Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Rozwijanie umiejętności - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Za wszystkie ubite pokraki, jak i wykonane zadania wiedźmin otrzymuje punkty doświadczenia. Te następnie sprawiają, że awansuje on na wyższe poziomy, co natomiast wiąże się z pozyskiwaniem punktów umiejętności. To właśnie te punkty pozwalają nam podnosić cechy naszego protagonisty. Co istotne, nie tylko za sprawą levelowania da się gromadzić punkty, pozyskujemy je też np. odwiedzając tzw. miejsca mocy i czerpiąc z nich energię. Pierwsza wizyta w takim miejscu owocuje 1 punkcikiem.
 
Punkty umiejętności należy następnie zainwestować w jednym z drzewek umiejętności. Jest ich kilka, albowiem wszystkie zdolności podzielone zostały na kategorie. Są więc cechy określające nasz fach w posługiwaniu się mieczem, są takie, które wpływają na znaki oraz takie, które zmieniają ogólnie cechy głównego bohatera, sprawiając, że np. w dzień szybciej odzyskuje punkty życia, a w nocy kondycji.
 
Żeby nie było zbyt łatwo, wszystkie umiejętności należy aktywować. Obok drzewek umiejętności znajdują się bowiem specjalne sloty, w których trzeba umieścić posiadane skille, dopiero wtedy zaczną one działać. Liczba slotów jest mocno ograniczona, a w związku z tym nie da się mieć aktywnych wszystkich zdolności, trzeba je dobierać wedle zapotrzebowania oraz napotkanej sytuacji.
 
Jakby tego było mało, na umiejętności wpływ mają też mutageny.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1402 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?