Problemy z grami

Problemy z Kingdom Come: Deliverance

● Warhorse Studios ● 13.02.2018
Witam, Kiedyś gdy zaczynałem przygodę z grą KCD włączyłem celownik podczas strzelania z łuku, jednak celownik wyświetlał się również podczas normalnej gry i walki mieczem. Teraz chcę go wyłączyć. Jedak po zmienieniu w komendzie wartości z 1 na 0 celownik znika tylko przy celowaniu z łuku a w czasie gdy nie walczę i nie mam wyciągniętej broni zostaje włączony. Denerwuje mnie to, czy ktoś wie jak naprawić ten błąd?😊
Windows 7 64bit, geforce 445.75 driver , wersja gry darmowa z epicgames.com Poza mapą i inwentarzem wszystko działa super. Gdy wejdziemy do mapy lub inwentarza podświetlają się obiekty oddalone od kursora o ~ 10cm a nie podświetla się obiekt, na który najedziemy kursorem myszy. Problem jest także z opcją ANSEL nie mogę jej uruchomić w czasie oglądania mapy. Gdy jednak nacisnę klawisz windows (powrót na pulpit) a potem wrócę do gry to problem myszy znika.
Po ściągnięciu i zainstalowaniu gry z Epic Games Store'a, w main menu nie mogę zmienić rozdzielczości. Ruszam strzałkami w prawo i w lewo, słyszę *klik*, ale nic się nie dzieje, rozdzielczość nie ulega zmianie. Co ciekawe gra pozwala mi przy tym "zatwierdzić" zmianę (kolor napisu zmienia się na biały). Rozdzielczość na kompie mam 4k, ale chciałbym zmienić to dla gry, żeby nie grać na low ustawieniach, chciałbym zmienić rozdziałkę na 1920x1080. Próbowałem: a) zmienić rozdzielczość kompa 1920x1080, zresetować i odpalić gierke - nie zadziałało. b) wrzucić plik user.cfg do folderu z grą, z następującymi linijkami: Attr name=“res_x” value=”1980” Attr name=“res_y” value=“1080” Do tego do skrótu, z którego odpalam grę dopisałem na końcu: "+exec user.cfg" Znalazłem to rozwiązanie na jakimś forum - zero zmiany. c) zmienić rozdzielczość przy pomocy GeForce Experience, ale nie wykrywa gry (podobno wykrywa tylko wersję Steam...) Nie wiem już za bardzo co mam zrobić. Jakieś pomysły? Specyfikacje kompa: Lenovo Legion Y720 i7-7700HQ 16GB GTX1060 Z góry dzięki za pomoc :)
Jestem właśnie w momencie przechodzenia misji "W rękach boga", która polega na pomocy rannym Skaliczanom w Klasztorze, którymi opiekuje się Johanka. Problemem jest tu brak niektórych rannych, którym miałbym pomóc przez co zadania nie mogę wykonać pomyślnie i Johanka wkurzona wyrzuca mnie z Klasztoru. Wyczytałem w necie że jest ich pięciu: - Insomniak będzie chciał coś, co pomoże mu zasnąć. - Górnik Samek będzie chciał jakieś fioletowe zioła, które postawią go na nogi. - Hans będzie chciał 10 bandaży. - Wieśniak ze złamaną nogą, który będzie chciał, aby ktoś tę nogę nastawił. - Filip cierpiący na nieznaną chorobę. Z tych pięciu osób jest tylko Insomniak i Górnik Samek. Przechodzę tą grę drugi raz i pamiętam, że wcześniej nie miałem tego problemu. Jest to bug, czy muszą zostać spełnione określone warunki (jakieś konkretne misje?) by Ci ranni się pojawili? Jest ewentualna możliwość przywołania postaci poprzez konsolę?
Witam, ostatnio pobrałem Kingdom come delievarence z Epic games store, podczas włączania gry, pojawia się błąd o treści "invalid game license" może ktoś miał ten sam problem i wie jak go naprawić.Z góry dziękuje za pomoc

Problemy z Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

● CD Projekt RED ● 19.09.2008
Witam mam pytanie czy da się jakoś pominąć misje/rozdziały w wiedzminie 1 bo przeszedłem już do jakiegoś miejsca ale musiałem sformatować komputer i całe zapisy się usunęły i pytanie brzmi czy mogę to jakoś obejść?
Mam problem z tym ze gdy zapisuje gre np na początku gry w miejscu losowym np pod scianą i gram dalej zdobywam eq robie misje odkyrwam mape i znowu zapisze np o 20.15 i umre i bede chciał wczytac ten zapis z 20.15 to wczytuje mi się zapis z wczesniejszej ( z pod sciany) bez eq i bez odkrytych map ale mam zadnia ktore miałem. prosze o szybko pomoc.pozdrawiam
Witam mój problem polega na tym że zapisy w grze od pewnego momentu działają poprawnie lecz po jakimś czasie gdy próbuję wczytać zapis zamiast wczytać wybrany wczytuje mi pierwszy zapis z lokacji wraz z przedmiotami fabularnymi których już nie powinienem mieć, blokują się też zadania
Mam problem z ,,Wiedźmin 1 Edycja Rozszerzona" odnośnie tej misji i ogólnej wydajności gry. Grę mam legalnie kupioną ze Steama, już kiedyś przechodziłem grę, ale chciałem zmienić niektóre wybory. Wcześniej (na najwyższych ustawieniach) gra działała świetnie poza Przejściem z ,,Prologu" do ,,Rozdziału I", ale znalazłem rozwiązanie z internetu. Po kupnie nowej karty graficznej (mam gtx 1050ti) działa gorzej niż na poprzedniej (bodajże gtx 560), chociaż nie wiem czy to wina karty. W krypcie ghuli po wejściu cutscenaka mocno się przycina, monolog Geralta jest słyszalny normalnie, po zabiciu (ze strasznymi lagami) ghula on upada i nie zostają po nim szczątki, jest to denerwujące, ponieważ nie mogę zebrać składników alchemicznych, a duże ścinki to po prostu psują zabawę z wykonania zadania od Mikula i pewnie zlecenie od Wielkiego Łowczego na tego ghula (nie sprawdzałem tego) Poza kryptą też chwilami przycina. Jakieś nieco ponad 2 lata temu odpaliłem ,,Nową Grę". Nie wiem czy wtedy też ten problem był. Dzięki za uwagę i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
"Pozostało mi tylko odnaleźć Azara Javeda", "Muszę pogadać z Zygfrydem (nie chce ze mną gadać bo pomogłam nieludziom) lub Yaevinnem (wyparował gdzieś, sprawdzałam Gaj, kryjówki Salamandry, bank, karczmy)" Powinien być dostępny dialog z Triss by mnie umówić na spotkanie z Vincentem (żyje), ale nie robi się taka opcja w dialogu. Wszystkie poboczne misje skończone, zostały mi tylko te z dentystą, bójki i poker. I nadal jest aktywna misja "Tajemnice Berengara" ale nie ma go na bagnach, podobno to się wyjaśni później.