Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Przygotowanie do walki - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Starcia z przeciwnikami to niezwykle ważny element gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Co istotne, występujące tu pojedynki podzielić można na dwie zasadnicze kategorie. Pierwsza to starcia ze zwykłymi przeciwnikami: ludźmi, zwierzętami czy potworami; druga to natomiast potyczki będące częścią tzw. zleceń. Zlecenia znaleźć można zarówno na tablicy, jak i podczas eksploracji oraz rozmów z postaciami niezależnymi. Są to swego rodzaju walki z bossami, albowiem każdorazowo musimy się tutaj odpowiednio przygotować, a oponent nie jest łatwy do ubicia.
 
Aby wygrać zlecenie należy wcześniej dokładnie sprawdzić z kim mamy do czynienia. Służy do tego specjalny tryb postrzegania świata, zwany wiedźmińskim zmysłem. Geralt, po jego włączeniu, zauważa w swojej okolicy różne wyróżniające się elementy otoczenia. Dzięki temu jest w stanie określić z jakim rodzajem potwora ma do czynienia, a często nawet jego płeć i wiek. Po tym, jak dowiemy się z kim potyczka nas czeka, wypada zerknąć do bestiariusza (w menu inwentarza), a tam odszukać odpowiednią kartę. Na niej wspomniane będą słabości każdego przeciwnika.
 
W zależności od tego, z kim mamy do czynienia musimy przygotować zarówno odpowiednie eliksiry, jak również oleje. Z ich pomocą będziemy w stanie zadawać więcej obrażeń, a jednocześnie samego siebie także nieco wzmocnić. Potyczka z potworem to także dobra okazja do tego, aby zawitać do jakiegoś rzemieślnika i naprawić wyposażenie. W pobliżu miejsc pracy kowali tudzież kwatermistrzów są też narzędzia, które sprawiają, że oręż tudzież pancerze są przez pewien czas skuteczniejsze. Co ważne, wszelkie eliksiry oraz oleje także działają tylko przez określony czas. Później trzeba ponownie je spożywać/nakładać.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1788 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?