Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (57)Gram (18)Ukończone (31)Kupię (13)

Ustronie Stwórcy - wiki Horizon: Zero Dawn


Poziom: 14

Misja ta pojawia się w Twoim dzienniku po tym, jak wykonasz misję Miasto Słońca. Aloy próbuje się w jego ramach dowiedzieć czegoś o tajemniczej kobiecie z ruin starożytnego miasta. Kobiecie łudząco podobnej do niej.

Pierwszy krok to wizyta w Ustroniach Stwórcy – to ruiny wysoko na północnym zachodzie mapy. Idąc do celu natrafisz na schowek z wyposażeniem, zainteresuj się nim. Idź następnie dalej w kierunku ruin. Obok budynku, po prawej stronie, znajdziesz antyczny złom, a w nim Starożytne naczynie – Metallurgic. Weź je i śmigaj dalej.

Dojdziesz wreszcie do ruin, a tam natrafisz na Zaćmienie oraz maszyny. Pozbądź się jednych i drugich, a potem idź dalej. Dotrzesz do kolejnego miejsca wykopów i ponownie będziesz musiał walczyć. Po starciu, idź dalej ruinami. Po drodze natrafisz na antyczny złom, przeszukaj go, aby zdobyć Starożytne naczynie – Thunderheads. Weź je i zmierzaj przed siebie.

Dotrzesz w ten sposób do miejsca, z którego dochodzą eksplozje. Odpali się wtedy scenka przerywnikowa, a po niej zlikwidować musisz okultystów oraz uśmiercacza. Zanim przystąpisz do walki z nim, skorzystaj z fokusa – zwróć uwagę na słabe miejsca pokraki. Pokonaj wrogów i przeszukaj ciało oficera Zaćmienia. Zdobędziesz w ten sposób Fokus Zaćmienia. Odpali to przerywnik.

Po nim, wejdź do mrocznego tunelu za uśmiercaczem, co zainicjuje scenkę. W jej trakcie znajdziesz dziwne wrota. Tym razem się one jednak otworzą, a Aloy będzie w stanie wejść do środka, jako doktor Sobeck.

Za wrotami zmierzaj przed siebie do szybu windy, a potem na dół i ponownie korytarzami. We wskazanym pokoju znajdziesz wiadomość głosową, przesłuchaj je, a potem idź dalej do biura Teda Faro. W sporym pomieszczeniu z zamarzniętą maszyną na środku (możesz aktywować panel przed nią) znajdziesz dziennik. Przeczytaj go i idź dalej.

W pokoju pełnym monitorów dostrzeżesz wiadomość głosową, odsłuchaj ją i kieruj się korytarzami dalej, aż dotrzesz do schodów, którymi wejdziesz do góry. Piętro wyżej znowu przeszukuj pomieszczenia, aż znajdziesz kolejną wiadomość tekstową. W pokoju z nią będzie wąski korytarz dalej.

Na jego końcu kieruj się w lewo i po elementach wystroju do góry, a końcu korytarza będzie skrzynka. Weź ją i wróć się. Zejdź na dół i wskocz na rurkę, obok zejścia, a potem kieruj się w prawo. Dojdziesz w ten sposób do drzwi, które zaprowadzą Cię dalej. Zwiedź całe niniejsze piętro, a znajdziesz panel do aktywowania, z którego dowiesz się co nieco o trzech maszynach. W mniejszych pomieszczeniach będą też wiadomości tekstowe oraz skrzynki.

Po przeszukaniu wszystkiego idź drabiną w szybie windy do góry. Wyjdziesz nią kilka pięter wyżej. Na górze znowu znajdziesz drogę w górę oraz na kolejne piętro. Wyjdź na zewnątrz przez drzwi, a znajdziesz zapis. Przeglądnij go i do przodu, po ścieżce, a potem po ścianie. Gdy wejdziesz na półkę z lodowymi, poszukaj uchwytu ponad głową. Wejdziesz nim do środka.

Śmigaj potem do przodu korytarzami, zwracając uwagę na wiadomość tekstową, leżącą na ławeczce. Szyb windy zaprowadzi Cię znowu wyżej, a potem na zewnątrz. Idąc kolejnymi ścieżkami dotrzesz wreszcie do ślepego zaułka. Zeskocz wówczas przez krawędź po prawej, przeskocz na bok i idź dalej. Obok sofy dostrzeżesz kolejną wiadomość tekstową.

Po wejściu na ścianę znajdziesz wreszcie biuro Faro. Skorzystaj w nim z fokusa. Znajdziesz w ten sposób magazyn danych zarządu FAS, zbadaj go. Podejdź następnie do stołu i zbadaj leżące na nim nagranie. Następnie ponownie zeskanuj nagranie i obejrzyj je. Zrób to samo z kolejnym nagraniem. Na koniec opuść ruiny. Nie schodź jednak na dół wskazanym miejscem.

Zamiast tego wejdź do góry po konstrukcji na tyłach biura. Na szczycie znajdziesz ogniwo. Zdobycie go zainicjuje misję Starożytna zbrojownia. Na koniec zejdź na dół i dopiero teraz schodź na parter wieży, co odpali przerywnik, i wyjdź z niej. Zakończy to misję, a w Twoim dzienniku pojawi się kolejna, Kurhan.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 3939 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?