Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (63)Gram (19)Ukończone (35)Kupię (13)

Kotły - SIGMA, RO, KSI, ZETA - wiki Horizon: Zero Dawn


Seria misji, w których Aloy odwiedza coś, co zwane jest Kotłem. To starożytne struktury, w których znaleźć można wiele przydatnych skarbów. Na końcu każdego kotła jest też komora rdzenia, a w niej filar wyposażony w specjalny terminal. Aloy musi owy filar zdominować, aby móc dominować nowe rodzaje maszyn. Z tego powodu zdecydowanie warto odwiedzać wszystkie kotły i przechodzić je.

Kocioł SIGMA


Poziom: 8

Misję tę otrzymujesz od kobiety o imieniu Dral, przebywającej po prawej stronie wejścia do Korony Matki. Powie Ci ona o tajemniczym kotle. Będzie próbowała Cię ostrzec przed odwiedzaniem go, ale jako że Aloy jest ciekawa świata, nie wypada nie zerknąć o co chodzi.

Udaj się najpierw we wskazane miejsce. Przy wejściu do kotła będziesz musiał pozbyć się garści złomiarzy i czujek. Będzie tu też krabołaz, na niego uważaj najbardziej. Po zlikwidowaniu wszystkich udaj się wreszcie do wejścia do kotła.

Wrota się otworzą, a wtedy idź przed siebie i na dół. Głęboko pod ziemią wróć się kawałek, a znajdziesz małą skrzynię. Przeszukaj ją, po czym idź w jedynym możliwym kierunku. Po wyjściu z tunelu uważaj, aby nie wpaść do wielkiej dziury i zmierzaj dalej do przodu. Dojdziesz do dziwnej trójkątnej struktury – zbadaj ją fokusem i śmigaj dalej.

Trafisz wreszcie do sporej komnaty. Będzie tam grupka czujek – pozbądź się ich. Przeszukaj okolicę, a potem idź dalej. Wyjdziesz na zewnątrz, a wtedy kieruj się w lewo. Dojdziesz do kolejnego tunelu, idź nim przed siebie i do góry po drabinie. Natrafisz na kolejną komnatę. Przed tobą będzie dziwne urządzenie – podejdź i zbadaj je.

Pojawi się wówczas pomost, którym pójdziesz dalej. Przed wejściem do następnego tunelu przeszukaj skrzynkę. Po dość długim spacerze dojdziesz do drzwi, otwórz je rzecz jasna i przed siebie. Znajdziesz następną komnatę. Przeszukaj ją, zerkając m.in. do skrzynki, po czym złap się uchwytów przesuwającego się ponad Tobą mechanizmu.

Poczekaj, aż Aloy zeskoczy na dół, a potem zmierzaj we wskazane miejsce, likwidując maszyny i przeszukując skrzynki. Najpierw chwyć się pojemnika, który przesuwa się przed Tobą. Przelecisz ponad dziurą, a po drugiej stronie znajdziesz skrzynię. Przeszukaj ją i odwróć się. Dostrzeżesz świecącą się ścieżkę – wejdź nią do góry, a znajdziesz się w pobliżu jeszcze jednej skrzyni.

Przeszukaj ją i dopiero wtedy idź dalej. Natrafisz na kolejną czujkę oraz przepaść. Na szczęście będzie obok niej urządzenie sterujące pomostem. Rozwiń go więc i do przodu. Uważaj na tutejszego krabołaza oraz czujki. Po pokonaniu krabołaza przeszukaj skrzynię, która po nim pozostała. Idź następnie do góry przejściem po prawej stronie. Wysuń kolejny pomost i do przodu, przeszukując od razu skrzynkę obok.

Dojdziesz w ten sposób do zejścia na dół. Będzie tam skrzynka, a także lina, po której możesz zjechać jeszcze niżej. Po lewej dostrzeżesz uchwyty, idź nimi do góry. Potem w prawo i wysuń jeszcze jeden pomost. Idź nim do przodu i przez tunel, przeszukując skrzynkę, a potem zeskocz na dół po lince.

Gdy dotkniesz ziemi, zerknij za siebie, dostrzeżesz skrzynię. Przeszukaj ją i dopiero wtedy idź w głąb komnaty. Będzie tam jeszcze jedna skrzynia oraz tunel po lewej stronie. Przy nim także znajdziesz skrzynię. Tunelem trafisz do rdzenia. Zeskocz wówczas na dół na linie i rozejrzyj się. Znajdziesz skrzynie.

