Red Dead Redemption II

ObserwujMam (35)Gram (17)Ukończone (12)Kupię (12)

Lichwiarstwo i inne grzechy - wiki Red Dead Redemption II


Zadanie Lichwiarstwo i inne grzechy pojawia się w Twoim dzienniku po tym, jak porozmawiasz z Leopoldem Straussem w swoim obozie. Z konwersacji dowiesz się, że Strauss ma dla Ciebie robotę – musisz ściągnąć długi od wymienionych na specjalnej kartce dłużników.

Zdecydowanie najbliżej jest Pan Wróbel, a zatem najpierw do niego się wybierz – skieruj się w tym celu na zachód od obozu. W pobliżu chaty Pana Wróbla zejdź z konia i zacznij dokładnie przeszukiwać okolicę. Wróbel będzie w domu. Wejdź do niego i wspomnij o pieniądzach. Mężczyznę możesz pobić, a możesz mu też porządnie pogrozić. W rezultacie pozwoli Ci on przeszukać dom i zabrać wszystko, co chcesz.

Zerknij m.in. do szafki w rogu, w której będzie srebrny kolczyk, oraz niewielkiej szafki obok drzwi wejściowych – będzie w niej antyczny zegarek. Na koniec podejdź do Pana Wróbla i odepchnij go. Za nim jest bowiem szuflada, którą z jakiegoś powodu zasłania. W środku będzie złota obrączka, która powinna pokryć dług. Wyjdź więc z domu i zmierzaj do kolejnego dłużnika.

Tym razem udaj się do Chicka Matthewsa, którego znajdziesz spory kawałek na wschód od obozowiska. Po drodze możesz oczywiście odwiedzić Straussa, aby oddać mu pozyskany łup. Przyjrzyj się wówczas księdze rachunkowej i ulepsz obóz, a dowiesz się też o kolejnym dłużniku: Thomasie Downesie.

Najpierw udaj się jednak do Chicka Matthewsa. Na miejscu okaże się, że trafiłeś na coś w rodzaju farmy. Porozmawiaj z tamtejszymi ludźmi na temat Chicka. Okaże się, że to jedna z dwóch osób – młodzieniec udający żółtodzioba. Kiedy się o tym dowiesz, skubaniec zacznie uciekać.

Goń go, złap na lasso, spętaj, przepytaj i przeszukaj. Znajdziesz w ten sposób mapę skarbu. Otwórz inwentarz, aby się jej dokładnie przyjrzeć. Mając szczegóły, udaj się na wskazane miejsce, a tam postępuj wedle wskazówek na mapie.

Po zbliżeniu się do celu, szukaj wielkiego drzewa z dziuplą. Przeszukaj ją, a zdobędziesz całkiem sporo pieniędzy i odzyskasz dług Chicka. Gdy to zrobisz, nie zostaje nic innego, jak udać się kawałek na południe, aby znaleźć Lilly Millet – trzeciego dłużnika.

Także i tym razem docierasz do rancza. Lilly będzie rozmawiać tam z jakimś mężczyzną. Podejdź więc i porusz kwestię długu. Przyjaciel Lilly Cię wówczas zaatakuje. Pokonaj go więc i ograb, co pozwoli Ci odzyskać pieniądze. Jako że nic tu po Tobie, wracaj do obozowiska albo zajmij się ostatnią osobą niniejszego zlecenia, Thomasem Downesem.

Downes przebywa na ranczu na południowy-zachód od Valentine. Po dotarciu do rancza krzyknij za Thomasem – zrób to kilkakrotnie, idąc w kierunku jego domostw. Okaże się, że Downes przebywa w niewielkim ogródku – wejdź do środka i uderz go. Następnie zagroź mu i jego rodzinie – uczyń to kilkakrotnie, aż odpali się scenka przerywnikowa.

Uwaga: Możesz też pobić Downesa, jeśli taka Twoja wola.

Po scence będziesz w pobliżu własnego obozowiska, idź więc porozmawiać ze Straussem. Po konwersacji całe zadanie dobiegnie końca, a ty możesz się spokojnie zająć kolejnymi. Powrócisz do niniejszej misji dopiero w rozdziale trzecim.

W nowym obozie pojawi się ikona Straussa – udaj się więc na rozmowę z nim. Dowiesz się, że kolejne osoby winne są Straussowi pieniądze. Musisz je oczywiście odzyskać. Tym razem chodzi o dwóch dłużników:

  • Gwyn Hughes – jest w Rhodes;
  • Winton Holmes – przebywa na północ od Strawberry.

Najpierw zajmij się Gwyn, albowiem do Rhodes masz bardzo blisko. Na miejscu wejdź na tyły niewielkiego budynku grabarza, Gwyn będzie tam pracował przy trumnie. Z konwersacji wyniknie, że Gwyn nie ma pieniędzy, ale poprosi Cię byś szedł z nim na cmentarz pobliskiego kościoła.

Okaże się, że będziecie wykopywać zwłoki, aby zgarnąć klejnoty, z którymi leżą w grobie. Sytuacja się jednak skomplikuje ze względu na stojących przy grobach mieszczan – idź ich wystraszyć, a potem idź nieco dalej, by przegonić pewną staruszkę. Na koniec znajdź Gwyn i porozmawiaj z nim.

