Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (538)Gram (181)Ukończone (269)Kupisz (138)

Skrzekacz - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 8

Zlecenie to znajdujesz na tablicy w siedzibie barona, czyli w Kasztelu Wrońce. Polega ono oczywiście na wytropieniu i zabiciu potwora.Najpierw wybierz się do zleceniodawcy, Ciesława, aby poznać szczegóły roboty. Znajduje się on w Kasztelu Wrończe, przy jednym z domów. Dowiesz się, że potwór porywa wszystkich, zwierzęta i ludzi. Byli nawet już śmiałkowie, którzy próbowali go ubić, ale niestety się nie powiodło.

Spróbuj nieco podbić cenę (np. do 270 koron), a następnie przyjmij zlecenie. Zanim wyruszysz do walki, zerknij za dom Ciesława, znajduje się tam chłopak, Szymko, który widział potwora i może będzie miał jakieś informacje przydatne do wygrania. Chłopak nie będzie chętny do rozmowy, ale po chwili przekonywania powie coś o kogucie z ogonem jaszczurki. W trakcie rozmowy skorzystaj z opcji sugestii, a dostaniesz dodatkowe doświadczenie. Następnie ruszaj do miejsca ataku potwora.Na miejscu włączy wiedźmińskie zmysły i zacznij szukać śladów. Będą tu m.in. zwłoki psa oraz jakieś ślady na ziemi, dość spore. Idź za nimi, a znajdziesz krew – potwora. Idź teraz za śladami krwi. Znikną przed wodą, ale nic straconego, przebiegnij niewielką kałużę, a na drugiej stronie kontynuuj. Gdy dojdziesz do krzaka, ślady skręcą nieco w prawo, a następnie do jaskini. Dowiesz się, że masz do czynienia z kuroliszkiem.

Zanim pójdziesz dalej, przygotuj się, kuroliszek wrażliwy jest na:

- petardę kartacz;
- olej przeciw drakonidom;
- znak Aard.Teraz, jak już wszystko masz, wkraczaj do jaskini, aby zbadać jej zawartość. Zerknij do góry, kuroliszek będzie się tam skrywał. Wypędzisz go petardą. Ten wówczas wyleci z jaskini na zewnątrz, wybiegnij więc za nim, wsiadaj na płotkę i pędź za potworem. Zacznie on krążyć wreszcie ponad polaną.Starcie z kuroliszkiem bardzo przypomina to z gryfem. Potwór stosuje bowiem te same chwyty, a więc podobnie musisz się zachowywać. Po pierwsze, unikaj jego ataków pikujących, robiąc wówczas odskoki. Ewentualnie możesz też strącić go z nieba używając znaku Aard albo kuszy. Gdy jest na ziemi, staraj się robić uniki (turlikając się) tak, aby być mniej więcej z boku pokraki. Wtedy wyprowadzasz cios lub dwa, a następnie odskakujesz. Proces powtarzasz, aż kuroliszek padnie.

Wtedy zabierz trofeum i wracaj do zleceniodawcy po nagrodę. Po krótkiej rozmowie quest dobiegnie końca.


Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2603 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?