Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Dorwać Juniora - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 12

Aby otrzymać to zadanie musisz najpierw ukończyć zlecenie Spis cudzołożnic.

Zadanie zacznij od zlecenia Skarb Hrabiego Reuvena. Wejdziesz do jego łaźni. Tam podążaj wedle wskazówek, aż wreszcie dojdzie do pojedynku. Po nim będziesz musiał się wytłumaczyć ze swojego postępowania, a następnie dowiedzieć się wszystkiego, co możliwe na temat Juniora, którego poszukujesz. Dowiesz się, że Junior kontroluje m.in. arenę w podziemiach miasta oraz kasyno. Prócz tego, warto jeszcze sprawdzić dom Juniora.Po rozmowie z Reuvenem dostaniesz zadanie Gangi Novigradu. Możesz też przełączyć się na zadanie Skarb Hrabiego Reuvena – masz go przy sobie, porozmawiaj z nim. Wracając do zadania Dorwać juniora, gdy skończysz konwersację z Reuvenem będziesz musiał udać się w miejsca, o których się dowiedziałeś.

Zadanie to wykonać można na dwa sposoby.

Wariant 1:

Przejdź misję poboczną Gangi Novigradu, którą otrzymasz od krasnoluda Tasaka. Odwiedzasz w niej mniej więcej te same miejsca, co w przypadku przechodzenia zadania na własną rękę. Tyle, że stosujesz bardziej siłową metodę dochodzenia. Nie bawisz się w półśrodki.

Po wykonaniu zadania Gangi Novigradu wrócisz do zlecenia Dorwać Juniora. Na mapie będą dwa znaczniki, pierwszy z nich będzie wskazywał Djkstrę, a drugi kryjówkę Juniora w Novigradzie. Idź najpierw do kryjówki i przeszukaj ją dokładnie. Na parterze będą książki, a na piętrze ciuchy oraz jakiś uchwyt na narzędzia, wiszący na ścianie. Teraz możesz iść porozmawiać na temat Juniora z Dijkstrą.
 
Wariant 2:Nie zaczynaj misji pobocznej Gangi Novigradu, zamiast tego na własną rękę odszukaj Juniora. Twoim celem jest znalezienie jego kryjówki. Najpierw musisz udać się na ring należący do Juniora, po drodze możesz spotkać człowieka o imieniu Zdenek, albo znaleźć jego ciało. Weź znajdujący się przy nim list i ruszaj dalej w stronę ringu. Tam będą bramkarze, musisz z nimi porozmawiać. Możesz ich przekupić, skorzystać z sugestii, postraszyć, albo po prostu podszyć się pod Zdenka. W środku musisz znaleźć niejakiego Igora. Porozmawiaj z nim, powiedz że potrzebujesz roboty. Igor postanowi Cię sprawdzić na arenie.
Musisz przetrzymać trzy walki, aby rozpocząć pracę. Pojedynki będą na śmierć i życie, zachowasz więc swój ekwipunek. Co ważne, nie musisz zabijać pierwszego oponenta, Gustawa. Jeśli podarujesz mu życie, będziesz musiał ubić garść piesków, ale później Gustaw będzie Ci pomagał w kolejnych starciach.  W drugim staniesz do boju z dwójką braci ze Skellige, a na koniec czeka cię wiwerna (11 poziom). Niestety tłum będzie domagał się krwi, przygotuj się więc na kolejną walkę (2 endriagi na 10 poziomie) i jeszcze jedną, z niedźwiedziem Borysem (11 poziom).Po tym wszystkim pojawi się Junior, nieszczególnie zadowolony z obrotu spraw. Naśle on na Ciebie grupkę bandziorów. Uporaj się z nimi, a następnie przeszukaj ciało Igora – będzie wśród walczących. Zdobędziesz dzięki temu klucz. Idź teraz tunelem, z którego wyszli ludzie Juniora. Na wprost zauważysz ścianę, którą da się przesunąć. Obok jest dźwignia, którą to zrobisz. Pociąg więc za dźwignię i wejdź do środka, aby przeszukać schowek. W skrzyni będzie tutaj Tajemniczy List – przeczytaj go. Idź potem do góry, gdzie wcześniej siedział Igor na tronie, pomóż tam krasnoludom Tasaka, przeszukaj korytarze i wydostań się na zewnątrz.Kolejny krok to odszukanie kasyna należącego do Juniora. Będzie ono całkiem blisko areny, nieco na południe. Oczywiście przy wejściu będzie ochrona. Możesz spróbować ich przekupić, zasugerować swoje, albo po prostu zabić. W przypadku tej ostatniej opcji w środku także czeka Cię zadyma. Brnij do góry kasyna, a na szczycie znajdziesz drzwi, za którymi przebywał będzie krasnolud o imieniu Rico – porozmawiaj z nim i puść go wolno. Rozpocznie się dzięki temu zadanie Honor Złodzieja.Będziesz już wiedział gdzie mniej więcej szukać kryjówki Juniora, znajduje się ona w pobliżu Placu Elektorów. W środku musisz użyć wiedźmińskich zmysłów, dzięki którym znajdziesz wskazówki co do tego, gdzie może być owa kryjówka. Najpierw księgi na podłodze parteru. Na piętrze ubrania i coś w rodzaju pokrowca na narzędzia. Niestety okaże się, że nic nie znajdziesz. Musisz wtedy udać się na rozmowę z hrabią, czyli Dijkstrą.

