Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (554)Gram (181)Ukończone (276)Kupisz (139)

Poradnik - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Wiedźmin 3 to ogromna gra, dlatego postanowiliśmy przygotować niniejszy poradnik. Całość została podzielona na sekcje, aby wygodniej było Wam przeskakiwać pomiędzy najważniejszymi informacjami. Jeśli chodzi o opis rozgrywki, wszelkie szczegóły dostępne są w sekcji Solucja. Tam też znajdziecie mapy oraz rozpiskę wszystkich misji i zleceń wiedźmińskich.

Ze względu na to, że Wiedźmin 3 traktuje gracza na poważnie, twórcy oczekują tego, że chociaż część elementów produkcji sami będziemy w stanie rozpracować. Mimo iż są różnej maści samouczki i wskazówki, to sterowanie jest rozbudowane, istnieje wiele zależności pomiędzy postaciami, a każda czynność ma wpływ na wirtualny świat. Jest też mnóstwo ukrytych miejsc, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Walka – pojedynki to niezwykle istotny element całej serii Wiedźmin. Gra oferuje nam dwa różne ostrza (żelazne i srebrne), których wykorzystanie konieczne jest do tego, aby miecz szansę na zwycięstwo. Miecz żelazny jest bowiem skuteczny przede wszystkim przeciw ludziom, srebrny to natomiast oręż, który należy dobyć w momencie pojedynku z jakąś bestią, upiorem czy inną pokraką. Pamiętaj, że broń ulega zniszczeniu, a w związku z tym, musisz ją regularnie naprawiać u kowala.

EksploracjaWiedźmin 3 nie prowadzi gracza za rączkę, a w związku z tym, nie wszystkie zadania są na mapie zaznaczone z wykorzystaniem bijących po oczach markerów. Miejsca, warte odwiedzenia oznaczono „?”, niemniej jednak spacerowanie po okolicy to jedyny sposób na to, by dostrzec osoby chętne do tego, aby przydzielić nam jakieś zadanie.

Rzemiosło – Mimo iż całe mnóstwo przedmiotów wyposażenia da się znaleźć w świecie gry, często trzeba też zaglądać do tutejszych kowali oraz kwatermistrzów. Każdy z nich jest w stanie przygotować nowy oręż wykorzystując do tego celu znalezione przez nas schematy oraz zebrane materiały. Co istotne, jeśli czegoś Ci brakuje, sprawdź czy po rozebraniu jakiegoś oręża – dostępne u rzemieślników – nie będziesz w stanie pozyskać surowca.

Alchemia – Alchemia to kolejny niebywale ważny element rozgrywki. Geralt potrafi bowiem warzyć mnóstwo mikstur, a także przygotowywać specjalne oleje. Te pierwsze sam wypija, uzyskując różne specjalne efekty (np. możliwość widzenia w mroku, zwiększoną siłę, dodatkową regenerację życia), te drugie natomiast nakłada się na ostrza mieczy, sprawiając, że są skuteczniejsze przeciw wybranemu rodzajowi oponentów.

Dialogi – Rozmowy z napotkanymi postaciami to klucz do rozwikłania całej historii. W trakcie konwersacji bardzo często mamy do dyspozycji kilka różnych opcji dialogowych, a znaczna ich część niesie ze sobą nieodwracalne konsekwencje. Dlatego przed powiedzeniem czegokolwiek zastanów się. Niektóre dialogi są też ograniczone czasowo, a w innych da się np. korzystać z umiejętności sugestii (można ją rozwijać).

Rozwój postaci – Jeśli chcesz przetrwać w pełnym niebezpieczeństw świecie musisz mądrze rozwijać umiejętności Geralta. Już na początku zdecyduj się w jakim kierunku chcesz iść (walka zręcznościowa, siłowa, dystansowa itd.) i trzymaj się konsekwentnie wyboru. Doświadczenie w grze zdobywa się bowiem dość mozolnie, a to oznacza, że źle przygotowana postać może w późniejszych etapach rozgrywki nie poradzić sobie z wyzwaniami.

Inwentarz – Każdy niesiony przez Ciebie element inwentarza posiada wagę. Nie możesz nieść nieskończonej liczby gratów. Wreszcie wiedźmin ucierpi na mobilności. Dlatego wszystko, co Ci niepotrzebne sprzedawaj u handlarzy lub rozkładaj na czynniki pierwsze u rzemieślników. Nie zapychaj swojego plecaka niepotrzebnym złomem.

Szybka podróż – Świat gry jest ogromny, a żeby się skutecznie poruszać wykorzystuj możliwość szybkiej podróży. Nie da się z niej korzystać  jednak w dowolnym miejscu, najpierw trzeba podejść do jakiegoś drogowskazu. Dopiero z jego użyciem można się przenieść do innego, uprzednio odkrytego znacznika.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 22900 znaków
Materdea
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 401 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?