Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (538)Gram (181)Ukończone (269)Kupisz (138)

Miecze i pierogi - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 24

Zadanie to otrzymujesz od kowala o imieniu Hattori, posiadającego swój przybytek w mieście Novigrad. Jest ono dość trudne. Najlepiej abyś był około 20 poziomu doświadczenia.Podczas rozmowy dowiesz się, że Hattori chętnie by coś zrobił dla Ciebie, ale tutejszy rynek kowalski kontrolowany jest przez jednego człowieka, niejakiego Ensta van Hoorna. Geralt będzie jednak prawdopodobnie w stanie pomóc. Wystarczy, że wybierzesz się z Hattori na negocjacje i pomożesz mu załatwić dostawy materiałów konieczny do prowadzenia warsztatu.

Spotkanie ustawione zostanie po zmroku przy dokach. Udaj się tam więc około 22:00 – po chwili spotkasz się z kowalem i udasz na umówione spotkanie. Tam czekał będzie człowiek Króla Żebraków, niejaki Cyna. Musisz się z nim targować. Wstępna propozycja to 50% zysków za stałą dostawę towarów. Możesz się na nią nie zgodzić – wybierz opcję targowania. Zejdziesz w ten sposób do 35%, powiedz, że to wciąż za dużo, a potem (podczas uciekającego czasu) wybierz: „Nie, to nie”. Utargujesz w ten sposób 25%.

Niestety pojawią się ludzie Tasaka, okaże się, że to pułapka. Musisz ubić bandziorów i wydostać się. Krasnoludy będą dość mocne, wszystkie około 23 lub 24 poziomu, niemniej jednak wystarczy, że Geralt będzie około poziomu 18-tego, abyś sobie poradził. Wystarczy umiejętnie wykorzystywać mocne ciosy, uniki, znaki oraz eliksiry grom i jaskółka. Po walce idź za Hattorim. Wreszcie będziecie bezpieczni.Po krótkiej rozmowie Hattori ucieknie do swojej pierogarni, udaj się więc za nim. Na miejscu zapukaj do drzwi i pogadaj z kowalem. Będzie chciał żebyś mu znalazł ochronę. Elf ma nawet jakiegoś kandydata. Jest nim niejaki Sukrus ze Skellige. Udaj się do niego (jest w Novigradzie). Na miejscu będziesz świadkiem bójki, tzn. rozmowy. Koleś niestety okaże się dość agresywny i będziesz musiał go uspokoić. Po obiciu mu gęby, przedstaw całą sytuację. Niestety Sukrus da Ci małą robótkę. Zanim przejdziecie do rozmów o ochronie musisz zdobyć pieniądze, które wisi Sukrusowi jego szwagier. Przyjmij robotę i idź szukać dłużnika. Na miejscu masz zniszczyć jego zapasy miodu albo odzyskać kasę – wybór należy do Ciebie.

Kupiec będzie na statku, porozmawiaj z nim. Jeśli masz umiejętność sugestii na odpowiednim poziomie, uda Ci się go przekonać do zapłacenia długu, jeśli nie, zrób użytek ze znaków i zniszcz pobliskie beczki z miodem. Oczywiście kupcowi się to nie spodoba i zaatakuje, wystarczy jednak, że lekko mu nakopiesz, a będziesz mógł iść do Sukrusa, opowiedzieć mu o załatwionej sprawie. Zgodzi się on chronić Hattori’ego. Idź więc powiedzieć kowalowi, że może spać spokojnie.

Okaże się, że Hattori wciąż nie jest w stanie nic robić, bo niejaki van Hoorn ma cały zapas składników rzemieślniczych. Będziesz musiał pomóc kowalowi zdobyć część tychże zapasów. Skrzyknij ludzi Sukrusa (porozmawiaj z nim) i udaj się do doków, do magazynu. Skrzynie ze składnikami będą pachnieć amoniakiem, więc bez problemu je odnajdziesz. Po zmroku udaj się na miejsce docelowe.Po krótkiej rozmowie musisz się udać do magazynu, podejdź od przodu, a rozpocznie się scenka przerywnikowa. Jeśli masz umiejętność sugestia na 3 poziomie, do magazynu wejdziesz za darmo, jeśli nie, będziesz musiał zapłacić 200 koron. Wejdź wreszcie do środka, a tam korzystając z wiedźmińskich zmysłów poszukaj skrzyń ze składnikami i oznacz je kredą. Wreszcie idź dać znać Sukrusowi, że towar jest gotowy do wyniesienia.

Niestety sytuacja lekko się skomplikuje. Po walce Sukrus i jego ludzie wezmą skrzynie. Udaj się ty także do Hattori’ego, aby pogadać o nagrodzie za wykonaną pracę. Miecz, który dostaniesz od kowala, nie jest jeszcze gotowy, poczekaj więc do następnego dnia i idź go odebrać. Misja dobiegnie końca.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 4091 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoscreepigaming   @   09:47, 09.06.2016
W tym zadaniu jest sugerowany poziom 24 a ja go przeszedłem z 12 poziomem. Jedyny problem był z walką z krasnoludami. Najlepiej jest uciec unikami na koniec miejsca walki. Wtedy jeden zbir będzie z nimi walczył i to on najwięcej zrobi. Jest jeden krasnolud który strzela z kuszy więc włączaj cały czas tarcze magiczną. Ty też strzelej do niego w miarę szybko zanim on zdąży przeładować gdy z nim skończysz pomóż walczącemu zbirowi rzucając co chwile aksji na krasnoluda z którym walczy. Gdy któryś podejdzie do ciebie rzucaj na niego aksji uderz i uciekaj i tak końca. Warto mieć przy sobie eliksir Jaskółka. Dalsza część zadania będzie już prosta.
0 kudosMicMus123456789   @   20:48, 09.06.2016
Jeżeli faktycznie Ci się to udało na 12 poziomie to chyba robiłeś to parę godzin :/ Ja z ciekawości spróbowałem na 16 poziomie wykonać to zadanie i mimo posiadania dobrego ekwipunku dopasowanego do mojego poziomu, silnych odwarów i ulepszonych eliksirów i petard nie dało się tego zrobić.
0 kudosisntitlovely   @   18:28, 27.06.2019
Cytat: MicMus123456789
Jeżeli faktycznie Ci się to udało na 12 poziomie to chyba robiłeś to parę godzin :/ Ja z ciekawości spróbowałem na 16 poziomie wykonać to zadanie i mimo posiadania dobrego ekwipunku dopasowanego do mojego poziomu, silnych odwarów i ulepszonych eliksirów i petard nie dało się tego zrobić.
na 14 poziomie pokonanie krasnoludow zajelo mi tylko chwile. polecam ulepszyc znak aksji do trybu alternatywnego, odbiec od krasnoludow, a pozniej podejsc do najblizszego, rzucic znak, odbiec i tak kilka razy. w ten sposob powybijaja sie same XDD
0 kudosGallll   @   16:14, 02.11.2019
Mic mus mi też udało się to zrobić na 12lv trzeba tylko atakować z odległości (TP atakujesz i odskakujesz i tak aż ich nie wykrwawisz
0 kudossoulfly777kris   @   15:38, 10.08.2020
Ja mam problem w dokach bo przychodzę po zmierzchu czyli między 20:00 a 22:00 ale ten koleś nie przychodzi. Mój poziom to 25.
Z góry dziękuję za pomoc.
0 kudosRetr0___   @   00:06, 02.11.2020
próbowałem od razu tą misję jak się pojawiłem w Novigradzie, cieżko było ale udało się
Dodaj Odpowiedź