Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (538)Gram (181)Ukończone (269)Kupisz (138)

Niebezpieczna gra - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 12

Zadanie to otrzymujesz od Zoltana, stojącego przed domem uciech Szałwia i rozmaryn, po wykonaniu misji Poeta w opałach. Zauważysz tam grupę bandziorów, próbujących straszyć twojego kumpla krasnoluda.Podejdź do nich, a włączy się scenka przerywnikowa. Po niej wypytaj Zoltana o co chodzi. Opowie Ci o kolesiu o imieniu Duke – chce on zostać kolejnym Juniorem, ale nie to jest sednem problemu. Prawdziwe kłopoty związane są z Królem Żebraków. Zoltan pożyczył bowiem od niego sporo kasy, a teraz nie ma jej z czego oddać. Postanowił więc zająć się sprzedażą unikatowych kart do gwinta. Ma nawet klienta, który zapłaci sporą sumkę za kilka kart, ale niestety owe karty najpierw trzeba zdobyć. Właśnie tym zajmie się Geralt, jeśli zgodzisz się pomóc Zoltanowi.Pierwszy krok to dotarcie do handlarza o imieniu Zed. Zoltan przypuszcza, że ma on poszukiwane przez niego karty. Sam jednak nie może do niego zawitać, bo nie dogaduje się ze sprzedawcą. Idziesz więc ty. Po dotarciu do domu Zeda zapukaj, niestety drzwi okażą się zamknięte i będziesz musiał znaleźć inne wejście.Takowe będzie niedaleko. Musisz wyjść na rusztowanie drewniane obok domu Zeda, a następnie przeskoczyć pomiędzy kładkami. Później po schodach do góry i drzwiami w lewo. Po zejściu drabiną do środka, zauważysz na ziemi ciało, zbadaj je. Okaże się, że to Zed. Piętro niżej odpali się scenka przerywnikowa. Dowiesz się, że tutejsze bandziory mają jedną z poszukiwanych przez Ciebie kart. Pozbądź się ich i weź kartę. Będzie to Isengrim Faolitiarna. Znajdziesz też klucz, pozwalający Ci wyjść z lombardu Zeda. Nie rób tego jednak od razu, najpierw poszukaj jeszcze księgi rachunkowej Zeda. Najpierw dostrzeżesz na ziemi, przy schodach rysy. Będzie to oznaczać, że w pobliżu jest skrytka. Rzuć znakiem Aard w kierunku rys, a zniszczysz niewielkie drzwiczki, otrzymując dostęp do skrzyni. Przeszukaj ją, weź księgę i przeczytaj jej treść. Po czym wróć do Zoltana.

Krasnolud przeczyta księgę i wyśle Cię do kolejnych dwóch osób, posiadających poszukiwane przez niego karty. Zrób lekko wywiad i udaj się w odwiedziny do obu jegomościów. Najpierw idź do Ravika – tam udaj się sam. Następnie odwiedź Caesara Bilzena – będzie tam na Ciebie czekał Zoltan.Ravika znajdziesz w karczmie Złoty Jesiotr – wejście do niej jest od strony doków. Jegomość będzie na dole, w prawym rogu. Podejdź i porozmawiaj z nim. Niestety bandziory dotarły trochę przed Tobą i mają już kartę. Będziesz musiał zagrać o nią w Gwinta albo zostawić Ravika oszołomom. Jeśli wygrasz w Gwinta, to i tak rozpęta się pojedynek, który musisz oczywiście zwyciężyć. Po nim otrzymasz oczywiście kartę z Janem Natalisem.Teraz pozostaje jeszcze tylko przeszukać ciała zbirów i iść do ostatniego celu – Bilzena – gdzie czeka na Geralta Zoltan. Podejdź i porozmawiaj z krasnoludem – oddaj mu kartę. Ostatnią zgarniesz, kradnąc. Zoltan zagada Caesara, a ty musisz wyjść na górę i poszukać karty. Skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, a dostrzeżesz coś pod obrazem, nóż przymocowany do blatu. Geralt go przekręci, a otworzy się szuflada. Znajdziesz w niej trójkątny klucz. Wsadzisz go w dziurkę w regale naprzeciwko obrazu. Otworzy się wtedy tajne przejście – skorzystaj z niego.Schodami dostaniesz się na kolejne piętro – zbadaj je dokładnie. Na kredensie w malutkiej szkatułce znajdziesz jadeitową statuetkę – przedmiot fabularny. Prócz tego, zerknij na wszystkie eksponaty. W jednym z nich będzie karta Fringilla Vigo. W innym miecz. W jeszcze innym naszyjnik z szafirami. Jak już zerkniesz na wszystko, zejdź na dół.
Po chwili pojawią się ludzie Tasaka. Możesz zdecydować czy chcesz się wplątać w sytuację czy nie. Wreszcie wyjdziesz z domu Caesara i będziecie mogli porozmawiać. Oddasz mu też ostatnią kartę. Wspólnie pójdziecie zgarnąć forsę za cały komplet. Idź więc za Zoltanem na spotkanie z kupcem.Na miejscu będzie niestety kolejna komplikacja. Będzie tutaj typek, który zabił kupca i wziął jego pieniądze. Po chwili zacznie się walka. Nie zajmuj się jednak bandziorami, ale goń Duke’a, który wszedł do pobliskiego domu. Idź najpierw po drabinie w górę, później przeleć przez kilka drzwi, a następnie drabinami w dół, aż do kanałów. Tam trafisz na zamkniętą kratę, biegnij więc dookoła. Po drodze zniszczysz ścianę i zabijesz utopce. Wreszcie dogonisz Duke’a, zaatakowały go utopce. Możesz tu zdecydować co zrobić, czy załatwić Duke’a czy zostawić go w spokoju. Cokolwiek byś nie zrobił, otrzymasz wreszcie pieniądze.

Na koniec jeszcze jedna decyzja: jako nagrodę wolisz dostać pieniądze czy karty do gry w Gwinta. Misja dobiegnie wreszcie końca.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 5135 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosjeff88m   @   17:51, 09.07.2015
" Na kredensie w malutkiej szkatułce znajdziesz jadeitową statuetkę – przedmiot fabularny. " da radę oddać ten przedmiot Yen lub Triss w dalszej fabule?
0 kudosbigboy177   @   19:41, 09.07.2015
Tak, Triss. Ze statuetką związane jest zadanie.