Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (57)Gram (18)Ukończone (31)Kupię (13)

Tereny łowieckie - wiki Horizon: Zero Dawn


Tereny łowieckie to specjalne obszary na mapie świata Horizon: Zero Dawn. W ich pobliżu znajduje się opiekun, który zleca Aloy różne próby. Polegają one np. na eliminowaniu określonym sposobem pobliskich maszyn. Pierwsze tereny łowieckie dostępne są zaraz za Główną bramą obręczy. Łatwo rozpoznasz je po ikonce łuku.

Tereny łowieckie Nora


Poziom: 8

Zadanie to aktywuje się po tym, jak spotykasz niejakiego Crena, przebywającego poza główną bramą Obręczy. Podejdź do mężczyzny i porozmawiaj z nim, a dowiesz się o terenach łowieckich, na których możesz poćwiczyć eliminowanie maszyn.

W ramach tego zadania masz trzy próby do zrealizowania:

 • Próbę samych części – polegającą na usuwaniu kanistrów z żuwaczy;
 • Próbę sągu-pułapki – w której maszyny zabijać musisz sągami-pułapkami z okolicy;
 • Próbę wybuchacza – w której żuwacze ginąć muszą przy pomocy potykacza Carja.

Każda próba to kilka przedziałów czasowych, a także wiele różnych nagród. Aby je rozpocząć udaj się do opiekuna i porozmawiaj z nim. Dowiedz się wszystkiego, po czym przyjmij wyzwanie. Wybierz jedną z prób i zjedź po linie w dół. Włączy się wówczas licznik, a ty będziesz musiał jak najszybciej wykonywać założenia próby.

Przebrnięcie przez pierwszą próbę do końca, otworzy zadanie dodatkowe zatytułowane Łowy dla Loży.

Tereny łowieckie Dolinożlebu


Poziom: 18

Misję tę otrzymujesz od mężczyzny o imieniu Lut, przebywającego w górnej części Korony Matki, obok wyjścia z wioski. Dowiesz się od niego o terenach łowieckich Dolinożlebu.

Idź więc we wskazane miejsce, a po dotarciu do niego odszukaj opiekuna. Będzie on na wysokiej skale, a poniżej porusza się gardziel, więc uważaj. Na szczycie znajdziesz ognisko – rozpal je – handlarza oraz opiekuna. Z tym ostatnim porozmawiaj, aby zainicjować zadanie.

Tym razem czekają Cię następujące wyzwania:

 • Próba walki ogniem (chodzi o to, aby trafiać pojemniki biegunów przy pomocy ognistych strzał);
 • Próba zamrażania (musisz zamrozić odpowiednią liczbę maszyn, a następnie je wyeliminować);
 • Próba porażenia (musisz porazić nadymaczy strzałami porażającymi, a następnie odstrzelić kawałki spod ich brzuchów).

Niezależnie od próby musisz dysponować odpowiednim sprzętem. W przypadku próby drugiej musisz mieć np. procę, inaczej nie wystrzelisz bomb. W przypadku próby trzeciej konieczny jest potykacz.

Tereny łowieckie Długiejwody


Poziom: 20

Misję tę otrzymujesz po dotarciu do znacznika terenów łowieckich, znajdującego się na zachód od osady Wieża Dnia. Twoim celem, podobnie jak w przypadku pozostałych zadań z tej kategorii jest zaliczenie trzech prób. Każda jest opisana przy pomocy kilku czasowych widełek, a w zależności od tego, w które się zmieścisz, taką nagrodę otrzymasz.

Tym razem bierzesz udział w następujących próbach:

 • Czasowej (twoim celem jest dotarcie do zwłok trzech czujek i przeszukanie ich);
 • Walki o części (musisz spętać bysiora i odstrzelić podzespół pod jego brzuchem);
 • Spętania (musisz zwabić do siebie jastrząbłyski, a potem je spętać).

W przypadku pierwszej próby, sprawa jest dość prosta. Zacznij od liny po lewej i potem pędź jak najszybciej do zwłok czujek. Jeśli zobaczysz, że jest nad nimi jastrząbłysk, postrzel go z łuku i kontynuuj. Masz półtorej minuty, jeśli chcesz najlepszą nagrodę.

W drugiej próbie najlepiej zastosować następujący schemat: strzelasz trzykrotnie w podzespół na brzuchu bysiora, następnie wystrzeliwujesz w jego kierunku liny, a gdy padnie raz jeszcze strzelasz z pewnej odległości w podzespół. Proces powtarzasz dwukrotnie.

