Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Biała Dama - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 16

Na tablicy ogłoszeń w południowych przedmieściach Navigrodu, pomiędzy Bramą Portową, a Bramą Chwały.
 
Aby rozpocząć musisz najpierw porozmawiać z wdową Helmą, której miejsce bytowania pojawi się na mapie. Opowie Ci ona o kimś o imieniu Mirko, który wraz ze swoją bandą marnie skończył. Ich zwłoki nadal są w polu, gdzie zabiła ich biała dama. Negocjuj nieco cenę (około 255 będzie ok), a następnie przystąp do realizacji zlecenia.Bogatszy o nowej informacje, brnij do miejsca wskazywanego na mapie, a tam znajdź ciała ofiar Białej Damy. Nie powinieneś mieć z tym większego problemu. Zbadaj oczywiście wszystkie ślady, jakie znajdziesz w ich pobliżu. Po ciałach szybko domyślisz się, że masz do czynienia z południcą. Jednego ciała będzie brakować, ale znajdziesz ślady. Podążaj po nich.Dojdziesz do wieży, zwanej Zamek Drahim, którą musisz przeszukać. Ślady krwi prowadzić będą do piwnicy. Tam znajdziesz ostatnie ciało.
 
Uwaga: Wieża ma jeszcze jedno wejście, z boku. Będą tam drzwi, które możesz zniszczyć. Wejdź do środka, a następnie drabiną na dół (potem także do góry, na szczyt). Zdobędziesz tu sporo fajnych rzeczy, m.in. schemat stalowego miecza wiedźmińskiego cechu kota oraz pamiętnik Princa Adriena, który musisz koniecznie przeczytać.
 
Teraz możesz już spokojnie wracać do wdowy, aby dowiedzieć się czegoś więcej o południcy. Czegoś, co pozwoli Ci ją wywabić. Dowiesz się, że południca to Lusia – nieszczęśliwa i niedoszła panna młoda. Wdowa da Ci sztylet, który pomoże Ci zwabić południcę. Teraz możesz ją już wywabić. Przygotuj się jednak odpowiednio do walki. Na miejsce, w którym przywołasz Białą Damę udaj się około południa.
 
Na południcę przyda Ci się:

- petarda księżycowy pył;
- olej przeciw upiorom;
- znak Yrden.
 
Kluczowy podczas walki okaże się znak Yrden, którym będziesz w stanie uwięzić południcę w naszym – bardziej materialnym – świecie i zadawać jej nieco więcej obrażeń. Rób uniki, machaj mieczem – powinno pójść sprawnie. Na koniec weź trofeum i idź odebrać swoją nagrodę. Zlecenie dobiegnie końca.


Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2281 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?