Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (538)Gram (181)Ukończone (269)Kupisz (138)

Dzikość serca - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 7

Zlecenie, które dostajesz po przeglądnięciu zawartości tablicy na południe od Drzewa Wisielców, we Wsi Jawornik. Dowiadujesz się o nieszczęściu myśliwego o imieniu Niellen, pochodzącego z wioski Konary. Nie może on znaleźć żony.Pierwsza część zadania to po prostu rozmowa z Niellenem, znajduje się on nieopodal Kasztelu Wrońce, na północny zachód od niego. We wiosce Konary. Niellen stał będzie przed jednym z budynków, podejdź i pogadaj z nim, a dowiesz się kiedy ostatni raz mężczyzna widział swoją żonę. Staraj się dopytać o wszystko, co możliwe. Finalnie zgódź się na to, aby poszukać kobiety. Na imię jej Hania.Kolejny krok to rozpytać sąsiadów o Hanię. Chodź więc po wsi i dopytuj ludzi, których wskazuje gra. Po rozmowie z Glenną oraz Kowalem i jego dziećmi dowiesz się, że Hanna poszła z kimś – inną kobietą – do lasu. Idź więc w jej ślady i poszukaj jakiś wskazówek pośród drzew.Obszar do przeszukania będziesz miał dość spory, włącz więc wiedźmińskie zmysły i do dzieła. Faktycznie będzie tu niestety wataha wilków. Gdy je ubijesz, pojawi się siostra Hanny i będzie chciała Cię przekupić, aby przestał szukać – możesz zdecydować co zrobić. Jeśli wybierzesz opcję odmowy, szukaj nadal śladów Hanny.Przy jednym z drzew dostrzeżesz psa, podejdź i zbadaj go. Następnie zerknij na ziemię, na czerwone ślady szponów. Kawałek dalej będą kolejne ciała i krew, je także zbadaj. Okaże się, że to Hanna, najprawdopodobniej zabita przez wilkołaka. Geralt musi teraz odszukać jego leże. Szukaj więc śladów szponów. Gdy znikną one na drzewie, rozglądaj się dalej dookoła, małpą bowiem nie jesteś.Za drzewem, kilka kroków, będzie niewielki czerwony punkt, znajdziesz kępkę śmierdzącej sierści. W powietrzu zacznie się unosić zapach, a ty musisz podążać za jego ścieżką. Wreszcie zapach zniknie, a zamiast niego znajdziesz rozerwane na strzępki męskie ubranie. Idź za kolejnymi fragmentami garderoby w stronę pobliskiego domu. Dojdziesz do Chaty na uboczu – pojawi się też nowy znacznik na mapie.Wejdź do środka i poszukaj listów na ziemi, a następnie zbadaj je. Możesz też wcześniej poszperać i wziąć wszystkie przedmioty, które uznasz za przydatne. Listy, o których wspomniałem trafią do twojego inwentarza, do sekcji przedmiotów fabularnych – przeczytaj je. Będą się kryć pod nazwą „Tajemnicze notatki”. Skrzynia obok notatek jest niestety zamknięta, ale to nie szkodzi.Wyjdź teraz na zewnątrz domu i skieruj się na tyły, znajdziesz tam wejście pod spód oraz ślady krwi. Zapisz grę i nie daj się prosić. Wejdź pod chałupę, a tam przejdź przez liche drzwi – demolując je znakiem Aard. Wejdź do jaskini i przeszukaj ją. Poczekaj też, aż zapadnie noc (przyspiesz czas medytując). Po serii ciosów bestia padnie, a wtedy pojawi się siostrzyczka Hanny. Przygotuj się na trudny wybór, a po nim misja dobiegnie końca.
 
Uwaga: Przy ciele wilkołaka znajdziesz klucz do skrzyni w domu, koniecznie tam zerknij będzie w niej bowiem schemat zbroi Siadhal – całkiem niezłej.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3388 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?