Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Stosy Novigradu - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 10

Zadanie to otrzymujesz automatycznie po zdobyciu zadania Śladami Ciri, które natomiast rozpoczyna się gdy Geralt wkracza do Velen. Pierwszy etap to dotarcie do Novigradu, gdzie przebywa Triss i znalezienie jej mieszkania. Potrzebujesz do tego jednak odpowiedniego glejtu, a w związku z tym musisz wypełnić np. zadanie Fałszywe Papiery, ewentualnie Sprawy Rodzinne. W obu przypadkach otrzymasz stosowny glejt.
Mając go udaj się do Novigradu i poszukaj domu Triss, znajduje się on w pobliżu rynku. Na miejscu czeka Cię rozmowa z jakimiś zbirami – zdecyduj co z nimi zrobić. Jeśli postanowisz walczyć, możesz pociągnąć pojedynek na pięści, albo sięgnąć po miecz – wówczas się on skończy. Dowiesz się po chwili, że Triss się ukrywa. Prawdopodobnie w Zgniłym Gaju. Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć gdzie owy gaj jest.
 
Po chwili do rozmowy dołączy jeszcze jedna osoba, strażnik z Novigradu, niejaki Menge. Postraszy nieco Geralta, a następnie odejdzie. Ty natomiast musisz wtedy dotrzeć do Króla Żebraków. Zanim wybierzesz się w dalszą drogę, wejdź do mieszkania Triss i przeszukaj je wiedźmińskimi zmysłami. Na samej górze znajdziesz m.in. unikatowy przedmiot zwany Różą pamięci.Gdy wyjdziesz z domu Ciri zobaczysz, jak złodziej okrada jednego z mieszkańców miasta. Musisz go teraz znaleźć – pośród licznych znaczników, które pojawią się na mapie. Stań przy jednym z nich i obserwuj ludzi – być może za moment pojawi się wśród nich złodziej. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak go śledzić. Złodziejaszki w pewnym momencie wymienią się łupem – bądź uważny.


 
Wreszcie złodziej stanie przy drzwiach. Gdy odejdzie, podejdź do nich i porozmawiaj z tamtejszym strażnikiem. Aby wejść do środka będziesz musiał zapłacić, tudzież przekonać strażnika do swojej racji (konieczna umiejętność sugestia na 2 poziomie). Następnie poproszony zostaniesz o zostawienie broni – niestety nie będzie innego wyjścia, jeśli chcesz się spotkać z Królem Żebraków.Po wejściu na dziedziniec zmierzaj w stronę Króla. Spotkasz w jego towarzystwie Triss. Król przedstawi oczywiście swoją dalekosiężną wizję, a po przemówieniu będziesz mógł udać się z Triss na zewnątrz. Idź wówczas za nią. Wreszcie dojdziecie do człowieka o imieniu Smart, który miał jakiś towar dla Triss, ale niestety wrzucił go do rzeki w obawie o swoje życie. Geralt zadeklaruje swoją pomoc.Po chwili wskoczycie z Triss do piwnicy, tam zaatakuje Was utopiec, a następnie musisz odszukać dźwignię, otwierającą tajne przejście. Znajdziesz ją na filarze w środku pomieszczenia. Następnie idź za Triss. Po następnej scence musisz zanurkować do wody i odnaleźć paczkę Triss. Będzie ona za fragmentem łodzi – na dnie.Oddaj woreczek Triss i znowu podążaj za czarodziejką. Po chwili spotkacie niejakiego Brandona. Ten zleci Wam zadanie – musisz rozłożyć pułapki na szczury, wszędzie tam, gdzie dostrzeżesz ślady gryzoni. Skorzystaj oczywiście z wiedźmińskich zmysłów. Po robocie powiedz o tym Triss. Okaże się, że Brandon niestety zdradził Triss. Ubij Łowców Czarownic, a następnie wydostań się z magazynu. Po tym Triss opowie Ci o niejakiej Corine Tilly – powinna ona wiedzieć coś na temat Ciri. Zadanie dobiegnie końca. W dzienniku pojawi się natomiast kolejne, Sen w wielkim mieście.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3636 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?