Red Dead Redemption II (PC) - okladka

Red Dead Redemption II (PC)

Premiera:
05 listopada 2019
Premiera PL:
05 listopada 2019
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (24)Gram (6)Ukończone (9)Kupię (12)

Opis Red Dead Redemption II (PC)
DevMat @ 17:06 04.10.2019

Śr. długość gry: 70h 2min

+ czaswięcej

Red Dead Redemption II to trzecia odsłona cyklu gier akcji rozgrywających się na Dzikim Zachodzie (pierwsze było Red Dead Revolver) w czasach rewolucji przemysłowej. Za jej opracowanie ponownie odpowiada studio Rockstar - twórcy znakomicie ocenianej serii Grand Theft Auto.

Red Dead Redemption II prezentuje wydarzenia rozgrywające się przed akcją znaną z pierwszego Red Dead Redemption. Mamy rok 1899 i gang Dutcha Van Der Lindego święci swoje największe "tryumfy". Do momentu, kiedy podczas napadu na bank w mieścinie Blackwater dochodzi do wpadki i członkowie po tym fiasku muszą ukrywać się w leśnych zaroślach, tworząc tam obozy i unikając kontaktu z większymi ośrodkami miejskimi.

Wcielamy się w postać Arhura Morgana, który pełni rolę zastępcy i prawej ręki przywódcy gangu. To właśnie na jego - i jego szefa - barkach spada odpowiedzialność za dość liczny skład osobowy szajki. Oprócz tego nierzadko przychodzi nam podejmowanie trudnych decyzji moralnych, wybierając między lojalnością, a własnymi przekonaniami.

Akcja Red Dead Redemption II osadzona jest w otwartym świecie o rozmiarze porównywalnym do San Andreas z Grant Theft Auto V.  Terytorium w którym się poruszamy jest zróżnicowane nie tylko pod względem krajobrazów, lecz również pogody (deszczowo/słonecznie/zachmurzenie/czyste niebo etc.) ale również i flory oraz fauny. W RDR II znajdziemy zarówno pustynne prerie typowe do wypasania bydła, jak również bagna z aligatorami pochowanymi po niewielkich jeziorach, purpurowe zachody słońca, brudne od błota i deszczówki ulice miasta oraz lasy.

Jednak nie tylko środowisko jest różnorodne. Tyczy się to również wszelkich postaci niezależnych mieszkających na traktach oraz w miastach - NPC są bardzo wyczuleni na nasze działania, więc jeśli obierzemy wersję "Arthura siejącego postrach", wtedy ludzie nie będą dla nas życzliwi, często odmawiając interakcji i przestając zlecać zadania poboczne (oczywiście tylko wybrani).

W Red Dead Redemption II element ekonomiczny związany jest z zarządzania obozowiskiem. Z racji tego iż musimy się ukrywać, te prowizoryczne przystanki namiotowe stanowią rodzaj hubu, gdzie odpoczywamy, słuchamy zabawnych historyjek, gramy w karty itd. Ważne w tym wszystkim są morale kompanów, o które dbamy opiekując się np. stanem pożywienia w obozowisku, ale i realizując z tymi NPC-ami aktywności poboczne w postaci napadów, rabunków etc.

Do naszej dyspozycji oddany został także swoisty tryb detektywa, pozwalający wytropić zwierzynę (polowanie stanowi ważny czynnik), czy też mechanizmy związane z dbaniem o rumaka. Opieka (np. czesanie) pozwala na rozszerzenie więzi pomiędzy zwierzęciem a graczem, dzięki czemu będzie on bardziej zwrotny i posłuszny, zaś wydajniejsze/mniej subordynowane konie stanowić mają cechę charakterystyczną krajobrazu, który nie zawsze nam sprzyja.

Idąc śladem wytyczonym przez GTA Online, również i Red Dead Redmeption II otrzymało po premierze osobny tryb wieloosobowy. Nazywa się RDR Online i pozwala na identycznych zasadach - wrzucając graczy do jednego świata, oferując im możliwość dobierania się w gangi, organizowania napadów etc. - współpracować.

