Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Śmiertelne grzechy - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 16

Zadanie to otrzymujesz zaraz po ukończeniu questa Kabaret. Jaskier poprosi Cię o to, abyś odnalazł winnych tego, co stało się Priscilli. Robi to w szpitalu, w którym leży ranna kobieta.
Tam poznasz sytuację, rozmawiając z chirurgiem. Opisze on stan Priscilli. Okaże się, że nie był to napad rabunkowy. Ktoś chciał dziewczynie wyrządzić krzywdę. Podobne obrażenia dostrzeżono już nie pierwszy raz. Wydaje się, że to jakiś seryjny morderca, albo potwór. Pierwszy krok to zbadanie ciała poprzedniej ofiary szaleńca. Aby to zrobić musisz iść do kostnicy. Dostaniesz się do niej kanałami.Po scence idź za chirurgiem, który za wszelką cenę chce pomóc. Przebrniecie razem przez kanały, aż dojdziecie wreszcie do prosektorium. Na miejscu musisz odnaleźć ciało krasnoludzkiego cieśli. Do tego celu wykorzystaj wiedźmińskie zmysły. Wreszcie znajdziesz ciało, przykryte białym prześcieradłem. Chirurg przeprowadzi teraz sekcję. Zbadaj dokładnie całe ciało. Znajdziesz m.in. jajo salamandry.
Po zerknięciu na wszystkie ciała, postaraj się podsumować znalezione informacje. Całość robi wrażenie morderstwa rytualnego. Po chwili pojawi się koroner. Możesz z nim porozmawiać, dowiedzieć się gdzie znaleziono ciało. Okaże się, że ciało przyniósł niejaki Eustachy. Po rozmowie będziesz musiał wykombinować co robić dalej. Tropów masz aż trzy: Eustachy, zaułek, w którym zaatakowana została Priscilla oraz miejsce śmierci cieśli.
Najpierw udaj się na spotkanie z Eustachym – będzie on niedaleko. Znajdź go i przesłuchaj. Dowiesz się, że ofiar zabitych w podobny sposób było już wiele. Spróbuj następnie dowiedzieć się co miał przy sobie krasnolud. Eustachy nie będzie chętny do wyjaśnień, ale możesz go przekonać lub przekupić – straszenie nie pomoże. Dostaniesz krótki liścik.Następnie udaj się do miejsca śmierci cieśli. Musisz podejść pod drzwi i zapukać do nich. Po drugiej stronie będzie brat krasnoluda, wypytaj go o wszystko co wie, a dowiesz się coś o prostytutce, do której często zaglądał Fabian – niestety kobieta nie żyje, zmarła na grypę. Po rozmowie przeszukaj okolicę z użyciem wiedźmińskich zmysłów. Zwróć uwagę na: plamy krwi, ślad ciągnięcia/przesuwania czegoś po podłodze, stos bóstw i list Kazanie Zatroskanego 2 (przeczytaj go). Podejdź potem do drzwi warsztatu i spróbuj je otworzyć. Brat Fabiana wpuści Cię do środka. Kontynuuj tam dochodzenie. Będą tu kolejne ślady krwi, formalina i przewrócone krzesło.Więcej się tu nie dowiesz, ruszaj więc do miejsca, w którym zaatakowana została Priscilla. Gdy się do niego zbliżysz, włączy się scenka przerywnikowa. Dowiesz się o tym, że pojawiła się kolejna ofiara. Nie idź jednak od razu do koronera, ale zbadaj zaułek, w którym napadnięto Priscillę. Z jakiegoś powodu rozkręci się tu zadyma – zaatakuje Cię grupka mężczyzn. Nakop im do tyłków – z mieczy nie skorzystasz, ale z jaskółki możesz.

Po walce dowiesz się, że zostałeś zaatakowany, bo ludzie myśleli, że to ty wyrządziłeś krzywdę Priscilli. Opowie Ci o tym stojąca w pobliżu kobieta. Wypytaj ją o jak najwięcej szczegółów. Dowiesz się m.in. że morderstw było już naprawdę dużo, zawsze ginęły osoby najniżej postawione w społeczeństwie. Po rozmowie przeszukaj okolicę. Znajdziesz tu koksownik, formalinę, odcisk męskiej stopy oraz krew. Idź po śladach stóp, a dojdziesz do ściany, na niej zaś będzie notka: Kazanie Zatroskanego 3 – przeczytaj ją i odwiedź koronera.Na miejscu zobaczysz, że jest kolejne ciało. Koroner czekał z sekcją na Ciebie. Przeprowadźcie ją wspólnie. Najpierw jednak wypytaj koronera o Joachima – chirurga, z którym wcześniej dostałeś się do kostnicy. Podczas sekcji znajdziesz imię kolejnej ofiary – będzie to Patrycja Vegelbud. Udaj się więc jak najszybciej do jej rezydencji.Po dotarciu do celu porozmawiaj ze strażnikiem przy bramie, zaprowadzi Cię on do córki Patrycji. Ona natomiast zaprowadzi Cię do swojej mamy, która – co ciekawe – przeżywa jakiś kryzys wiary. Nakazała spalić wszystkie księgi, relikwia itd. Okaże się niestety, że jesteś zbyt późno. Goń więc mordercę. Pościg przerwą Ci strażnicy. Zostaniesz wzięty za mordercę, a ten właściwy ucieknie.
Geralt zacznie dostrzegać wreszcie wzorzec wśród ofiar. Jednym z jego elementów jest imię ofiary zapisane na kawałku pergaminu. Wiedźmin pójdzie więc takowego poszukać w pokoju, w którym zginęła Patrycja. Po scenie natomiast musisz udać się do Kuternogi Katarzyny – burdelu – i znaleźć tam kobietę zwaną Słodka Anneke – to ona będzie następną ofiarą szaleńca.
Pędź co sił w nogach do Novigradu. Jak wejdziesz do domu uciech odpali się scenka przerywnikowa. Dowiesz się, że Anneke jest na górze (na drugim piętrze) z klientem. Nie podejmuj jednak pochopnie decyzji o zabiciu spotkanego tu człowieka. To nie on jest bowiem seryjnym mordercą. Przesłuchaj go dokładnie, a dowiesz się, że jest nim Nataniel. Znajdziesz go w magazynie w porcie. Nim jednak wyjdziesz spróbuj jeszcze oszczędzić tutejszej dziewczynie cierpienia, napotkany strażnik też nie ma do końca równo pod sufitem.Gdy się z nim uporasz uwolnij dziewczynę i idź do portu. Jedne z drzwi do magazynu będą otwarte – skorzystaj z nich. W środku okaże się, że masz do czynienia z wampirem wyższym. Wypytaj go nieco, a następnie przystąp do pojedynku. Po ubiciu pokraki weź trofeum po nim i zerknij też po podłodze, aby znaleźć ostatni fragment Kazania Zatroskanego. Następnie udaj się do Jaskra oraz Priscilli, aby sprawdzić stan kobiety. Okaże się,  że jest nieco lepiej. Po rozmowie z Jaskrem zadanie dobiegnie końca.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 6118 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosAllianz2012   @   12:40, 24.04.2019
Jak zdobyć jedna ze skrzyń na górze??