Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Zakończenia dodatkowe - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Wiedźmin 3: Dziki Gon to nie tylko trzy zakończenia głównego wątku fabularnego, to także kilka pomniejszych epilogów, wynikających z decyzji, jakie podejmujemy w trakcie przechodzenia poszczególnych zadań. Decydujesz w nich o losach kilku kluczowych postaci pobocznych.


Losy czarodziejki Keiry Metz
 
Z Keirą spotykasz się w trakcie zadania Polowanie na czarownicę, a następnie spędzasz z nią nieco więcej czasu w misji Po omacku. Po zakończeniu tej drugiej będziesz mógł wykonać dla Keiry kilka questów pobocznych: Magiczny KaganekZaproszenie od Keiry MetzMysia wieżaPrzyjacielska przysługa oraz Dla dobra nauki.
 
To ostatnie jest kluczowe. Pod jego koniec będziesz mógł bowiem zdecydować co zrobić z czarodziejką:

- jeśli zdecydujesz się odebrać dokumenty siłą Keira zginie;
- jeśli postanowisz oddać ją Radowidowi, ten także ją zabije;
- jeśli zaproponujesz jej udanie się do Kaer Morhen, pomoże Ci ona w Bitwie w Kaer Morhen.

Ostatnia z decyzji jest zdecydowanie najlepsza.Losy Krwawego Barona
 
Krwawy Baron to jedna z bardziej barwnych postaci w Wiedźminie 3. Poznajesz go po dotarciu do Velen, w Kasztelu Wrońce, w misji Krwawy Baron. O jego losach decydują Twoje wybory w zadaniu Szepczące Wzgórze.

- jeśli uwolnisz poznanego tutaj ducha, zamieni żonę barona w potwora, w wyniku czego kobieta umrze, a Baron popełni samobójstwo;
- jeśli zabijesz ducha żona barona oszaleje, a wówczas wspólnie wybiorą się oni do jakiegoś znachora, który spróbuje pomóc kobiecie.

Wynik obu wspomnianych powyżej decyzji oglądasz w trakcie wykonywania zadania Powrót na Krzywuchowe Moczary.


Losy onejromantki Corine oraz bożątka Sara

Postaci te są ze sobą związane. Corine poznajesz pierwszy raz kiedy Twoim zadaniem jest uratowanie jej ze śpiączki. Pojawia się ono w misji Sen w wielkim mieście. To właśnie tutaj możesz zdecydować także o losach bożątka:

- jeśli wygonisz je z domu, w którym przebywa śniączka Sarę spotkasz podczas misji głównej na Łysej Górze;
- jeśli pozostawisz je w spokoju, Corine i Sara zamieszkają razem, wiodąc spokojne, względnie normalne życie;Los magów

O tym, co zrobić z magami decydujesz w trakcie wykonywania zadania Teraz albo nigdy – bardzo ważnego także z punktu widzenia zadania Serce nie sługa. Możesz tutaj:

- uratować magów, co spowoduje w mieście pogrom nieludzi;
- zostawić magów na pastwę łowców czarownic, a wówczas spłoną oni na stosach;


Los Skurwiela Juniora

Do czynienia z tą barwną postacią masz w trakcie zadania Dorwać Juniora. Pod jego koniec będziesz mógł zdecydować co z nim zrobisz:

- jeśli go zabijesz, spotkasz go jeszcze raz (będzie to jednak przebrany Dudu – doppler) w zadaniu Wyrównanie rachunków;
- jeśli darujesz mu życie także spotkasz go w zadaniu Wyrównanie rachunków, ale wcześniej zobaczysz go poniżanego przez mieszkańców miasta;


Los Novigradu i Velen

Władcą Novigradu i Velen mogą zostać trzy różne osoby:

- Radowid – tylko jeśli nie wykonałeś zadań związanych z jego zabójstwem, czyli Wróg publiczny, Spisek oraz Racja Stanu. Radowid będzie okrutnym władcą.
- Dijkstra – tylko jeśli wykonasz zadania mające na celu zabicie Radowida, a w finałowej scenie questa Racja Stanu opowiesz się po stronie Dijkstry. Co ciekawe, będzie on dobrym władcą, pod jego rządami Velen i Novigrad będą się rozwijać.
- Emhyr var Emreis – tylko jeśli weźmiesz udział w zadaniach mających na celu zabicie Radowida, a następnie opowiesz się po stronie Roche’a. Temeria odzyska wolność, ale inne królestwa nie będą sobie radzić tak dobrze.


Los cesarza Emhyra var Emreisa

Wpływ na losy cesarza masz poprzez zadania poboczne. Jeśli zdecydowałeś się pomóc w zabiciu Radowida, to cesarz będzie żył, prowadząc bardzo brutalną politykę. Jeśli natomiast nie wziąłeś udziału w zadaniach mających na celu zabójstwo Radowida (Wróg publicznySpisek oraz Racja Stanu), to cesarz zginie z rąk swoich własnych ludzi.


Los Skellige
 
Władcą Skellige mogą być trzy osoby: Cerys, Hjalmar lub Bran. O tym, kto nim zostanie decydują wydarzenia, jakie mają miejsce w trakcie misji Królewski Gambit.

- Jeśli pomożesz w śledztwie Cerys, to zostanie ona sprawiedliwą i mocną królową, nie będzie toczyć wojen, będzie dbać o swoich ludzi.
- Jeśli w śledztwie pomożesz Hjalmarowi to właśnie on zostanie władcą, będzie ciągle wojował z Nilfgaardem, bezustannie tocząc jakieś boje.
- Jeśli nie przystąpisz do wykonywania zadania Królewski Gambit, nie opowiadając się ani za Cerys, ani za Hjalmarem to władcą zostanie Bran – doprowadzi on do wojny domowej na Skellige.Los Geralta

O losach Geralta dowiadujesz się częściowo za sprawą misji Serce nie sługa, a wpływ mają na nią dwa zadania poboczne: Teraz albo nigdy oraz Ostatnie życzenie. W każdym z nich będziesz mógł powiedzieć Triss oraz Yennefer, że je kochasz:

- jeśli wyznasz miłość Triss, to właśnie z nią spędzisz resztę życia;
- jeśli wyznasz miłość Yennefer, to ona będzie Twoją dożywotnią partnerką;
- jeśli powiesz obu czarodziejkom, że je kochasz, pozostaniesz sam - tylko wówczas ma miejsce zadanie Serce nie sługa.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 5554 znaki
Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?