Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (538)Gram (181)Ukończone (269)Kupisz (138)

Zakończenia gry - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon


Przebieg końcówki gry zależny jest od tego, jakie decyzje podjąłeś w pięciu kluczowych momentach wątku fabularnego. Zależnie od tych właśnie decyzji, zmienia się epilog, związany z losem poszukiwanej przez cały czas Ciri.

W jednym przypadku Ciri prawdopodobnie umiera, a w dwóch pozostałych przeżywa. Poniżej znajdują się punkty zwrotne, decydujące o tym, co dzieje się z dziewczyną.

 
Zadanie Krajobraz po bitwie

Ciri rozpacza w związku ze śmiercią Vesemira, a ty, jako Geralt możesz jej powiedzieć:
- albo że nie może być dobra we wszystkim (odpowiedź prowadząca do śmierci);
- albo rozpocząć bitwę na śnieżki (odpowiedź prowadząca do życia);
 
Zadanie Krajobraz po bitwie

Geralt będzie mógł zdecydować czy zabrać Ciri na dwór Emhyra. Jeśli zgodzisz się to zrobić, cesarz zaoferuje Ci zapłatę, którą możesz:
- przyjąć (odpowiedź prowadząca do śmierci);
- odrzucić (odpowiedź prowadząca do życia);
 
Zadanie Ostatnie przygotowania

W trakcie tego zadania powrócisz do gospody Jaskra, a tam spotkasz Ciri, z którą będziesz mógł się udać do pokoju Filippy oraz Rity. Możesz zdecydować co zrobić:
- wejść z Ciri (odpowiedź prowadząca do śmierci);
- pozwolić jej iść samej (odpowiedź prowadząca do życia);

Zadanie Dziecko Starszej Krwi

Trafisz tutaj do laboratorium Avallac’ha. Ciri w pewnym momencie będzie bardzo zdenerwowana tym, co znajdziecie, będziesz mógł:
- uspokoić ją, podarowując jej naszyjnik (odpowiedź prowadząca do śmierci);
- pozwolić jej się wyżyć (odpowiedź prowadząca do życia);

 
Zadanie Dziecko Starszej Krwi

Pod koniec tego zadania Ciri zacznie rozmawiać o chłopaku o imieniu Skjall. Poprosi Cię ona o to, abyście odwiedzili jego grób. Będziesz mógł:
- odmówić (odpowiedź prowadząca do śmierci);
- zgodzić się (odpowiedź prowadząca do życia);

Jeśli chcesz, aby Ciri przeżyła musisz podjąć przynajmniej trzy decyzje prowadzące do życia, albo dwie, jeżeli nie pojedziecie razem do zamku cesarza Emhyra.

Zakończenie pierwsze:

Zakończenie to ujrzysz tylko jeśli masz na swoim koncie dwie decyzje prowadzące do śmierci. Widzisz jak Ciri brnie po lodowym pustkowiu, a następnie przejmujesz kontrolę nad Geraltem. Grając nim musisz zabić ostatnią wiedźmę. Najpierw spotykasz wilkołaka. Porozmawiaj z nim, a potem zdecyduj co zrobić dalej: zabić go, czy oszczędzić mu życie. W przypadku drugiej opcji wilkołak do Ciebie dołączy. Pójdziesz następnie dalej, aż dotrzesz do jaskini, a finalnie do wiedźmy. Zabij ją, a epilog dobiegnie końca. Z pozyskanych informacji wynika, że Ciri nie żyje.

Zakończenie drugie:

W zakończeniu drugim Ciri zostaje cesarzową Nilfgaardu, musisz jednak spełnić dodatkowe warunki. Po pierwsze dziewczyna musi odwiedzić cesarza w Wyzimie, o czym decydujesz pod koniec zadania Krajobraz po bitwie. Ponadto musisz wykonać zadania poboczne Oko za oko, Wróg publiczny, Spisek oraz Racja Stanu. W tym ostatnim musisz poprzeć Roche’a.

Jeśli udało Ci się doprowadzić do tego zakończenia, ostatnie fragmenty gry spędzisz z Ciri. Najpierw pójdziecie na polowanie do gniazda gryfa, a następnie udacie się nad jezioro, aby połowić nieco ryb. Finalnie pójdziecie na spacer, a fabuła dobiegnie końca.

Zakończenie trzecie:

W zakończeniu tym Ciri staje się prawdziwą wiedźminką. Nie możesz jednak odwiedzić Emhyra na końcu zadania Krajobraz po bitwie i musisz mieć przynajmniej dwie odpowiedzi prowadzące do życia dziewczyny.

Epilog zaczyna się w pałacu Cesarskim. Pójdziesz spotkać się z Emhyrem, gdzie dowiesz się, że nie jest on zbytnio zadowolony. Po opuszczeniu pałacu, udaj się na drogę, a na niej natrafisz na uszkodzony wóz – pomóż chłopom i ruszaj przed siebie. Dojedziesz wreszcie do fortu, gdzie spotkasz się z kowalem. Da Ci on miecz, a po tym skieruj się do karczmy, gdzie spotkasz Ciri.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 3973 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?