Wymagania: Twórcy gry Red Dead Redemption II ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   urban1212,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykamiZawiera treści związane z hazardem
Screeny z Red Dead Redemption II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:53, 06.01.2020
Nie bój, nie bój... doczekasz się. Ja już 2 razy musiałem robić godzinny reseach jak to zreanimować (podpowiem dla potomnych - poprzez usuwanie folderu użytkownika z ustawieniami gry). Ja po ograniu połowy fabuły mogę powiedzieć, że to ciekawa i przyjemna gra, ale niestety zaczyna mnie nieco nużyć. W fabule brakuje przełomowych, przewrotnych momentów jakie mieliśmy w GTA V.

Mimo wszystko jeśli nawet nie dokończę fabuły, to sama zabawa w otwartym świecie jest przednia.
0 kudosstasiekmor   @   18:52, 14.01.2020
Gra wciąga mega, ale jak chociaż masz te min 30 klatek na sekundę, jak jest niżej moim zdaniem to odbiera całą przyjemność z gry
0 kudosbat2008kam   @   21:37, 26.01.2020
Cześć wszystkim. Nie mam już tak wiele czasu na granie jak kiedyś, ale niedługo biorę tydzień urlopu i naszło mnie na RDR2. Jak w chwili obecnej wygląda sprawa z optymalizacją? Bo swego czasu w sieci było głośno o licznych niedoróbkach w tej kwestii, a że newsów growych nie śledzę od kilku lat, to zapytam Was: czy Rockstar wypuścił w międzyczasie jakieś łatki poprawiające płynność rozgrywki? I czy laptop, który przetrawił Wiedźmina 3 na prawie najwyższych ustawieniach da radę pociągnąć Reda przynajmniej na średnich? Sprawdzałem wymagania minimalne i optymalne, ale jak wszyscy wiemy, bardzo często mają się one nijak do rzeczywistości, dlatego liczę na odpowiedź kogoś ogarniętego w temacie.
0 kudosDirian   @   22:35, 26.01.2020
Wypuścił parę łatek eliminujących błędy, ale optymalizacja drastycznie się nie poprawiła. Niemniej jeśli w Wiedźmina grałeś na prawie ultra, (pod warunkiem, że nie było to 20 fps Dumny ) to RDR2 na tych średnich powinno latać.
0 kudosshuwar   @   13:23, 27.01.2020
U mnie jeśli chodzi o płynność, to jest gitara, myślę że w granicach 40-45 klatek (tak z testu wychodziło). Chodzi płynnie. Ale jest nadal bug z psującymi się zapisami, także tego... backupy ręczne wskazane.
0 kudosgajda1000   @   16:06, 27.01.2020
Cytat: bat2008kam
Cześć wszystkim. Nie mam już tak wiele czasu na granie jak kiedyś, ale niedługo biorę tydzień urlopu i naszło mnie na RDR2. Jak w chwili obecnej wygląda sprawa z optymalizacją? Bo swego czasu w sieci było głośno o licznych niedoróbkach w tej kwestii, a że newsów growych nie śledzę od kilku lat, to zapytam Was: czy Rockstar wypuścił w międzyczasie jakieś łatki poprawiające płynność rozgrywki? I czy laptop, który przetrawił Wiedźmina 3 na prawie najwyższych ustawieniach da radę pociągnąć Reda przynajmniej na średnich? Sprawdzałem wymagania minimalne i optymalne, ale jak wszyscy wiemy, bardzo często mają się one nijak do rzeczywistości, dlatego liczę na odpowiedź kogoś ogarniętego w temacie.


Odnośnie płynności, to ja miałem problem z za szybkim zegarem w grze. Szybko zmieniał się dzień i pogoda. Ale po aktualizacji (ok. 2 miesiące temu) wszystko jest ok.
0 kudosshuwar   @   08:40, 14.10.2020
Co się z tymi grami dzieje...
Na początku roku, po połowie rozgrywki fabularnej zaczęły się sypać save'y. Codziennie musiałem robić backupy, a co kilka dni je odzyskiwać i męczyć się niemiłosiernie, by móc w ogóle odpalić ten tytuł. Robiłem to tygodniami, bo zależały mi na tym, by ukończyć fabułę. W końcu się udało. Zostawiłem jeszcze wiele aktywności w tej grze do zrobienia, ale stwierdziłem, poczekam jak to wszystko ponaprawiają.

