Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

W sercu lasu - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 22

Zadanie to znajdujesz na tablicy ogłoszeń w porcie pod Kaer Trolde. Pierwszy etap to porozmawiać z niejakim Svenem we wsi Ferlund. Gdy tam dotrzesz, okaże się że potwór znowu zaatakował. Porozmawiaj więc z wieśniakami.Gdy wszyscy się rozejdą, spróbuj zbadać ślady i ustalić z czym masz do czynienia. Niedaleko od ciała dostrzeżesz pierwszy trop – podążaj za nim. Dojdziesz do zabitego psa, a przy nim zauważysz kolejne ślady – zaprowadzą Cię one do kolejnego ciała, przybitego do głazu, za nim kolejne ślady, które zaprowadzą Cię do kręgu z kamieni.Tam zbadaj ślady na głazach, domyślisz się, że masz do czynienia z Leszym. Przeczytaj jego kartę w bestiariuszu, a następnie wróć do wioski i porozmawiaj o potworze z Haraldem oraz Svenem. Mężczyźni opowiedzą Ci swoje wersje rozwiązań. Harald będzie chciał zostawić Leszego przy życiu, poprosi Cię o wykonanie na nim starego rytuału, który sprawi, że potwór da wieśniakom spokój. Sven natomiast będzie chciał, abyś zabił leszego. Niestety sprawy będą nieco skomplikowane. Leszy naznaczył bowiem kogoś we wsi i jeśli wpierw nie znajdziesz naznaczonej osoby i nie pozbędziesz się jej leszy będzie się odradzał.
 
Poszukiwanie naznaczonej osoby:Przejdź pomiędzy domami wioski i korzystając z wiedźmińskich zmysłów szukaj naznaczonej osoby – będzie nią dziewczyna o imieniu Hilda. Idź powiedzieć o tym Svenowi. Będziesz miał tutaj dwa rozwiązania: zaproponować zabójstwo Hildy, albo wygnanie jej z wioski. Na koniec wróć do lasu i zniszcz trzy totemy leszego (będą przy nich latać kruki), aby go wywołać. Przygotuj się też zawczasu do pojedynku.
 
Leszy wrażliwy jest na:

- bombę dwimerytową;
- olej przeciw reliktom;
- znak Igni.
 
Leszego znajdziesz słuchając wydawanych przez niego dźwięków, podczas korzystania z wiedźmińskich zmysłów. Pojedynek nie będzie łatwy, albowiem leszy jest dość silny. Dookoła niego krążą też wilki. Staraj się jednak robić uniki, wyprowadzaj maksymalnie dwa lub trzy uderzenia, a wszystko będzie w porządku. Na koniec weź trofeum i wróć do Svena po nagrodę. Tam okaże się, że wieśniaki wzięły sprawy w swoje ręce, zabijając rzekomych wspólników Leszego. Niestety nic z tym nie będziesz mógł zrobić.
 
Stary rytuał:Jak prosił Harald, udaj się do ołtarza. Zabij tamtejsze wilki i zbierz ich serca. Podejdź do ołtarza i złóż ofiarę. Zostanie ona przyjęta, a ty możesz wrócić  do Haralda, aby odebrać swoją nagrodę. Tutaj sytuacja lekko się skomplikuje. Możesz obronić Haralda albo odejść. Cokolwiek nie zrobisz, zadanie dobiegnie końca.Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2888 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?