Red Dead Redemption II

ObserwujMam (35)Gram (18)Ukończone (12)Kupię (12)

Poradnik - porady na start - wiki Red Dead Redemption II


Red Dead Redemption II nie jest szczególnie trudną grą, ale z początku potrafi ona przytłoczyć. Głównie za sprawą ogromnego świata, niebywałej swobody oraz rozbudowanych systemów odpowiedzialnych za mechanikę rozgrywki. Aby uniknąć kłopotów podczas zabawy, skorzystać możesz z poniższych porad na start. Pamiętaj też, że nasz poradnik zawiera wiele innych podstron, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, mapy i solucję. Wszystkie one powinny ułatwić Ci przezwyciężenie nawet największych komplikacji.

Kilka porad dla początkujących:

 • Pamiętaj o tym, że Red Dead Redemption II to gra fabularna. Jeśli masz z czymkolwiek problem, nie możesz gdzieś dotrzeć albo ciągle giniesz, pchnij do przodu scenariusz. Dzięki temu najpewniej wszystko zacznie funkcjonować tak, jak powinno.
 • W grze dostępne są nie tylko misje główne, ale również zadania poboczne. Jako że mamy tu progresję dnia i nocy, a także zmieniające się warunki pogodowe, nie wszystkie postaci niezależne bezustannie przebywają w tych samych miejscach. Czasem na kogoś natrafisz, a czasem będziesz musiał poczekać na odpowiedni moment.
 • W Red Dead Redemption II istotną rolę odgrywa survival. Na szczęście deweloperzy z nim nie przesadzali, co znaczy, że po prostu warto mieć ze sobą jakieś jedzenie (także dla konia), od czasu do czasu trzeba się przespać, a wyruszając w tereny pokryte śniegiem pasuje założyć płaszcz, który będzie chronił przed mrozem.
 • W miarę możliwości finansowych, staraj się usprawniać obozowisko. Dzięki temu dość szybko będziesz w stanie odblokować opcję szybkiej podróży, która usprawni przemieszczanie się po mapie. Nie licz jednak na to, że będziesz mógł kilkoma przyciskami podróżować z jednego zakątka w drugi - system jest nieco bardzo skomplikowany, o czym piszemy na odpowiedniej podstronie.
 • Dbaj o swojego konia. Wierzchowiec z czasem nabywa nowe umiejętności i coraz mocniej się z Tobą zżywa. Utracenie go oznacza konieczność szkolenia innego konia od nowa. Warto w związku z tym mieć przy sobie specjalny środek, potrafiący ocucić nawet odstrzelone zwierzę.
 • Pamiętaj, że koń także jest zmęczony, tudzież głodny, nakarm go od czasu do czasu, a przy okazji umyj lub wyszczotkuj jego grzbiet. Dzięki temu jazda na wierzchowcu będzie sprawniejsza i przyjemniejsza.
 • Podczas galopowania nie wciskaj przycisku biegu niczym oszalały - rób to w rytm kopyt konia, dzięki czemu praktycznie wyeliminujesz utratę wytrzymałości i będziesz mógł galopować bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych.
 • Podróżuj nie tylko konno, ale również przy pomocy dyliżansów, tudzież pociągów. One również skutecznie przerzucą Cię z jednej części mapy do drugiej.
 • Pamiętaj, aby podczas napadów zakładać na twarz bandanę. Dzięki temu ograniczysz liczbę potencjalnych świadków i uczynisz pościg stróżów prawa mniej prawdopodobnym.
 • Kiedy gra poinformuje Cię, iż ktoś dostrzegł jakiś Twój niecny występek, staraj się jak najszybciej namierzyć takiego świadka, a następnie dogonić go i wyperswadować mu posłuszeństwo. Świadka możesz spróbować przekonać do swoich racji, a gdy się to nie powiedzie, po prostu zlikwidować.
 • Pamiętaj, że wszystkie Twoje czyny mają konsekwencje. Wiele decyzji wpływa na poszczególne misje, a ponadto na cały wirtualny świat. Inaczej ludzie będą podchodzić do Ciebie, gdy będziesz zachowywał się honorowo, a inaczej kiedy będziesz despotą.
 • Staraj się zwracać uwagę na mapę oraz otoczenie ścieżek i dróg. Podczas podróży znajdziesz bowiem wielu nieznajomych, od których możesz otrzymać ciekawe misje, a ponadto natrafisz m.in. na zagadkę detektywistyczną, miejsca przebywania legendarnych zwierząt, a także łowiska, w których pływają najcenniejsze ryby.
 • Red Dead Redemption II oferuje wyłącznie tryb fabularny. Dla osób chcących bawić się w sieci studio Rockstar przygotowało odrębny tryb zabawy (a nawet odrębną grę, można rzec) - Red Dead Online. Do modułu online przechodzisz na głównym ekranie tytułowym.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o porady na początek. Jeśli coś pominęliśmy albo sami macie jakieś ciekawe wskazówki, koniecznie pochwalcie się nimi w komentarzach. Na pewno ktoś z nich skorzysta.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 4085 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?