Po dłuższej przerwie wróciłem... i... tym razem po odpaleniu nawet w ustawienia nie mogę wejść. Wywala od razu do pulpitu. To jakaś kpina, jak można w ten sposób tworzyć gry???
0 kudosDirian   @   11:56, 14.10.2020
Masz najnowsze sterowniki do karty graficznej? Mnie ostatnio RDR atakowało na lapku komunikatem o aktualizacji, bo kilka miesięcy nie odpalałem gry.
0 kudosshuwar   @   16:09, 14.10.2020
Dość często aktualizuję stery. Dziś pociągnąłem jeszcze nowsze. Za chwilę zasiądę, może coś wykombinuję...
Ale żeby to gracz miał kombinować... to przesada.
0 kudosmrPack   @   16:57, 14.10.2020
Cytat: shuwar
Dość często aktualizuję stery. Dziś pociągnąłem jeszcze nowsze. Za chwilę zasiądę, może coś wykombinuję...
Ale żeby to gracz miał kombinować... to przesada.
Mi granie na PC zawsze kojarzyło się z kombinowaniem Konsternacja Zdarzało się, że więcej czasu trzeba było spędzić przy próbach zmuszenia jakiejś gry do współpracy niż samej zabawie. Dlatego wolę konsole, bo na co mi graficzne wodotryski skoro gra wysypuje się z nie wiadomo jakiego powodu. Inna sprawa, że Rockstar uparł się przy tym swoim launcherze, który nie jest za dobry i ma zbyt dobrej opinii wśród graczy Poirytowany Ja miałem problemy z GTA V na PC i to skutecznie mnie zraziło. Takie moje trzy grosze wtrąciłem, bo nie mogłem się powstrzymać Dumny Diabelski pomysł
0 kudosshuwar   @   17:02, 14.10.2020
Nie wysiadam i szczerze odradzam, jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem wersji PC.
Najnowsze sterowniki, sprawdzona zgodność plików, usunąłem lokalne ustawienia (by odtworzył domyślne), usunąłem nawet profil z save'ami... nic.

Edit: nawet 2 razy bluescreen zaliczyłem. To jakaś kpina.

Odpuszczam.
0 kudosDirian   @   21:40, 14.10.2020
To zostaje chyba przeinstalować grę, może coś się pogryzło przy kolejnych aktualizacjach...

Ja tylko mogę zacytować klasyka - "u mnie działa". A mam grę od premiery i grałem w nią w różnych okresach czasu. Sprawdzałem przed chwilą z ciekawości na lapku z GTX 1070 i stacjonarce z RTX 2070S i w obu przypadkach gra śmiga. Generalnie jedyny bug / błąd na jaki trafiłem, to kiedyś się zaklinowałem gdzieś postacią przy jakimś płocie i nie mogłem wyleźć Dumny

Zgadzam się natomiast, że launcher Rockstara to straszne badziewie.
0 kudosshuwar   @   08:53, 15.10.2020
Kiedy to jest gra pociągnięta zupełnie na czysto. Zajmowała dużo, więc swego czasu usunąłem. Teraz pobrałem ponownie istalując na SSD dysku... zastanawiam się, czy to nie jest właśnie problemem (dysk za szybki? litera dysku S: nie zjadliwa???).

Można by jeszcze to i owo posprawdzać, jednak przerzucanie jakoś 120GB danych tu i tam do miłych nie należy. Może to też sprawa Win 8.1? Sam nie wiem.
0 kudosdabi132   @   18:00, 15.10.2020
Problem z grą może powodować w zasadzie wszystko na komputerze. Od samego Windowsa po głupi antywirus. Nawet czasami może się zdarzyć, że na starszych sterownikach gra działa normalnie, a na nowych niekoniecznie.
0 kudosshuwar   @   07:53, 16.10.2020
Prawdę powiedziawszy, to jest pierwsza gra, która powoduje takie jazdy. Zupełnie niegrywalna.
Dodaj Odpowiedź