Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (57)Gram (18)Ukończone (31)Kupię (13)

Obozy bandytów - wiki Horizon: Zero Dawn


Jak sama nazwa wskazuje, Obozy bandytów to miejsca, w których przebywają przedstawiciele wrogich wobec Ciebie plemion. Aby oswobodzić dany obóz należy się do niego dostać, a następnie wyeliminować wszystkich przeciwników. Obozy na mapie reprezentowane są przez niebieską ikonę czaszki. Aby rozpocząć realizację tych zadań trzeba porozmawiać z mężczyzną o imieniu Nil.

Obóz w Diablim Pragnieniu


Poziom: 7

Zadanie to aktywujesz po rozmowie z mężczyzną o imieniu Nil – przebywa on we wskazanym na mapie miejscu. Misję zainicjujesz podchodząc do Nila i rozmawiając z nim. To kolejny cykl zleceń, polegających na niszczeniu wskazanych obozowisk bandytów. Pierwszym jest obóz w Diablim Pragnieniu.

W obozie zwróć uwagę na alarm, jeśli zabrzmi przybędą posiłki. Prócz tego zainteresuj się jeńcami, warto ich uwolnić. Aby skutecznie podejść pierwsze obozowisko, postaraj się obejść je od lewej strony i najpierw zaatakować strażnika na wieżyczce.

Zwróć potem uwagę na strażnika na murze, po lewej stronie. Po prawej będzie urządzenie alarmowe, niestety nic z nim nie zrobisz na dystans. Pozbądź się więc kolesia z muru, a potem wejdź do środka. Podejdź do alarmu i zniszcz go. Zabij tutejszych strażników, po czym kieruj się dalej, w stronę jeńców.

We wnętrzu sporych ruin będzie strażnik – na piętrze. Stamtąd kieruj się w prawo, a powinieneś mieć dobry widok na ostatnich bandziorów. Jeden będzie na wieży w oddali. Pozbądź się wszystkich, a misja dobiegnie końca. Pojawią się ludzie i jeden będzie chciał podziękować za pomoc. Porozmawiaj więc z nim.

Na koniec idź też pogadać z Nilem.

Uwaga: Po wyczyszczeniu obozowiska, przeszukaj je dokładnie. Powinieneś bowiem znaleźć składzik pełen skrzyń z cennymi gratami.

Obóz Dwuząb


Poziom: 9

Kolejny obóz bandytów znajduje się pośród gór, na wschód od fortu granicznego Carja. Do obozu łatwo dostać się od południa, od strony gór. Wejdź po półkach skalnych i przed siebie, powoli eliminując przeciwników.

Kiedy zrobisz porządek z pierwszą grupą, zmierzaj do góry. Pozbądź się oponentów na wieżach, a potem kieruj się wąską ścieżką w głąb obozu. W pobliżu pomostu dostrzeżesz ostatnich oponentów. Pozbądź się ich, a następnie rozejrzyj się po okolicy. W tutejszych budynkach znajdziesz bowiem sporo zapasów.

Na koniec kontynuuj główny wątek fabularny, albo zajmij się pozostałymi zadaniami. Pamiętaj oczywiście o rozpaleniu ogniska w obozie, stworzysz sobie w ten sposób kolejny punkt szybkiej podróży.

Obóz Okolice Bramy


Poziom: 12

Na obóz ten natrafiasz zmierzając w stronę Południka. Jest on otoczony skałami, więc niełatwo zakraść się z boku, mimo to warto spróbować, tym bardziej, że m.in. od strony południowej znajdziesz wejście po skałach.

Wyeliminuj strażnika na murze, a potem trzech spacerujących po prawej stronie. Będziesz miał wówczas drogę wolną do tego, by zniszczyć alarm. Mając go z głowy, na spokojnie idź w głąb obozu pozbywając się przeciwników.

W północno-wschodniej części obozu będą strażnicy, uwolnij ich więc. Gdy to zrobisz nie o zerknięciu do niewielkiego budynku w centralnej części obozowiska. Będzie tam kilka wartych przeszukania skrzyń.

Po tym, jak zrobisz w obozie porządek, pojawią się w nim ludzie. Będzie tu też handlarz oraz ognisko. Skorzystaj z obu przed wyruszeniem dalej.

Pusty Fort


Poziom: 25

Obozowisko to znajduje się w północno wschodniej części mapy. Na miejscu dostrzeżesz sporo snajperów, zacznij więc atak od wyeliminowania ich – stoją na wieżach. Pozostałych przeciwników zajdź od lewej strony fortu.

Trzymaj się murów, a raczej bez problemów powinieneś sobie poradzić ze wszystkimi bandytami. Szczególną uwagę zwróć na tych z symbolami czaszki nad głową – są zdecydowanie bardziej wytrzymali.

Gdy pozbędziesz się wszystkich, do obozu przybędą osadnicy. Będzie tu też handlarz oraz ognisko, z którego możesz skorzystać, aby zapisać stan rozgrywki.

Czarne skrzydło


Poziom: 15

Obóz ten znajduje się w południowo-zachodniej części mapy. Najłatwiej podejść go od południa. Najpierw oczywiście pozbądź się snajperów na wieżach. Wchodź potem do pierwszej części obozu i pozbądź się oponentów. Dopiero mając ich z głowy, idź dalej, pomostem po lewej.

Na wieży po lewej będzie snajper, pozbądź się go najpierw i zmierzaj dalej. Nieco poniżej, przed sobą dostrzeżesz alarm, wyłącz go przy pomocy łuku. A potem zerknij w prawo, a dostrzeżesz sporo skrzyń do przeszukania.

Strzaskany Piec


Poziom: 20

Zadanie to otrzymujesz rozmawiając z Nilem, w pobliżu obozu bandytów w północno zachodniej części mapy. Po rozmowie z mężczyzną, udaj się do obozu, aby pozbyć się wszystkich bandziorów pomiędzy jego murami.

Najpierw pozbądź się strzelców na wieżach, aby nie przeszkadzali. Gdy to zrobisz, wchodź powoli do środka i ubijaj kolejne pokraki. Warto wykorzystać jedną z wież strzelców, aby skuteczniej eliminować zwykłych bandziorów.

Najpierw pozbądź się wszystkich dookoła murów, a następnie wejdź do struktury na środku. Kiedy wybijesz wszystkich, odpali się przerywnik. Gdy dobiegnie końca możesz skorzystać z usług handlarza oraz ogniska. Porozmawiaj też koniecznie z Nilem, aby zakończyć zadanie. W Twoim dzienniku pojawi się też misja poboczna Powód do zmartwień – pożegnanie.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 6240 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?