Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Tajemnicze ślady - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 20

Zlecenie to otrzymujemy po przeglądnięciu tablicy ogłoszeń we Wsi Zalipie.

Pierwszy krok to odwiedzenie myśliwego we Wsi Zalipie. Dowiesz się od niego, że potwór jest ogromny, zabił tuzin wilków, a w dodatku całkowicie dla przyjemności. Ustal więc cenę zlecenia – za 270 powinno pójść – a następnie przyjmij je do realizacji.Udaj się teraz do lasu, aby go przeszukać z użyciem wiedźmińskich zmysłów. Najpierw znajdziesz miejsce, w którym zginęła cała wataha, później natomiast ślady, za którymi musisz podążać – będą prowadzić na niewielki pagórek, a następnie w pobliżu grubego drzewa – na pniu będzie futro, które nadal wydziela zapach.Kieruj się więc po woni. Dojdziesz wreszcie do odchodów, zbadaj je. Masz prawdopodobnie do czynienia z biesem, który przebywa w jaskini powyżej. Niestety nie dostaniesz się do niej wejściem widocznym ponad odchodami. Musisz znaleźć inne. Będzie ono na górce, w ziemi, obok sporego drzewa. Spadnij do dziury.Kolejny krok to przeszukanie wnętrza jaskini. Znajdziesz wielkiego biesa – martwego. Zbadaj całe ciało, a następnie coś przy jego pysku – strzępki futra. Będzie też mnóstwo śladów – zbyt małych jak na biesa. Będzie też znaczna plama krwi. Geralt dojdzie do wniosku, że ma najprawdopodobniej do czynienia z czartem. Aby go zwabić musisz zdobyć łajno biesa i sporządzić odpowiednią mieszankę. Nim jednak cokolwiek zaczniesz kombinować, rozglądnij się dookoła będzie tu skrzynia m.in. ze schematem na ulepszoną dwimerytową petardę.Wyjdź następnie z jaskini i poszukaj łajna – będzie przy wyjściu, jak pamiętasz. Teraz pozostaje przygotować przynętę na podstawie receptury w inwentarzu. Umieść następnie uzyskany w ten sposób przedmiot „pod ręką”. Wejdź do inwentarza, przełącz się na przedmioty fabularne, wybierz przynętę na czarta i wciśnij przycisk odpowiadający komendzie „Załóż”. Wybierz następnie jedno z miejsc i idź we wskazane na mapie lokacje, aby podłożyć przynętę. Wybierz ją z menu kołowego, a później użyj tak, jak kaganka lub petard (prawy bumper na padzie).Przygotuj się też zawczasu do walki.
 
Czart wrażliwy jest na:
- petardę czarcia purchawka;
- olej przeciw reliktom (jemiołę, potrzebną do przygotowania oleju, można kupić u zielarzy).

Przygotuj oba, jeśli chcesz ułatwić sobie nieco pojedynek. Po rozlaniu wabika wskocz do jaskini i czekaj na czarta. Wypij koniecznie eliksir kot, bo będzie tu ciężko, a on ułatwi walkę. Jeśli chodzi o taktykę, to zdecydowanie najlepiej sprawdza się stosowanie znaku Aksji, a następnie doskakiwanie, zadawanie 2-3 szybkich ciosów i wycofywanie się. Skuteczny jest też znak Igni, niemniej jednak tylko wtedy, kiedy wywoła podpalenie, chwilowo oszołamiając czarta.

Po wygranym pojedynku pamiętaj, aby wziąć trofeum i udać się do myśliwego po nagrodę.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3115 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?