Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (519)Gram (174)Ukończone (256)Kupisz (139)

Panie Lasu - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Sugerowany poziom Geralta: 6

Zadanie to otrzymujesz podczas wykonywania zlecenia Po omacku. Na początek przeczytaj księgę dotyczącą Pań Lasu, znajdującą się w twoim inwentarzu, w przedmiotach fabularnych.Udaj się następnie na Krzywuchowe Moczary. Na miejscu musisz odnaleźć kapliczkę, korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Dzięki temu odszukasz wiedźmy z bagien. Gdy to zrobisz spotkasz grupę dzieci, recytujące ciekawą wyliczankę. Włączy się wówczas scenka przerywnikowa. W pewnym momencie pojawi się staruszka, twierdząca, że to jej dzieci.Następny krok to rozmowa z ukaranym przez babcię chłopcem, Arkiem. Babcia niestety będzie przeszkadzać i musisz znaleźć sposób, aby wywabić ją z chaty. Zaczep dzieci na zewnątrz. Po rozmowie musisz się z dzieciakami pobawić w chowanego. Skorzystaj oczywiście z wiedźmińskich zmysłów.Dziecko 1 – zauważ że jedne ślady prowadzą na dach domku – dzieciak będzie po drugiej stronie w sianie.

Dziecko 2 – za domem w rogu, będą tam też prowadzić ślady.

Dziecko 3 – w domu wysuniętym najbardziej na południe znajdziesz ślady prowadzące przez okno. Idź dookoła tam znowu wedle śladów, aż znajdziesz dzieciaka.

Dziecko 4 – w domu najbardziej wysuniętym na północ, zaraz po wejściu do środka, po prawej stronie za beczkami.Po zabawie dzieciaki wyciągną babcię na zewnątrz, a ty będziesz mógł iść porozmawiać z Arkiem. Dziecko powie Ci gdzie szukać Janka – na polance, na skraju bagien, przy jakimś dziwnym drzewie. Musisz oczywiście ponownie skorzystać z wiedźmińskich zmysłów. Najpierw jednak pozbądź się utopców i baby wodnej. Dopiero wtedy zacznij dochodzenie.Najpierw dostrzeżesz ślady niewielkich stóp – idź za nimi. Po drodze uważaj na utopce. Dojdziesz wreszcie do niewielkiej jamy, spróbuj z niej wywabić Janka. Chłopiec będzie czymś dziwnym, bożątkiem. Nie będzie jednak mówił – stracił głos. Będziesz musiał mu pomóc. Na prośbę Janka idź za nim we wskazane miejsce, ubijając okazyjnie jakieś pokraki. Tam natomiast będziesz musiał zdobyć butelkę z jego głosem.Wreszcie Janek odzyska mowę, a ty będziesz mógł go wypytać o Ciri. Po krótkiej konwersacji znowu idź za „dzieciakiem”, tym razem do wioski. Tam babcia wreszcie Ci pomoże. Porozumie się z wiedźmami. Te poproszą cię o zlikwidowanie bestii w pobliżu Wsi Sztygary. Dostaniesz też sztylet, który musisz pokazać tamtejszemu sołtysowi.Udaj się więc do Wsi Sztygary i pogadaj z sołtysem, aby dowiedzieć się o co konkretnie chodzi. Wieś jest niedaleko, nieco na północ od Krzywuchowych Moczarów. Sołtys opowie Ci o jakiejś złej, starej mocy, która zabija ludzi. Dowiesz się w ten sposób o zadaniu zwanym Szepczące Wzgórze. Gdy je wykonasz wróć do sołtysa i powiadom go o tym.Otrzymasz dzięki temu zapłatę i wrócisz na moczary, aby spotkać się z wiedźmami. Po rozmowie z nimi rozpocznie się kolejny fragment zadania z Ciri w roli głównej, Historia Ciri: Ucieczka z moczarów. Po nim zadanie Panie lasu dobiegnie końca, a ty będziesz mógł kontynuować Sprawy rodzinne.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3456 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?