Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Umarł król, niech żyje król - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 16

Zadanie to rozpoczyna się automatycznie w momencie gdy końca dobiega quest Kierunek - Skellige. Nie zwlekaj z jego wykonaniem, a dopiero po nim zacznij eksplorować wyspy. Bez tego możesz sobie zepsuć przyjemność wykonywania jednego z fajniejszych zadań pobocznych.Pierwszy jego etap to odszukanie kwatery Yennefer, gdzie Geralt musi się przygotować do stypy. Pisząc przygotować, mam na myśli zmienić ciuchy na coś mniej wygodnego. Po wejściu do kwatery Yen, rozglądnij się dookoła. Znajdziesz tu m.in. ubrania, jednorożca oraz megaskop. W jednym z pomieszczeń, w rogu będzie też skrzynia, w której znajdziesz ubrania do przebrania się. Weź wszystko i zmień ciuchy na mniej wygodne, a następnie spotkaj się z Yen u wejścia do twierdzy Kaer Trolde.Po krótkiej rozmowie wejdziesz z Yennefer to twierdzy, aby spotkać się z Crachem. Najpierw jednak przysiądziecie się do stołu, gdzie Geralt będzie miał okazję wziąć udział w wyścigu. Jego celem jest dobrnięcie do pniaka na szczycie góry, gdzie znajduje się topór Hjalmara – to właśnie jego musisz zdobyć przed Cerys. Możesz oczywiście dać też dziewczynie wygrać, wybór należy do Ciebie.Kolejny krok to decyzja czy chcesz się napić czy nie. Cokolwiek zdecydujesz wreszcie pójdziesz z Yennefer w bardziej prywatne miejsce, aby porozmawiać. Po drodze zostaniecie zaczepieni przez dwójkę chojraków, a potem będziesz mógł iść dalej za Yen. Zaproponuje ona wizytę w laboratorium Myszowora – musicie tam znaleźć maskę Uroborosa.

Na miejscu przeglądnij dokładnie komnatę, z wykorzystaniem wiedźmińskich zmysłów. Zainteresuj się m.in. zwierzętami, misą na ołtarzu oraz drzwiami w przejściu. Jak dotkniesz drzwi, zwierzęta ożyją – musisz się z nimi uporać. Gdy to zrobisz stracisz przytomność, okaże się, że miałeś halucynacje. Drzwi, których dotknąłeś będą jednak otwarte – przejdź przez nie.Dojdziecie wreszcie do pracowni Myszowora, gdzie znaleźć musicie maskę – oczywiście skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów. Przyglądnij się m.in. wielkiej szyszce na jednym ze stołów, różczce, czaszce dziecka, mapie królestw północy, mieczowi w skale, koziołkowi z drewna, naczyniom alchemicznym, podaniom o Dzikim Gonie oraz kielichowi obok łóżka. Teraz podejdź do posągu Myszowora z wyciągniętą ręką. Umieść w niej kielich, a otworzy się  tajne przejście.
Przejdź przez nie i idź na dół tunelem, tam znajdziecie z Yennefer maskę oraz wielkiego żywiołaka ziemi – będziecie się musieli z nim uporać. Po wygranej do pomieszczenia zacznie dostawać się gaz, będziesz musiał szybko zdecydować co zrobić – wybierz opcję przytulenie Yennefer, a czarodziejka teleportuje Was w bezpieczne miejsce. Tam, jeśli wybierz opcję niemarnowania okazji, będziesz miał szansę przespać się z Yen. Jeśli wybierzesz opcję powrotu na imprezę, okazja przejdzie bokiem. Wreszcie tak czy inaczej będziesz musiał wrócić na imprezę, aby spotkać się z Crachem.

Tam rozpocznie się wybieranie kolejnego króla Skellige. W trakcie scenki Geralt i Yen podejdą do Cracha. Wyjdziecie wówczas w bardziej prywatne miejsce, aby porozmawiać, m.in. o Ciri. W trakcie konwersacji dowiesz się też, że Hjalmar obiecał zabić olbrzyma z Undvik, ale nie wrócił z wyprawy. Spróbuj wybadać jak najwięcej i zgódź się pomóc Crachowi, a w Twoim dzienniku pojawią się misje poboczne Władca Undvik oraz Wybraniec Bogów. Końca dobiegnie w tym momencie zadanie Umarł król, niech żyje król, a rozpocznie się kolejny główny quest, Echa przeszłości.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 3869 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?