Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (538)Gram (181)Ukończone (269)Kupisz (138)

Szepczące Wzgórze - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 5

Misję tę otrzymasz idąc na południe od Ruin wieży rycerskiej, ewentualnie wykonując zadanie główne Panie lasu. W jego trakcie zawitasz u sołtysa wsi Sztygary, a on poinformuje cię o dziwnych rzeczach, jakie dzieją się przy Szepczącym Wzgórzu. Udaj się tam więc, aby zbadać sytuację.Jak podejdziesz w okolice misji usłyszysz dziwny głos. Coś niczym duch. Będzie Cię on przepędzał, prosząc abyś odszedł. W okolicy będzie też wilkołak, więc musisz sobie z nim poradzić, jak również miejsce mocy, które możesz wykorzystać. Wejście do jaskini będzie na podniesieniu.
 
W środku będziesz musiał zanurkować i przepłynąć kawałek, a gdy się wynurzysz pojawisz się w sporej jaskini. Na jednej ze ścian będą jakieś dziwne naroślą, które zaczną do Ciebie przemawiać. Dowiesz się, że masz do czynienia z duchem lasu, którego uwięziły wiedźmy. Możesz teraz zdecydować czy chcesz pomóc duchowi czy nie.
 
Wariant 1:

Jeśli zdecydujesz się udzielić mu pomocy, duch wyśle Cię w poszukiwaniu kilku przedmiotów, które pozwolą Ci przeprowadzić rytuał uwolnienia. Musisz znaleźć krucze pióro, czarnego konia, a na koniec ciało, z którym powiązany jest duch.Najpierw wyruszaj w poszukiwanie kruczego pióra, będzie ono w pobliżu Wsi Sztygary. Musisz tam dobrnąć, a następnie poszukać gniazda. Przeszukaj je dokładnie, a pozyskasz krucze pióro.Kolejny krok to znalezienie kości osoby uwięzionej pod Szepczącym Wzgórzem. Będą one dość blisko samego wzgórza, na północny zachód od niego. Po przybyciu na miejsce włącz wiedźmińskie zmysły i szukaj. Kości będą przy nagrobku świecącym na czerwono. Kości okażą się dziwne, nieludzkie.Na koniec musisz jeszcze oswoić czarnego konia z pomocą znaku Aksji i dosiąść go. Masz już konia, wracaj więc z powrotem do zaklętego ducha, pod Szepczącym Wzgórzem. Gdy wjedziesz do środka włączy się scenka przerywnikowa. Tutaj możesz zdecydować co chcesz zrobić. Misja wreszcie dobiegnie końca, a ty będziesz mógł kontynuować zadanie Panie lasu.
 
Wariant 2:

Jeżeli zdecydujesz się przystąpić do walki z duchem, nie godząc się na pomaganie mu, będziesz musiał stawić czoła wielu pomniejszym potworom. Ubijaj kolejne ich fale, a pomiędzy nimi doskakuj do serca i zadawaj mu obrażenia. Wreszcie uda Ci się pozbyć ducha. Po czym będziesz mógł kontynuować zadanie Panie lasu.
 
Uwaga: Decyzja o tym, co tutaj zrobisz ma wpływ na przebieg zlecenia Sprawy Rodzinne. Zabicie lub uwolnienie ducha zmienia to, co dzieje się z Anną, żoną Barona. Więcej na ten temat w zadaniu Powrót na Krzywouchowe Moczary.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2820 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?