Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (63)Gram (19)Ukończone (35)Kupię (13)

Na czubku włóczni - wiki Horizon: Zero Dawn


Misja ta zaczyna się automatycznie, po tym, jak końca dobiega zadanie Szkoła przetrwania. Gdy odzyskasz kontrolę nad Aloy, idź przed siebie. Po drodze możesz potrenować na manekinach maszyn i zebrać pobliskie marszczyny oraz rośliny lecznicze. Przy tutejszym ognisku możesz też zapisać rozgrywkę.

Idź wreszcie przez bramę, a potem do przodu po ścieżce. Gdy dotrzesz do mostu zauważysz w okolicy zioła – zbierz je i przechodź na drugą stronę. Przy ścianie, chwyć się żółtego uchwytu, a potem krawędzi powyżej. Na szczycie porozmawiaj z Rostem. Powie Ci on co masz zrobić, a przy okazji otrzymasz zadanie zatytułowane Dziwna Grata.

W ramach kolejnych kroków musisz:

  • Wytworzyć ogniste strzały, do których potrzebujesz:
    • Zebrać 3 płomienie z biegunów;
    • Zebrać 5 metalowych okruchów z maszyn;
  • Pomówić z Karstem i kupić połykacz.

Wskakuj zatem na linkę i zjeżdżaj nią na dół. Zbierz wszystko, co uznasz za przydatne i zmierzaj ścieżką przed siebie. Dojdziesz w ten sposób do ogniska - zapisz z jego pomocą stan rozgrywki. Gdy to zrobisz, idź dalej w dół. Dojdziesz do mostu, a przy nim udaj się w lewą stronę i przed siebie.

Dotrzesz wreszcie do grupy czujek, możesz je obejść dookoła, albo po prostu wyeliminować. Pamiętaj o skradaniu się. Za czujkami będzie ognisko, możesz przy jego pomocy zapisać stan rozgrywki. Kawałek znowu natrafisz na stado czujek, jeśli chcesz je minąć, wejdź na drabinę po lewej stronie, a potem śmignij po linkach do przodu.

Stań na jednej z kładek ponad ziemią i poluj na bieguny – pamiętaj, że mają one na plecach kanistry, są one ich słabym punktem. Z każdego ustrzelonego bieguna wypadnie płomień – weź go. W sumie musisz zebrać trzy sztuki.

Mając odpowiednią liczbę biegunów oraz okruchów z maszyn możesz się udać dalej, na rozmowę z Karstem. Kupisz też od niego Potykacz. Po drodze do Karsta miniesz najprawdopodobniej jeszcze jeden most, a także niewielką wioskę zwaną Kolebka Matki. Przejdź między budynkami, a na niewielkiej skale dostrzeżesz skrzynkę. Przeszukaj ją. Z tego miejsca dostrzeżesz też ognisko. Gdy je rozpalisz kieruj się do Karsta, będzie blisko.

Po zbliżeniu się do jego domostwa, dostrzeżesz go dłubiącego coś przy koszach ze strzałami. Idź z nim porozmawiać. Odpali się wówczas krótki przerywnik. W jego trakcie będziesz mógł porozmawiać z Rostem, a potem chwilę pohandlować. Kup więc wspomniany Potykacz. Zauważ, że on jako jedyny dostaniesz wymieniając się za soczewkę złomiarza. Pozostałe przedmioty kupujesz za okruchy metalu – tutejszą walutę.

Po rozmowie musisz wrócić do Rosta. Czeka on na Ciebie przy północnej bramie. Śmigaj więc w kierunku wskazywanym przez punkt nawigacyjny. Rost będzie siedział w pobliżu ogniska pomiędzy drzewami. Podejdź więc i porozmawiaj z nim. Po konwersacji rozpal ognisko. Gdy to zrobisz, odpali się przerywnik. Po nim wyjdziecie poza Obręcz – otoczony obszar, po którym się poruszała Aloy do tej pory.

Na zewnątrz idź śladami zniszczeń, czyli po prostu ścieżką do przodu. Dojdziesz wreszcie do patrolującej czujki. Jeśli chcesz oznacz drogę jej poruszania się, po czym śmigaj pomiędzy wysoką trawą. Ewentualnie zlikwiduj czujkę. Jeśli chcesz możesz zrobić użytek z potykacza. Czujka wówczas się przewróci, a ty będziesz w stanie ją dobić. Idź następnie dalej do przodu, na północny zachód.

Wreszcie odpali się krótki przerywnik. Po nim musisz pokonać piłozęba. Pierwszy krok to ukrycie się w wysokiej trawie. Piłoząb jest mocnym przeciwnikiem, warto więc skorzystać z Potykacza i podłożyć pułapki. Zrób to na ścieżce, po której porusza się pokraka. Gdy upadnie na ziemię, pochwyć ogniste strzały i celuj w pojemnik na jego podbrzuszu. Gdy kanister odpadnie, zabierz go – to płomień. Proces podkładania pułapki i strzelania będziesz musiał powtórzyć kilkakrotnie. Wreszcie jednak Piłoząb padnie, a ty idź wówczas zebrać swoje trofeum, co zainicjuje przerywnik. Po nim jeszcze jedna rozmowa, a wreszcie końca dobiegnie zadanie. Rozpocznie się natomiast Serce Matki.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 3999 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?