Chłopak pójdzie ekshumować zwłoki, a ty stań przy bramie i pilnuj, by nikt nie wszedł na teren cmentarza. Z kobietą pójdzie gładko, ale z dwójką mężczyzn będziesz musiał się zmierzyć. Po tym, jak ich lekko stłuczesz, idź zobacz co tam u Gwyna. Odbierz od niego broszkę, co pozwoli Ci odzyskać dług.

Holmes przebywa na północ od Strawberry, a zatem albo przygotuj się na dłuższą przejażdżkę, albo idź do obozu i skorzystaj z szybkiej podróży. W Strawberry śmigaj na północ od miasta. Znajdziesz tam niewielkie obozowisko pośród gór i chrapiącego mężczyznę. Skonfrontuj go.

Dowiesz się, że Holmes ma sposób na oddanie pieniędzy – chodzi o upolowanie pewnego rzadkiego zwierzęcia, Pumę. Wsiądź na konia i jedź zatem za nim. Dojedziecie w ten sposób do jaskini, przy której zsiądziecie z koni i wejdziecie do jaskini.

W środku idź przed siebie, aż do rozgałęzienia, przy którym pójdziesz w prawo. W pewnym momencie usłyszysz atak pumy i będziesz musiał znaleźć Holmesa – przeszukaj drugie odgałęzienie jaskini, a namierzysz jego zwłoki. Przeszukaj je, jeśli chcesz, a potem wyciąg broń i znajdź pumę. Poruszaj się ostrożnie i po cichu.

Zlikwiduj kota i oskóruj go, aby zgarnąć trofeum – skórę białej pumy. Załaduj zdobycz na konia i jedź do rzeźnika w Strawberry. Sprzedaj mu skórę, a zakończysz niniejsze zlecenie. Choć także i tym razem nie na zawsze. Kontynuować będziesz mógł w czwartym rozdziale wątku fabularnego.


W pewnym momencie rozdziału czwartego niedaleko Rhodes (w kolejnym obozie) pojawi się ikona wskazująca na to, że Leopold Strauss ma kolejną robótkę. Udaj się zatem do niego i przeprowadź rozmowę, aby poznać nazwiska dłużników.

Dłużnikiem jest tym razem Algie Davison – na południowy-wschód od Twojego obozowiska. Na miejscu znajdziesz niewielki dom – zamknięty. Idź jednak na tyły, a znajdziesz skrzynię, w której będzie nieco pieniędzy. Algie będzie natomiast na brzegu pobliskiego zbiornika wodnego.

Porozmawiaj z pijakiem, pytając o pieniądze. Zaprowadzi Cię wówczas do domu, aby zwrócić pożyczoną sumę. Tam sięgnie po pudełko, a kiedy spróbujesz je wziąć, okaże się, że jest puste. Zostaniesz też zaatakowany, więc broń się.

Po zlikwidowaniu atakującego, przeszukaj dom. Jak chcesz, możesz też wypytać syna Algiego. Dowiesz się, że trochę pieniędzy jest w skrzyni obok jego łóżka. Zabierz je, a odzyskasz dług, co automatycznie zakończy niniejszy etap misji.

Uwaga: W pokoju chłopaka są karty kolekcjonerskie – zerknij na stół.

Następny etap zadania odpali się dopiero w szóstym rozdziale. Udaj się wówczas na rozmowę ze Straussem, a otrzymasz namiary na kolejnych dłużników. Chodzi o dwie osoby: J. Johna Weathersa oraz Arthura Londonderry’ego.

Najpierw udaj się do Weathersa. Na wyznaczonym obszarze namierzyć musisz powóz – więc szukaj przy drodze. Weathers będzie go naprawiał - porozmawiaj z nim. Nagle pojawią się żołnierze, z którymi będziesz się musiał uporać.

Niestety sytuacja mocno się wówczas skomplikuje, a ty będziesz mógł zdecydować czy chcesz odebrać dług czy odpuścić mężczyźnie i jego ciężarnej żonie. Cokolwiek postanowisz, będziesz musiał się zająć kolejnym dłużnikiem – Arthurem w Annesburghu.

Arthura znajdziesz w kopalni. Przed wejściem do niej będzie strażnik, pogadaj z nim, a ten skieruje Cię do brygadzisty. Wejdź więc do kopalni i odszukaj go. Porozmawiaj na temat Arthura, a dowiesz się, że mężczyzna nie żyje, a nieco pieniędzy powinna mieć wdowa po nim. Jedź więc do niej.

Na miejscu porozmawiaj z wdową, a dowiesz się, że jej sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Będziesz mógł wówczas jej anulować dług, a dodatkowo dać nawet trochę pieniędzy, jeśli uznasz to za stosowne.

Uwaga: Przechodząc do ostatniego fragmentu zlecenia, stracisz możliwość rozbudowy obozowiska.

Aby zakończyć zadanie wróć do obozu i porozmawiaj ze Straussem. Morgan nie będzie zadowolony ze sposobu w jaki Strauss zarabia i wygoni go z obozowiska. Zakończy się wówczas całe zadanie, a ty będziesz mógł przejść do kolejnych.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 8076 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?