Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (57)Gram (18)Ukończone (31)Kupię (13)

Starożytna zbrojownia - najlepszy pancerz - wiki Horizon: Zero Dawn


Poziom: 25

Misję tę rozpoczynasz po znalezieniu jednego z ogniw, m.in. w ramach misji fabularnej Ustronie Stwórcy ewentualnie Łono Góry. Twoim celem jest znalezienie wejścia do tytułowej starożytnej zbrojowni, gdzie spoczywa najlepszy pancerz w grze.

Pierwszy krok to próba ustalenia do czego ewentualnie ogniwa się nadadzą. W tym celu udaj się w okolicę Diablego Pragnienia. We wskazanym miejscu znajdź wejście do dziwnej jaskini – zaznaczone jest na powyższych fotkach.

Zejdź oczywiście do groty i idź tunelem przed siebie. Po drodze znajdziesz Metalowy kwiat – Mk I. Zabierz go i idź dalej do przodu. Dopłyniesz w ten sposób do bunkra. W sporym pomieszczeniu, przejdź dookoła oszklonej komnaty, a znajdziesz dziwne przełączniki. Podejdź do jednego i wejdź z nim w interakcję.

Po chwili będziesz mógł umieścić zdobyte ogniwo w pasującym gnieździe. Jeśli masz tylko jedno, potrzebujesz drugie. Kiedy umieścisz oba w gniazdach, okaże się, że także kolejne są Ci konieczne. Miejsce znalezienia wszystkich rozpisaliśmy poniżej. Zachęcamy też do zerknięcia na mapę Horizon: Zero Dawn.

Ogniwa - gdzie znaleźć


 • Jedno ogniwo jest w ruinach zwanych Ustronie Stwórcy, docierasz tam w ramach zadania fabularnego o takiej samej nazwie. Musisz wejść na szczyt tutejszej wieży, po zniszczonej konstrukcji biura, do którego docierasz na końcu.

 • Drugie ogniwo znajduje się w bunkrze, znajdującym się na wschód od Strażnicy Matki, czyli w południowo-wschodniej części mapy. W środku musisz zejść na piętro 2, a następnie znaleźć drzwi do wyważenia, potem do przodu i po schodach do góry, aż dotrzesz do wskazanego pokoju. Tam zniszcz stalaktyty i wejdź do środka. W niewielkim pokoju znajdziesz ogniwo oraz kilka innych przydatnych gratów.

 • Podczas misji Łono góry w tzw. Bunkrze Wszechmatki, ewentualnie później wchodząc do wskazanej lokacji w miejscu Strażnica Matki. Jeśli brama jest zamknięta, przenieś się przy pomocy szybkiej podróży do znacznika osady, a nie ogniska. W środku udaj się do wskazanego pomieszczenia, a na ziemi znajdziesz ogniwo. Weź je.

 • W misji Kurhan – po rozwiązaniu zagadki z holozamkami, dzięki której otworzysz zamknięte drzwi. Ogniwo jest zaraz za drzwiami, po lewej stronie, obok skrzynki z wyposażeniem. Bez problemu je dostrzeżesz.

 • W misji Góra, która upadła – zaraz po tym, jak zeskoczysz po linie w dół, trafiając na zewnątrz kompleksu, zerknij do tyłu - zobaczysz wejście do góry. Skorzystaj z niego, a potem wejdź do pobliskiego tunelu i idź do końca. W niewielkim pomieszczeniu, na półce, leży ogniwo.

Mając wszystkie ogniwa wróć do bunkra. Umieść je w gnieździe, aby odpalić urządzenie. Gdy to zrobisz, rozejrzyj się dookoła. Po prawej stronie będzie wskazówka – będą na niej rozpisane godziny. Dzięki nim będziesz wiedział, jak ustawić czerwone paski na okręgach.

Patrząc od lewej strony:

 • Czerwony pasek na górze;
 • Czerwony pasek po prawej stronie;
 • Czerwony pasek na dole;
 • Czerwony pasek po lewej stronie;
 • Czerwony pasek na górze.

Urządzenie zacznie działać, a droga do pancerza będzie wolna. Sam pancerz jest jednak zablokowany. Rozejrzyj się więc w jego pobliżu – zbadaj notatki, a potem idź do niewielkiego pokoju po lewej stronie. Będziesz tam potrzebował kolejne ogniwa. Uruchomi to kolejną łamigłówkę. Podpowiedź jak zwykle jest z boku, po lewej stronie. Będą tam kąty, które pozwolą Ci odpowiednio dopasować czerwone segmenty. Patrząc od lewej, ustaw je tak:

 • Czerwony pasek po prawej;
 • Czerwony pasek po lewej;
 • Czerwony pasek na górze;
 • Czerwony pasek po prawej;
 • Czerwony pasek po lewej.

Urządzenie ruszy, a pancerz będzie wolny – idź więc go zabrać. Zakończy to realizację niniejszej misji.

Uwaga: Zbroję znajdziesz w inwentarzu, w zakładce ze skrzyniami. Musisz ją najpierw wyciągnąć ze stosownej skrzyni.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 5 razy   ●   zmienił(a): 3751 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?