz, na stole. Weź go i idź powiedzieć o tym Cerys. Razem wrócicie do Udalryka.Na miejscu odpali się scenka przerywnikowa. Po rozmowie dowiesz się gdzie brat jarla wpadł do wody. Musicie tam odpłynąć, aby zwrócić miecz szczątkom Akiego. Rozpoznasz je dzięki pierścieniowi rodowemu. Idź teraz do łodzi i płyń we wskazane miejsce. Wskakuj do wody i szukaj zwłok. Następnie wróć do Udalryka.

W środku okaże się, że Udalryk wyłupił sobie oko, z woli Bogów. Porozmawiaj z nim, a dowiesz się kolejnych szczegółów na temat tego, z czym masz do czynienia. Geralt domyśli się wreszcie, że to Him, potwór, którego pokonać można na dwa sposoby: albo zabić, albo oszukać.

Pierwsza wersja wymaga nocowania w domu, w którym przebywa Him razem z Udarlykiem. Drugie rozwiązanie to oszukanie Hima – uczynienie jakiegoś okropnego występku, który sprawi, że Him znajdzie sobie inną ofiarę. Oszukany, wreszcie odejdzie.Podstęp to droga, jaką najpierw spróbują Cerys i Geralt. Udajcie się więc od razu na miejsce, aby wykombinować misterny plan. Wejdź ponownie do środka domu i spróbuj wiedźmińskimi zmysłami znaleźć sposób na pozbycie się Hima. Zaraz po wejściu do środka zainteresuj się piecem. Wejdź potem w pierwsze drzwi po prawej, a dostrzeżesz Ciri, a przynajmniej tak Ci się będzie zdawało. W rogu pokoju zbadaj deski, a obok wyjścia stłuczone lustro. W pokoju obok znajdziesz natomiast starą kołyskę. Wtedy zawoła Cię Cerys.

Wyjdź do niej na spotkanie i porozmawiaj z dziewczyną. Zgódź się na to, aby odeszła i zaczynajcie. Po chwili znajdziesz się z powrotem w domu. Ciri wbiegnie do domu, trzymając w ręku dziecko. Po chwili będziesz musiał zdecydować co robić dalej.

Jeśli wrzucisz dziecko do pieca pojawi się demon – dziecko oczywiście przeżyje, podstęp się uda, a Him odejdzie. Po krótkiej rozmowie misja dobiegnie wreszcie końca. Otrzymasz też kolejne zadanie, Królewski Gambit.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3383 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?