Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (539)Gram (181)Ukończone (270)Kupisz (138)

Kłopoty Grabarza - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 10

Zlecenie to otrzymujemy po przeglądnięciu tablicy ogłoszeń we Wsi Zalipie.

Pierwszy krok to porozmawiać z grabarzem. Groby coś niszczy, więc grabarz postanowił znaleźć pomoc. Co gorsze, znikło też jedno z dzieci we wsi, a więc sprawy przybierają na wadze. Nim zaczniesz, możesz spróbować się potargować – nie przesadzaj jednak. Do 260 powinno się udać dobić. Zgódź się wówczas i przystąp do realizacji zlecenia.Udaj się na pobliski cmentarz. Zobaczysz tam grupę dzikich psów, ściągniętych tutaj przez rozkopane groby, do których dobrały się jakieś trupojady. Zacznij badać okolicę, podchodź do grobów, aby sprawdzić co stało się z ciałami. Dwa będą przed wejściem do kaplicy, trzeci grób za nią. Gdy go zbadasz w powietrzu zacznie unosić się zapach.Dzięki smudze dojdziesz do zniszczonego mostu, przeskocz na jego drugą stronę i idź dalej za zapachem. Dotrzesz do starej drewnianej chaty. Wejdź do środka i zbadaj znajdujące się tu przedmioty. Znajdziesz coś, co przypomina zwłoki dziecka i magiczny krąg z czaszek. Masz prawdopodobnie do czynienia z Żalnicą – babą cmentarną.


Weź czaszki z leża, a Żalnica pojawi się na cmentarzu, aby uzupełnić „zapas”. Idź więc na cmentarz w nocy i się przygotuj.

Do walki z Babą Cmentarną przydatne są:

- czarna krew;
- olej przeciw trupojadom;
- znak Yrden;
- znak Quen.

Na koniec wejdź do kapliczki i „użyj” niewielkiego piedestału na środku (musisz dobrze celować wzrokiem Geralta). Teraz pozostaje poczekać na potwora.Walka z babą cmentarną polega na stosowaniu uników, krążeniu dookoła niej i atakowaniu w odpowiednich momentach. Nie bądź zbyt łapczywy. Staraj się wyprowadzać 2 – 3 uderzenia szybkie, ewentualnie jedno wolno, a później odskakiwać (nie trzeba się turlikać). Odpowiednio przygotowany miecz srebrny (nasmarowany olejem przeciwko trupojadom), eliksir Grom oraz znak Quen, tworzący dookoła Geralta ochronną tarcze ułatwią wygraną.

Po zwycięstwie, weź trofeum i wróć do grabarza, aby odebrać nagrodę i zakończyć zlecenie.


Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2238 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?