Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (63)Gram (19)Ukończone (35)Kupię (13)

Żyrafy - wiki Horizon: Zero Dawn


Żyrafy to potężne maszyny, spacerujące po świecie gry i skanujące go. Żyrafów nie da się eliminować, należy się po prostu wspiąć na ich głowę, a następnie skorzystać ze specjalnego urządzenia na końcu włóczni Aloy, pozwalającego na ich dominację. Zdominowany Żyraf odsłania ważne miejsca oraz znaczniki w okolicy. Na pierwszego z nich natrafiasz idąc wedle głównego wątku fabularnego. Przebywa on w pobliżu Diablego Pragnienia. Pozostałe są w dalszych obszarach mapy.

Diable Pragnienie


Poziom: 7

Zadanie to pojawia się w Twoim dzienniku po tym, jak twój fokus wychwytuje dziwny sygnał. Włącz skaner i poszukaj jego źródła. Staraj się iść w jego kierunku, a potem wyłącz skaner. W dzienniku pojawi się seria zadań Żyrafy.

Każdą żyrafę podchodzisz mniej więcej w taki sam sposób. Znaleźć musisz bowiem punkt, który pozwoli Ci się dostać na jej grzbiet. Gdy tak się stanie, skaczesz na platformy zamontowane z tyłu szyi żyrafa, po czym śmigasz z ich pomocą na głowę maszyny.

Tam podchodzisz do centralnej części głowy i dominujesz bestię. Dzięki temu ujawniasz okoliczne obszary mapy, w tym siedliska, wioski oraz inne przydatne punkty.

Miedziowa Dal


Poziom: 13

Na południowy zachód od Wieży Dnia spaceruje kolejny żyraf. Chodzi on po sporym zbiorniku wodnym. Aby dostać się na jego grzbiet musisz wejść na tutejsze wyspy. Pozbyć się przebywających tam pokrak, a następnie wskoczyć na jeden z uchwytów żyrafa. Idealnie nadać powinna się wyspa po prawej stronie zbiornika. Jest na niej jednak kilka kłapaczy. Gdy się ich pozbędziesz, wybierz w zasadzie dowolne urwisko na wyspie, a potem rozpędź się i wskocz na uchwyt żyrawia.

Będąc na nim wspinaj się do góry, dokładnie tak, jak robiłeś to wcześniej. Na szczycie zdominuj maszynę, a na koniec zejdź na dół, korzystając z liny przyczepionej do jego „łba”.

Drzewce Włóczni


Poziom: 21

Żyraf ten znajduje się na południe od Południka. W jego okolicy znajdują się czujki oraz długonogi. Pozbądź się ich wszystkich, a potem wchodź na wzniesienie dookoła którego porusza się żyraf. Idź obok niego, a powinieneś znaleźć wreszcie niewielką „skocznię”, z pomocą której będziesz w stanie wskoczyć na jego grzbiet.

Będąc na szczycie skorzystaj z włóczni, aby zdominować żyrafa, a tym samym ujawnić wszystkie istotne rzeczy w okolicy. Na koniec nie zostanie Ci nic innego, jak zeskoczyć na dół i kontynuować wykonywanie zadań.

Zwróć uwagę, że żyraf odkrył:

  • tereny łowieckie na wschodzie;
  • kocioł na południu;
  • obóz bandytów na zachodzie.

Jeśli masz ochotę, możesz się nimi zająć.

Rdzawe Pustkowie


Poziom: 23

W okolicy tego żyrafa jest mnóstwo niszczycieli. Musisz się więc najpierw pozbyć. Następnie zmierzaj w kierunku niewielkiego wzniesienia, dookoła którego maszyna się porusza. Będziesz z niego w stanie wskoczyć na jej grzbiet, a potem dopiero zajmiesz się innymi biegającymi dookoła oponentami. Wszyscy będą słabsi.

Żyraf ten nie powinien Ci sprawić większych problemów. Głównie ze względu na to, że porusza się po względnie otwartym terenie.

Słoneczne Stopnie


Poziom: 17

Na północny zachód od Wieży Dnia znajduje się kolejny żyraf. W jego okolicy znajdują się dziwne budowle z drewna oraz sporo bandziorów. Musisz się ich pozbyć, a następnie spróbować wspiąć na grzbiet żyrafa. Dobrym miejscem do skoku jest wysokie rusztowanie.

Po wskoczeniu żyrafa wespnij się na jego łeb, a tam zdominuj maszynę. Gdy to zrobisz, możesz spokojnie wrócić na dół, przeszukać okolicę za potrzebnymi przedmiotami i wrócić do wykonywania pozostałych zadań.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 3475 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?