Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Spis cudzołożnic - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 11

Zadanie to zaczyna się w momencie zakończenia misji Sen w wielkim mieście. Geralt jest po rozmowie z Corine, a teraz musi znaleźć dom uciech zwany Szałwia i Rozmaryn – jego właścicielem jest Jaskier. Idź tam zatem.Gdy dotrzesz do burdelu rozpocznie się scenka przerywnikowa, z Zoltanem w roli głównej. Po niej do lokalu wejdzie grupa włóczęgów, z którymi musisz się uporać. Po chwili Zoltan i Geralt będą mogli wreszcie w spokoju porozmawiać. Niestety Jaskra nie będzie w lokalu. Zniknął on bez śladu. Dlatego Geralt musi skorzystać z wiedźmińskich zmysłów i przeszukać budynek.
Zaczynamy od parteru, a na nim znaleźć można: lutnię Jaskra, beczkę z winem, dyplom na ścianie przy drzwiach, srebrny laur ponad jednym ze stołów oraz książka (terminarz Jaskra) na jednej z szafek. Prócz tego jest też garść listów, które warto przeczytać. Z terminarza dowiesz się garści ciekawych informacji, w tym m.in. tego, że Jaskier ostatnio spotykał się z dziewczynami. Musisz pójść do każdej z nich i wypytał co wiedzą. Najpierw jednak przeczytaj znalezione listy oraz terminarz.

Porozmawiaj raz jeszcze z Zoltanem, a potem ruszaj do wymienionych w Terminarzu dziewczyn. Ale, ale… nim wyjdziesz rozejrzyj się po okolicy, w tym także na piętrze – znajdziesz tutaj sporo przydatnych gratów. Po przeglądnięciu wszystkiego, idź porozmawiać z Vespulą, pierwszą znajomą Jaskra.
Vespula będzie miała niestety problemy – będzie dręczona przez jakiś bandziorów. Możesz ich oczywiście opłacić, ewentualnie postawić się oszołomom. Jeśli wybierzesz drugą opcję, chroń Vespulę, a następnie przepytaj ją o Jaskra. Kolejna dziewczyna to Elihal.
Spotkanie będzie dość unikatowe. Nie ma się jednak co zagłębiać w detale, chodzi przecież znowu wyłącznie o rozmowę. Coś tam się dowiesz, ale nie będzie to nic przełomowego.Trzecia dziewczyna na liście to niejaka Molly. Przed wejściem do jej posiadłości dostrzeżesz grupę strażników. Po chwili wyjdzie Baronowa i zaproponuje Ci podróż z nimi. Molly jest bowiem w posiadłości Vegelbud. Możesz przyjąć ofertę, albo sam dotrzeć na miejsce. Takim czy innym sposobem, wreszcie dobrniesz do celu. Tam dowiesz się nieco o koniach i będziesz mógł wziąć udział w wyścigu. Wybierz tylko konia dla siebie i wiooo! Następnie porozmawiaj z Molly. Dowiesz się od niej o „siostrze” Jaskra oraz o jego barce. Na koniec porozmawiaj z baronową – jeśli chcesz – a wrócisz w jej towarzystwie do Novigradu.Następna dziewka to Marabella, znajduje się ona w pobliżu posiadłości baronowej. Okaże się, że jest nauczycielką, a Geralt będzie musiał uczestniczyć w lekcji, opowiadając dzieciom o swojej profesji. Spotkanie nie będzie szczególnie długie, a po nim zostaje ostatnia kobieta, Rosa.Przed domem Rosy będzie grupa strażników. Podejdź do drzwi i zapukaj. Niestety nie zostaniesz wpuszczony. Znajdź więc inne wejście. Idź na tyły posiadłości, zejdź w stronę skał, przeskocz nad przepaścią, później po pułkach skalnych, aż na teren domu. Po drodze natrafisz na zwłoki, a przy nich znajdziesz Liścik – koniecznie go przeczytaj. Obok będzie też wejście do kanałów. Nie idź tam jednak teraz, a zamiast tego idź w stronę domu. Kiedy usłyszysz głosy, brnij dalej, aż spotkasz Rosę.
Po krótkiej rozmowie będziesz musiał iść za strażnikiem dziewczyny. Na miejscu chwyć drewniany miecz do treningu i podążaj za strażnikiem. Na miejscu będziesz musiał stoczyć pojedynek z Rosą. Wygraj, a będziesz mógł rozpytać kobietę o Jaskra. Pojawi się też Edna, siostra Rosy. Z obiema musisz porozmawiać i wyciągnąć jakieś informacje. Dowiesz się m.in. o jakiejś poetce tudzież trubadurce. Musisz o nią wypytać Zoltana.

Uwaga: Jeśli chcesz możesz zgodzić się udzielić Rosie kilku lekcji szermierki. Rozpocznie się w ten sposób zadanie Lekcja szermierki.Wracając do zadania głównego, wróć do Zoltana i wypytaj go co się dowiedział, a następnie odpowiedz mu o cyraneczce, niejakiej Priscilli, jak się okaże. Kobieta jest tutaj ze swoją trupą. Dają koncerty w Zimorodku. Idź więc na miejsce, a tam poczekaj na Zoltana, który dołączy do Ciebie po zachodzie słońca. Pamiętaj, że możesz skorzystać z medytacji.

Wejdź do knajpy, a odpali się scenka przerywnikowa. Po niej będziesz miał szansę porozmawiać z Priscillą. Dowiesz się, że Jaskier planował jakiś skok, który niestety prawdopodobnie się nie udał. Geralt ponownie będzie musiał ocalić barda. Zadanie dobiegnie końca, a rozpoczną się kolejne dwa, Dorwać Juniora oraz Skarb hrabiego Reuvena.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 4928 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?