Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (63)Gram (19)Ukończone (35)Kupię (13)

Poszukująca u bram - wiki Horizon: Zero Dawn


Poziom: 12

Misja ta rozpoczyna się automatycznie, gdy końca dobiega Łono góry. Wychodź wówczas prze bramę Strażnicy Matki. Zaraz za nią będzie kupiec. Opchnij mu więc nadwyżkowe towary i wróć się ewentualnie do środka, aby zebrać wszystko, czego wcześniej nie mogłeś.

Po załatwieniu spraw tutaj udaj się dalej. Twoim celem jest jakikolwiek biegun. Potrzebujesz go bowiem do tego, aby wypróbować urządzenie do dominacji, które przed momentem zdobyłeś. Śmigaj więc do przodu drogą, do siedliska biegunów.

Na miejscu musisz się ukryć i niepostrzeżenie podejść do bieguna. Kiedy zakradniesz się odpowiednio blisko, pojawi się informacja o tym, abyś wcisnął i przytrzymał trójkąt. Zrób to, a kiedy zdominujesz bieguna wsiądź na jego grzbiet i jedź na spotkanie z Varlem. Kiedy zbliżysz się do bramy, przejdź na jej drugą stronę, a odpali się przerywnik.

W jego trakcie Varl poprosi Cię o to, abyś odszukał Sonę – jego matkę. Ruszyła ona bowiem za mordercami, którzy wcześniej zaatakowali Twoją wioskę. Nie jest to misja poboczna, ale zadanie główne nazwane Ślad dowódczyni.

Po przerywniku śmigaj dalej w stronę znacznika na mapie. Dotrzeć musisz do Korony Matki, a tam porozmawiać z niejaką Mareą. Po wejściu do środka zainteresuj się nie tylko głównym zleceniem, ale także osobami chętnymi by porozmawiać. Otrzymasz od nich zadania poboczne.

  • Kobieta o imieniu Dral zainicjuje misje zatytułowane Kotły, mówiąc Ci o Kotle SIGMA.
  • Mężczyzna o imieniu Den da Ci zadanie zatytułowane Sanktuarium.
  • Mężczyzna o imieniu Taim w górnej części wioski poprosi Cię o skóry dzików oraz odzyskanie jego pierścienia, co zainicjuje zadanie Szczęście w łowach.
  • Mężczyzna o imieniu Lut w górnej części wioski powie Ci o terenach łowieckich Dolinożlebu.

Mając wszystkie misje w dzienniku udaj się wreszcie na spotkanie z Mareą, jest w dolnej części Korony Matki. W trakcie konwersacji dowiesz się o dolinie opanowanej przez skażone maszyny. Jeśli chcesz swobodnie podróżować, musisz ją oczyścić. Dowiedz się wszystkiego, co możesz i ruszaj do celu.

Najpierw musisz oczyścić pierwszą strefę. Będą w niej skażone żuwacze. Łatwo je wyeliminować wspinając się na jedną z pobliskich skał i stamtąd strzelając do maszyn. Po zrobieniu z nimi porządku, pozbieraj rozrzucony dookoła złom i ruszaj do kolejnej strefy, będzie nieco dalej.

Idąc do niej natrafisz na osadę, więc odbij nieco w prawo. Dojdziesz w ten sposób do obozu łowców, a przy okazji znajdziesz kolejne ognisko, koniecznie zapisz przy nim stan rozgrywki. Idź następnie dalej, rozglądając się po okolicy, znajdziesz dzięki temu jeszcze jedno ognisko, w zasadzie obok ścieżki.

Trafisz też na spore stada żuwaczy i innych maszyn. Wreszcie dojdziesz do zniszczonej wioski. Będzie tu ognisko, a także skażonych złomiarzy i czujki. Najłatwiej zaatakować je od północy, niejako obchodząc pokraki od góry i skrywając się w wysokiej trawie. Po tym, jak oczyścisz teren możesz zejść nieco na południe i zająć się tamtejszą skażoną strefę (dwa długonogi oraz złomiarz), albo kontynuować zadanie.

Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, udaj się dalej do przodu, w kierunku fortu granicznego Carja. Gdy się do niego zbliżysz, okaże się, że fort jest atakowany. Robi to skaziciel. Zajmij się nim więc, przy okazji niszcząc skażone czujki. Po walce zbliż się do bramy, a odpali się przerywnik. Po nim możesz spokojnie wchodzić do środka. Misja dobiegnie wówczas końca, odpali się Miasto słońca.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 3405 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?