Oba warianty razem: Od tego miejsca wariant 1 i wariant 2 zaczynają się znowu łączyć w jedną całość.Po rozmowie z Dijkstrą dowiesz się, że droga do Juniora prowadzi przez Vernona Roche’a. Udaj się więc na spotkanie z nim w obozie partyzantów, kawał drogi od Novigradu. Na miejscu wejdź oczywiście do jaskini. W trakcie rozmowy z Rochem dowiedz się wszystkiego, co możesz, w tym także informacji na temat Juniora.Gdy konwersacja dobiegnie końca możesz się udać do Oxenfurtu, gdzie Roche spotyka się z jakimś szpiclem. Idź z nim do klubu szachowego. Tam sprawy nabiorą pikanterii. Dowiesz się gdzie znajduje się Junior – będzie w posiadłości z Oxenfurcie. Rozpocznie się tutaj też zadanie Oko za oko. Stracisz jednocześnie możliwość wykonania zlecenia Gangi Novigradu (tylko jeśli wybrałeś wariant 2).Udaj się teraz do posiadłości, w której zaszył się Junior. Przy bramie dostrzeżesz dwóch osiłków. Nie bardzo się musisz nimi przejmować, ubij ich, a następnie przeszukaj zwłoki. Zdobędziesz klucz, przy pomocy którego przejdziesz przez bramę. Tam pozbądź się strażników i przeszukaj rezydencję. Junior będzie na piętrze. Wejdź do jego pokoju, a następnie pogadaj z Juniorem – nie martw się, będziesz miał okazję zdecydować o jego życiu i śmierci jeszcze raz za moment.

W trakcie przesłuchania będziesz mógł kontynuować historię Ciri. Rozpocznie się bowiem zadanie Historia Ciri: Z wizytą u Juniora. Gdy dobiegnie końca znowu będziesz grał Geraltem, zapytaj koniecznie co się stało z Dudu, a później zdecyduj czy Junior przeżyje czy nie. Misja dobiegnie wtedy końca, a rozpocznie się zadanie Niech Żyje Sztuka. Nim wyjdziesz z pokoju Juniora, weź list na jednym z mebli i przeczytaj go.
Uwaga: W piwnicy jest ściana, którą można zniszczyć, a za nią tunel. Niestety zamknięty.

Gdy wyjdziesz za bramę, odpali się scenka przerywnikowa, po której Geralt zostanie zabrany do Radowida. Rozpocznie się tu zadanie Przysługa dla Radowida.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 6836 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?