Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (63)Gram (19)Ukończone (35)Kupię (13)

Góra, która upadła - wiki Horizon: Zero Dawn


Poziom: 28

Zadanie to rozpoczynasz automatycznie po wykonaniu misji Serce Nora. Twoim celem jest udanie się do ruin GAI, aby tam odszukać główne obejście – sposobu na pokonanie Hadesa. Pierwszy krok to podróż do Kanionu Goryczy.

Po wkroczeniu do niego będziesz musiał się wspinać w górę, a potem w lewo. Wreszcie wejdziesz na szczyt, zmierzaj wówczas przed siebie, ubijając napotkane pokraki. Kiedy nie będziesz mógł dostrzec przejścia, rozejrzyj się za uchwytami, kilkakrotnie będziesz musiał bowiem się wspinać.

Wreszcie dotrzesz na samą górę, a wtedy pojawi się ptaszysko, pokonaj je i idź do ruin Gai. Tam wespnij się na rumowisko. Po wspinaczce na skałę dojdziesz do kompleksu Gaja Jeden – wejdź do niego. W środku znajdziesz hologram Sylensa – porozmawiaj z nim, a potem przechodź przez tutejsze drzwi.

W środku idź tunelem przed siebie. Na końcu znajdziesz skrzynkę oraz nagranie głosowe. Przesłuchaj je, wróć się trochę i zejdź na dół zniszczonym szybem windy. Na dole zmierzaj do przodu. Dojdziesz do miejsca, w którym zjedziesz na dół po linie. Gdy to zrobisz, obróć się za siebie, a na szczycie skał coś dostrzeżesz – idź tam, a znajdziesz wejście do niewielkiej komnaty. Zdobędziesz w niej ogniwo – ostatnie.

Wróć potem na dół i zmierzaj do głównego obejścia. Przechodząc po ruinach, nie korzystaj z liny, ale przeskocz ścieżką po lewej. Idąc do przodu, wejdziesz do kolejnego fragmentu kompleksu. Trafisz na kolejny szyb windy, więc zrób z niego użytek – wspinaj się do góry. Na szczycie idź przed siebie. W komnacie po prawej będzie nagranie, przesłucha je i śmigaj dalej.

Kolejne nagranie znajdziesz przy ekranach. Także i je przesłuchaj, po czym zmierzaj w głąb jaskini, a potem korytarzami i schodami. Wreszcie dojdziesz do pomieszczenia, w którym odpali się przerywnik. Po scence idź dalej wąskimi przejściami, aż dojdziesz do sporej komnaty. Odpal tamtejszy panel. Na biurku dostrzeżesz też kilka wiadomości, koniecznie się z nimi zapoznaj, po czym porozmawiaj z Sylensem, stoi obok.

Po konwersacji idź dalej, zerkając do pokoju na wprost schodów, będzie tam notatka. Jeszcze jedna, głosowa, będzie natomiast na końcu wąskiego szybu wentylacyjnego. Dopiero po jej przeczytaniu kontynuuj poszukiwania głównego obejścia. Dojdziesz do sporego szybu windy, a wówczas przesłuchaj tamtejsze nagranie i idź do góry. Tam znowu przed siebie.

Wyjdziesz na zewnątrz. Zmierzaj wówczas przy skałach, trzymając się prawej strony i zerkając dookoła, albowiem będzie tu notatka głosowa. Na końcu podróży odpali się kolejny przerywnik. Po nim musisz odpalić terminal obok stołu. Włączy się hologram. Obejrzyj go i porozmawiaj z Sylensem. Na koniec weź główne obejście, po czym udaj się do warsztatu Sylensa – trzymaj się prawej po wyjściu z pomieszczenia.

Na miejscu odpali się kolejny przerywnik. Po rozmowie z Sylensem doczep główne obejście do lancy, która leży przed Tobą. Gdy to zrobisz zadanie dobiegnie końca, a w Twoim dzienniku pojawi się kolejne, Nadejście cienia. Zwróć uwagę na notatki w okolicy, nim pójdziesz dalej.

Uwaga: Pamiętaj o ogniwach oraz dokończeniu zadania Starożytna zbrojownia. Powinieneś mieć już wszystko.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 3176 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?