Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4) - okladka

Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4)

Premiera:
19 maja 2015
Premiera PL:
19 maja 2015
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (107)Gram (39)Ukończone (53)Kupię (9)

Opis Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4)
DevMat @ 12:34 21.02.2013

Śr. długość gry: 97h 45min

+ czaswięcej

Wiedźmin 3: Dziki Gon to wieńcząca trylogię odsłona serii gier RPG od polskiego studia CD Projekt RED.

Wiedźmin 3 po raz kolejny przedstawia nam losy Geralta z Rivii. Sama fabuła splata ze sobą kilka oddzielnych wątków. Podczas naszej podróży po świecie, Wiedźmin odzyskuje pamięć i wyrusza na poszukiwanie bliskich. W między czasie angażuje się w inwazję Nilfgaardu i inne wątki polityczne, oraz ściga tytułowy Dziki Gon. Twórcy umożliwili także wykonywanie zadań dodatkowych, zlecanych przez napotkane osoby.

Nowością w serii jest całkowicie otwarty świat. Grającego nie ograniczają żadne ściany ani mury. Tym samym, aby nie fundować graczom monotonnych podróży, wprowadzone zostały punkty szybkiej podróży, a także możliwość jazdy konno. Sama mapa jest o trzydzieści razy bardziej rozległa, niż w przypadku poprzedniczki. Ponadto świat oferuje zmienne warunki atmosferyczne, które wpływają nawet na potwory. Autorzy zdecydowali się wprowadzić rozpoznania przed wykonywaniem misji. Tak więc Geralt przed wyruszeniem na łowy, może zebrać przydatne informacje na temat zdobyczy. Może się okazać że bestia pojawia się jedynie w odpowiednich warunkach i aby ją pokonać niezbędne jest skorzystanie z odpowiednich narzędzi i celowanie w jedyny odsłonięty punkt.

Zastosowanie autorskiego silnika REDengine 3 pozwoliło na znaczne zmiany w systemie walki. Przede wszystkim mamy dużo więcej dostępnych animacji postaci. Jest ich bowiem aż 96, co przy 20 w poprzedniczce robi wrażenie. Wprowadzony został także system uników, blokowania, a także zatrzymywania ataków. Naturalnie nie zabrakło efektownych starć z bossami, które teraz nie są już oskryptowane. Pojawiła się także możliwość, aby nasz heros wykorzystał elementy otoczenia podczas starć.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny erotyczneZawiera treści związane z narkotykamiZawiera treści związane z rasizmemZawiera treści związane z hazardem
Screeny z Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRepcor123   @   16:04, 19.11.2013
Jeśli kupię PS4, ta gra na pewno znajdzie się w mojej kolekcji.
0 kudosPietek=)   @   10:27, 13.07.2015
Przesiadłem się z wersji PC na PS4 i od razu zaczęło mi się przyjemniej grać. Nie zauważam żadnych spadków klatek czy innych tego typu problemów choć gra ma swoje drobne trzaski jak choćby brak możliwości rozmowy z danym NPC ( tu pomaga kilkukrotne podejście ). Wiele już dobrego o W3 napisano więc dodam tylko tyle że gra stworzona przez Red'ow wciągnęła mnie i oczarowała a szczególnie wyspy Skellige wraz z pięknym motywem muzycznym. Nie pamiętam gry, w której bym eksplorował każdy zakątek a z Wiedźminem tak właśnie jest bo jakość questów pobocznych jest na najwyższym poziomie. Wraz z tym tytułem wraca mi wiara w gry.
0 kudosLoczek3545   @   17:47, 29.03.2017
Trzeci raz i za każdym podejściem na innej platformie Szczęśliwy. Giera jak dla mnie jest arcydziełem i to nie jest ostatni raz jak ją przechodze Dumny .
0 kudosdanielu   @   19:41, 01.07.2017
Ja dla tej gry kupiłem PS4 i nie żałuję!
0 kudosfrycek88   @   18:26, 19.10.2017
Gierka kapitalna, kupiłem edycję GOTY i bawię się świetnie. Najlepszy fabularnie sandbox RPG jaki jest.
0 kudospetrucci109   @   11:22, 22.09.2020
Na temat trzeciej części Wiedźmina zostało już napisane wszystko, więc jedyne co mi pozostaje to wyrazić swoje subiektywne odczucia. Po niemal 3 latach grania udało mi się wreszcie zobaczyć napisy końcowe i... Nie, żałuję ani minuty spędzonej w na Kontynencie. To najgenialniejsza gra w jaką kiedykolwiek grałem! Zdeklasowała wszystkie inne gry i zostawiła je w tyle. Jest piękna (czasem stałem i po prostu patrzyłem na widoki), jest ciekawa (nie nudzi się mimo swojej długości), zadania to po prostu perełki. Do tego genialne - jak zawsze - dialogi, cyniczny Geralt i bogactwo świata Sapkowskiego. Wspaniała gra. Boję się, że teraz każda kolejna gra w którą zagram wyda mi się kiepska w porównaniu z Wiedźminem...
0 kudosRetr0___   @   00:02, 02.11.2020
Wiedźmin 3 dziki gon PS4 500h i wszystko na 100%
Dodaj Odpowiedź