Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (57)Gram (18)Ukończone (31)Kupię (13)

Miasto słońca - wiki Horizon: Zero Dawn


Poziom: 12

Zadanie to pojawia się w Twoim dzienniku po tym, jak wykonasz misję Poszukująca u bram. Twoim celem jest dotarcie do tzw. Południka, czyli stolicy Królestwa Słońca Carja. Nim jednak ruszysz w głąb mapy, rozejrzyj się dookoła. Za bramą którą właśnie przeszedłeś są dwa ogniska i osada, zwana Wieża Dnia. Zdobędziesz w niej dodatkowe zlecenia.

Po wykonaniu ewentualnych dodatkowych zadań zmierzaj w stronę punktu na mapie. Czeka Cię spora podróż. Po drodze miniesz m.in. dwa żyrafy (jeden nieco na północ, drugi trochę na południe) oraz Kocioł RO, na południe od Wieży Dnia. Po drodze miniesz gromoszczęka, ale zostaw go w spokoju, raczej nie jesteś wyposażony na tyle dobrze, by stawić mu czoła.

Uwaga: Przed wejściem do miasta porozmawiaj z handlarzem. Kup u niego złoty pakiet szybkiej podróży. Potrzebujesz na niego 50 okruchów metalu, 1 skórę lisa oraz 10 kawałków tłustego mięsa.

Na miejscu będziesz musiał porozmawiać z komendantem, spotkasz go przy bramie. Po chwili pojawi się Erend, porozmawiaj także z nim. Dowiedz się wszystkiego, co możesz na temat Olina, a następnie idź za Erendem, zaprowadzi Cię on do miejsca, w którym mieszka Olin.

Po dotarciu do domostwa Olina wchodź do środka i rozejrzyj się. Koniecznie skorzystaj oczywiście z fokusa. Szybko znajdziesz w rogu pokrywę na ziemie. Podejdź i zbadaj ją. Idź następnie na piętro. Znajdziesz tam portret rodzinny – zbadaj go – oraz drabinę. Znajdziesz tam stos sztab – zepchnij je na dół, niszcząc pokrywę na parterze.

Przejdź przez dziurę w podłodze i wejdź do piwnicy. Znajdziesz tam nagranie dla fokusa – leży na ławce – mapę na ścianie oraz dziennik na stoliku. Zbadaj je wszystkie, a potem porozmawiaj z Erendem, który poprosi Cię o pomoc w znalezieniu zabójców Ersy – w dzienniku pojawi się wówczas zadanie Pole Poległych. Po konwersacji wróć na ulicę miasta i idź do wykopalisk, w których powinien przebywać Olin.

Po długim spacerze dotrzesz do wykopalisk. Będą tam na Ciebie czekać bandyci, więc uważaj. Po pozbyciu się ich, wchodź do środka. Gdy przejdziesz kawałek, odpali się scenka przerywnikowa. Po niej musisz pozbyć się skazicieli oraz tutejszych okultystów. Na koniec starcia porozmawiaj z Olinem. Poprosi Cię on o to, abyś uratował jego rodzinę. Po konwersacji misja Miasto Słońca dobiegnie końca, a w dzienniku pojawi się Ustronie stwórcy.

Uwaga: Na terenie wykopalisk znajdziesz antyczny złom – będzie tu Starożytne naczynie – Odyseja. Weź je koniecznie, jeśli gromadzisz znajdźki.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 2515 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?