Wiedźmin 3: Dziki Gon  (SWITCH) - okladka

Wiedźmin 3: Dziki Gon (SWITCH)

Premiera:
15 października 2019
Premiera PL:
15 października 2019
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Wiedźmin 3: Dziki Gon (SWITCH)
Dirian @ 20:59 13.06.2019
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 99h 8min

+ czaswięcej

Wiedźmin 3: Dziki Gon to wieńcząca trylogię polskiego studia CD Projekt RED odsłona serii gier cRPG akcji oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego pod tym samym tytułem. Za przygotowanie portu gry na konsolę Nintendo Switch odpowiada firma Saber Interactive.

Fabuła Wiedźmina 3 po raz kolejny pozwala graczowi wcielić się w postać osławionego zabójcę potworów Geralta z Rivii. Historia splata ze sobą kilka przecinających się wątków i rozgrywa się po zakończeniu akcji z Wiedźmina 2. Podczas naszej podróży po świecie, Wiedźmin odzyskuje pamięć i wyrusza na poszukiwanie bliskich. W między czasie angażuje się w inwazję Nilfgaardu i inne wątki polityczne, oraz ściga tytułowy Dziki Gon. Ważną postacią jest przybrana córka Geralta, Ciri.

Rozgrywka Wiedźmina 3 oferuje nowość w serii - całkowicie otwarty świat. Tym samym, aby nie fundować graczom monotonnych podróży, wprowadzone zostały punkty szybkiej podróży, a także możliwość jazdy konno. Sama mapa jest o trzydzieści razy bardziej rozległa, niż w przypadku poprzedniczki. Ponadto świat oferuje zmienne warunki atmosferyczne, które wpływają nawet na potwory. Autorzy zdecydowali się wprowadzić rozpoznania przed wykonywaniem misji. Tak więc Geralt przed wyruszeniem na łowy, może zebrać przydatne informacje na temat zdobyczy. Może się okazać że bestia pojawia się jedynie w odpowiednich warunkach i aby ją pokonać niezbędne jest skorzystanie z odpowiednich narzędzi i celowanie w jedyny odsłonięty punkt.

Zastosowanie autorskiego silnika REDengine 3 pozwoliło na znaczne zmiany w systemie walki. Przede wszystkim mamy dużo więcej dostępnych animacji postaci. Jest ich bowiem aż 96 (20 w "dwójce"). Wprowadzony został także system uników, blokowania, a także zatrzymywania ataków. Naturalnie nie zabrakło efektownych starć z bossami, które teraz nie są już oskryptowane.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Wiedźmin 3: Dziki Gon (SWITCH)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?