W środku rdzenia będzie nadymacz ognisty, a także grupa czujek. Pozbądź się najpierw małych pokrak, a potem wspinaj się na filar, generujący pole siłowe. Na górze będziesz mógł go zdominować. Gdy to zrobisz pojawią się kolejne czujki. Uwolniony zostanie też nadymacz. Twoim celem jest pokonanie wszystkich przeciwników. Jak to zrobisz, koniecznie przeszukaj wszystkie zwłoki, a potem zerknij na filar, który pojawił się w centralnej części komnaty. Zdominuj go, co zakończy niniejsze zadanie.

Kocioł RO


Poziom: 11

Kocioł RO znajduje się na południe od Wieży Dnia. Wejścia broni kilka czujek, a jest ono pośród skał. Pozbądź się maszyn, a potem śmigaj do środka, kierując się w dół wąwozu przed wejściem. Dojdziesz wreszcie do miejsca, które pozwoli Ci zeskoczyć na dół. Zrób to.

Na dole znajdziesz wreszcie tunel prowadzący do wnętrza kotła. Skorzystaj z niego, a dojdziesz do drzwi – podejdź do nich i otwórz je, a potem brnij przed siebie. Dojdziesz do obracającego się urządzenia, wskocz na podświetlony uchwyt i kieruj się w prawo, przeskakując na kolejne – rób to szybko, aby zdążyć.

Następnie śmigaj do przodu, trzymaj się prawej strony, a w tunelu znajdziesz skrzynkę. Idąc dalej, wejdziesz do kolejnego przejścia. Na jego końcu będą drzwi, otwórz je i wejdź do sporej komnaty. Trzymaj się tam lewej strony. Pokonaj maszyny i idź do przodu. Zrobisz to podobnie, jak poprzednim razem, skacząc po uchwytach i łapiąc się urządzenia przesuwającego się ponad Tobą. Po drugiej stronie znajdziesz skrzynię, a także mechanizm otwierający pomost.

Przejdź po pomoście, a potem znowu skacz po uchwytach kręcącej się maszyny. Znajdziesz kolejny punkt, który możesz zdominować. Zrób to. Wyłączysz w ten sposób pole siłowe. Gdy to zrobisz, idź w prawo obok terminalu, z którego właśnie korzystałeś, a znajdziesz skrzynię. Dopiero po jej przeszukaniu idź dalej komnatą, skorzystaj z maszyny przenoszącej transportującej elementy urządzeń.

Po drugiej stronie zerknij w prawo, a zauważysz kolejne obracające się urządzenie. Nie pomoże Ci ono jednak. Pod nim dostrzeżesz miejsce, w którym przeskoczysz dalej – skoczy tylko z rozpędu, inaczej nie dosięgniesz krawędzi. Śmigaj następnie kolejnym tunelem. Dojdziesz do następnej sporej komnaty. Pozbądź się w niej maszyn, czyli czujek, przeszukaj skrzynki i idź dalej tutejszymi drzwiami.

Trafisz w ten sposób do komory przetwórni płomienia. Musisz przez nią przejść. Najpierw jednak pozbądź się maszyn. Będzie ich tu sporo i walka nie będzie łatwa (przydatne może okazać się działko niszczyciela, które dostaniesz po wyeliminowaniu go). Po wygranej koniecznie przeszukaj wszystkie miejsca komnaty i zbierz co uznasz za przydatne.

Po wszystkim szukaj wejścia do góry. Znajdziesz je, a uda Ci się też znaleźć terminal wysuwający pomost. Skorzystaj z niego, a potem idź do centralnej części komory. Znajdziesz tu terminal, który pozwoli Ci zdominować maszynę. Gdy to zrobisz, otworzy się przejście dalej. Trzymaj się prawej strony i przeskakuj pomiędzy elementami obracających się maszyn.

Następnie idź dalej w głąb pomieszczenia, przeszukując po drodze skrzynki. Najpierw trzymaj się prawej, potem przejdź pomostem w lewo (pod koniec przeskakując), a następnie trzymaj się lewej. Dojdziesz do kolejnego pomostu, a wtedy przejdź przez niego i ponownie do przodu, do wąskiego tunelu.

W sporej komnacie, trzymaj się prawej i przeszukaj skrzynkę. Zeskocz następnie do wody poniżej i idź mrocznym tunelem przed siebie. Trafisz w ten sposób do rdzenia. Podobnie, jak poprzednim razem musisz się tu zmierzyć z pokraką. Najpierw jednak zeskocz na dół. Potem zajmij się czujkami i dopiero na końcu wespnij się na jedną z wież i zdominuj ją, obniżając pole siłowe.

Po wygranej dokładnie przeszukaj okolicę, będą tu bowiem nie tylko zwłoki maszyn, ale także skrzynie. Na koniec podejdź do filaru, który wyłoni się w centralnej części komory i skorzystaj z terminalu. Będziesz w stanie dominować kolejne maszyny.

