Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Leśnica - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 10

Na tablicy ogłoszeń we Wsi Podgaje znajdującej się na południowy zachód od Kasztelu Wrońce, a na zachód od Wsi Glińsk.


Zlecenie ma dla Ciebie tutejszy sołtys, Bolko. Udaj się do niego, aby poznać nieco szczegółów i dowiedzieć się z kim konkretnie masz do czynienia. Warto też się spróbować potargować, ale nie przesadzaj, bo sołtys nie będzie szczególnie zadowolony – za 265 koron powinno się udać.Pierwsze co musisz zrobić, to spotkać się z osobą, która widziała potwora, jest ona zaledwie kilka kroków od domu sołtysa. To kobieta o imieniu Agneta. Widziała ona coś, jakby twarz za mgłą, tuż po zmroku. Bogatszy o wiedzę, idź na pobliskie pole, aby przeszukać je w celu pozyskania wskazówek. Na ziemi dostrzeżesz tam ślady kobiety, obok będzie też jakaś tkanina. Kobietę ewidentnie ktoś gonił.Podążaj następnie za śladami stóp, aż znajdziesz ciało. Przy nim będzie natomiast nóż zabójcy – weź go ze sobą. Szukaj następnie śladu, po którym ciągnięto ciało. Wreszcie znajdziesz grób, a w nim list, który także weź i przeczytaj. Geralt domyśli się, że ma prawdopodobnie do czynienia z północnicą. Wróć do Sołtysa, aby potwierdzić swą wiedzę na temat Zuli i Bukaja.

Na koniec pozostaje konfrontacja, udaj się na polankę, na której spotykała się Zula ze swoim ukochanym. Tam oczywiście będziesz musiał stawić czoła Leśnicy.

Podobnie, jak południca i inne upiory, jest ona podatna na:

- olej przeciw upiorom;
- petardę księżycowy pył;
- znak Yrden.


Przed pojedynkiem możesz też naostrzyć ostrza mieczy oraz poprawić pancerz – obie te czynności zrobisz we Wsi Podgaje, na odpowiednich narzędziach. Najpierw przejdź do medytacji i wyczekaj do północy. Dopiero wtedy naostrz miecze i wzmocnij zbroję. Pędź teraz w miejsce wskazywane na mapie.

Walka do łatwych nie należy. Aby wygrać będziesz musiał regularnie korzystać ze znaku Yrden, który tworzy specjalny krąg-pułapkę. W jego wnętrzu północnica będzie miała „ciało”, co ułatwi Ci walkę z nią. Rzucaj więc regularnie Yrden, a następnie staraj się robić uniki i zadawać ciosy upiorowi. Wreszcie pojedynek dobiegnie końca, a ty będziesz mógł wziąć trofeum. Idź z nim do sołtysa, celem odebrania nagrody.


Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2480 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?