W trzeciej próbie warto zjechać liną po prawej stronie i pozostać na skalnej półce. Tam gwizdnij, aby przyciągnąć jastrząbłyska i przygwoźdź go do ziemi trzema linami. Podejdź następnie do niego i spróbuj wyprowadzić dwukrotnie atak krytyczny (R1) – zobaczysz powiadomienie na ekranie. Następnie zwab drugie ptaszysko i dźgnij go – tym razem wystarczy raz.

Tereny łowieckie Krzemiennych Ostróg


Poziom: 18

Tereny łowieckie Krzemiennych Ostróg są w południowo-zachodniej części mapy gry. Aby rozpocząć przygotowane próby trzeba najpierw oczywiście znaleźć opiekuna i uciąć sobie z nim pogawędkę.

Z rozmowy dowiesz się jakie konkretnie zadanie cię czekają, a są to:

 • Próba czujności – Twoim celem jest wyeliminowanie czujek, pozostając w ukryciu;
 • Próba speca od skrzyń – musisz zdobyć cztery skrzynie krabołazów, zanim upłynie czas;
 • Próba zabijania nękaczy – zlikwiduj nękacze.

Pierwsza próba jest stosunkowo łatwa. Wystarczy w niej po prostu podkraść się względnie cicho do czterech czujek. Biega ich po okolicy kilka, więc powinieneś sobie poradzić. Najlepiej zacząć od środkowej linii.

Druga z prób wymaga mnóstwa szczęścia, albowiem krabołazy mają skrzynie prawie cały czas przy sobie. Można je jednak wytrącić za pomocą łuku wyborowego oraz strzał rozrywających. Warto zacząć od środkowej liny.

Trzecia z prób jest o tyle skomplikowana, że wymaga załatwienia dwóch nękaczy. Zacznij od liny po lewej, zjedź nią na dół i zlikwiduj czujkę. Gdy to zrobisz, skorzystaj z łuku wyborowego i strzały rozrywającej, aby zniszczyć osprzęt pobliskiego nękacza. Następnie zniszcz do końca maszynę i poczekaj na drugą. Jeśli się nie zjawi odpal jedną z flar leżących na ziemi – wystarczy, że się do niej zbliżysz.

Tereny łowieckie Słonecznych Bruzd


Poziom: 30

Najbardziej wymagające tereny łowieckie znajdują się w północno zachodniej części mapy, na obszarach pustynnych. Po dotarciu na miejsce porozmawiaj oczywiście z opiekunem, aby poznać szczegóły. Tym razem zmierzyć musisz się z następującymi wyzwaniami:

 • Próbą „niszczyciel vs maszyny” – musisz skorzystać z działka niszczyciela, aby niszczyć pozostałe maszyny.
 • Próbą dominacji niszczyciela – musisz zdominować dwóch niszczycieli, a następnie patrzyć jak niszczą gromoszczęka.
 • Próbą „gromoszczęk vs niszczyciel” – tym razem musisz zdobyć ciałko gromoszczęka, a następnie z jego pomocą zabijać niszczycieli.

Niezależnie od tego, które wyzwanie wybierzesz, przydatne okazują się strzały rozrywające. Idealnie nadają się one do tego, aby usuwać działka ze wskazanych maszyn.

W przypadku pierwszej próby zacznij od liny po prawej. Strzel do niszczyciela strzałą rozrywającą (celuj w działko na grzbiecie), a następnie weź działko i zniszcz samego niszczyciela oraz choćby jedną czujkę – powinna się lada moment pojawić.

W drugiej próbie także skorzystaj z liny po prawej. Zjedź nią na dół i zdominuj niszczyciela, biegnij potem dookoła gromoszczęka – trzymając się skał – a po drugiej stronie wąwozu znajdziesz jeszcze jednego niszczyciela, jego także zdominuj. Na koniec wejdź do wąwozu i przy pomocy strzał rozrywających odstrzel gromoszczękowi wyrzutnie tarcz. Z ich pomocą pozbędziesz się pokraki.

W trzeciej próbie ponownie skorzystaj z liny po prawej. Zdominuj niszczyciela, a następnie zejdź do wąwozu i odstrzel gromoszczękowi wyrzutnię. Weź ją i zlikwiduj drugiego niszczyciela, tego po przeciwnej stronie wąwozu. W międzyczasie zdominowany niszczyciel walczył będzie z gromoszczękiem. Na koniec dobij zdominowanego niszczyciela i uciekaj stąd do opiekuna.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 7068 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSkwarek32   @   12:10, 24.07.2017
Witam wykonal ktos wszystkie medale zar slonca?
0 kudosbigboy177   @   12:30, 24.07.2017
Tak. Na filmach jest pokazany sposób ich zaliczenia.