Gdy wyjedziesz z kotła, wyjdź z niego i otwórz pomost, a będziesz mógł kontynuować realizowanie kolejnych misji.

Kocioł KSI


Poziom: 18

Przy kotle KSI dostrzeżesz grupę bandytów. Aby wejść do wnętrza struktury musisz się ich więc najpierw pozbyć. Kilku będzie na ziemi, a kilku wyżej, na drewnianym rusztowaniu. Po wyeliminowaniu bandziorów przeszukaj ich zwłoki, aby znaleźć klucz do wykopalisk.

Mając go idź sam na rusztowanie. Znajdziesz tam spore drewniane drzwi. Otwórz je i wchodź do jaskini. Idź do przodu, ubijając pokraki i przeszukując skrzynie. Dojdziesz w ten sposób do sporej komnaty. Przemierz ją, ubijając oponentów zgromadzonych w okolicy.

Dojdziesz w ten sposób do kolejnego przejścia i następnej komnaty – dość znacznej. Postępujesz w niej dokładnie tak, jak wcześniej. Idź więc przed siebie, eliminując bandziorów. Dojdziesz wreszcie do kolejnego tunelu. Trzymaj się w nim lewej strony, a dojdziesz do niewielkiej jaskini. Obejdź ją dookoła, trzymając się skał, a znajdziesz niewielki tunel, na jego końcu będzie rdzeń.

Musisz go, rzecz jasna, zdominować. Uprzednio jednak zlikwiduj przebywających w środku bandziorów. Gdy to zrobisz, koniecznie przeszukaj okolicę, a na koniec zdominuj rdzeń. To jednak nie koniec zadania, musisz bowiem teraz bronić kotła przed bandytami.

Po wygranej wydostań się z kotła. Wyjście znajdziesz wchodząc na drewniane rusztowanie i idąc nim do samej góry komnaty. Dojdziesz w ten sposób do tunelu. Na jego końcu znajdziesz sporą komnatę. Pojawi się w niej nękacz. Pozbądź się go i wyjdź na zewnątrz przez tutejsze drzwi.

W sporej komnacie, będzie znowu kilka nękaczy oraz bandyci. Zlikwiduj wszystkich, a na koniec wespnij na wskazaną kolumnę, co pozwoli Ci kontynuować ucieczkę. Śmigaj więc do przodu rusztowaniem, a potem kolejnym tunelem. Wyjdziesz wreszcie z kotła, kończąc niniejsze zadanie. Nim pójdziesz dalej musisz się jednak pozbyć szalejących tu maszyn.

Kocioł ZETA


Poziom: 20

Kocioł ten znajdujesz pośród skał w północno-zachodniej części mapy. Na drodze do jego drzwi musisz pozbyć się trzech nękaczy, więc uważaj. Mając ich z głowy idź w stronę wejścia. Nie dostaniesz się do środka jednak przez nie, bo chroni je pole siłowe.

Zamiast tego zerknij na niewielką skałę po lewej stronie wrót. Wespnij się na nią, a następnie zmierzaj do przodu, w stronę jaskini. Po drodze do niej ubijesz czujkę, a gdy to zrobisz droga wolna, byś wszedł do środka.

Otwórz drzwi na końcu tunelu i wejdź do wnętrza kotła. Idź wówczas w jedynym możliwym kierunku. Dojdziesz w ten sposób do sporej komnaty, przeszukaj ją, a potem zmierzaj dalej przed siebie, aż dojdziesz do niewielkiego zbiornika wodnego i przejścia w głąb kompleksu.

Trafisz w ten sposób do rdzenia kotła. Musisz go oczywiście zdominować, ale najpierw będziesz musiał zmierzyć się z gromoszczękiem. Zlikwiduj więc czujki, a następnie wyłącz pole siłowe dookoła maszyny, wspinając się na jeden z filarów je zasilających. Zdominuj urządzenie na górze i przystąp do pojedynku.

Starcie z gromoszczękiem przebiega w sposób rozpisany na dedykowanej postronnie. Tutaj jedynie przypomnę, że warto skorzystać ze strzał rozrywających i zlikwidować maszynę jej własną bronią – działkiem, które od niej odpadnie.

Po wygranej przeszukaj okolicę, po czym podejdź do rdzenia i zdominuj go. Od tej pory będziesz w stanie zdominować każdego gromoszczęka, burzoptaka oraz skałokrusza. Nic więcej tu nie zrobisz, wyjdź więc na zewnątrz i kontynuuj z pozostałymi zadaniami.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 10719 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?