Horizon: Zero Dawn

ObserwujMam (57)Gram (18)Ukończone (31)Kupię (13)

Poradnik - wiki Horizon: Zero Dawn


Horizon: Zero Dawn to gra z gatunku action RPG. Oferuje ona otwarty, pełen sekretów świat, wypełniony po brzegi niebezpiecznymi maszynami. Z tego powodu warto skorzystać z poniższych porad, ułatwią one brnięcie przez główny wątek fabularny oraz realizowanie zadań pobocznych. Wszelkiej maści questów jest tu mnóstwo, część należy wykonać, aby pchnąć opowieść do przodu, jest jednak również mnóstwo takich, których realizacja zapewnia po prostu punkty doświadczenia oraz materiały potrzebne do craftingu.

Kilka porad na początek:

  • Pamiętaj o tym, aby regularnie zapisywać stan rozgrywki. Robisz to przy specjalnych ogniskach.
  • Nie walcz z maszynami bez uprzedniego przeskanowania ich przy pomocy fokusa. Urządzenie ujawni bowiem ich słabe strony, co ułatwi Ci zlikwidowanie napotkanego przeciwnika.
  • Wiele wartościowych informacji na temat maszyn znajdziesz w notesie – jednej z zakładek inwentarza. Dowiesz się tam m.in. na co podatne jest dane urządzenie.
  • Staraj się na początku brnąć głównie wątkiem fabularnym, aż dotrzesz do Południka. A targowisku w górnej części miasta będzie kupiec, u którego zdobędziesz złoty pakiet szybkiej podróży – dzięki niemu będziesz mógł bez ograniczeń korzystać z systemu szybkiej podróży.
  • Niedługo po rozpoczęciu gry natrafisz na zadania z cyklu Tereny łowieckie. W pobliżu osoby, u której zadanie to inicjujesz znajduje się handlarz. U niego natomiast jesteś w stanie kupić mapy metalowych kwiatów, banuckich figurek, starożytnych naczyń oraz widokówek – to swoiste znajdźki Horizon: Zero Dawn.
  • Zawsze pamiętaj o tym, aby mieć przy sobie pełen zestaw pułapek i strzał. Przystępując do walki z pustym inwentarzem, na pewno nie osiągniesz swojego celu.
  • Nie idź wyłącznie główną ścieżką i drogami, zawsze staraj się eksplorować świat, znajdziesz w nim mnóstwo materiałów przydatnych do craftingu, a likwidując maszyny zdobędziesz ulepszenia dla swojego ekwipunku.
  • Rozwijając Aloy skup się na jednej, ewentualnie dwóch ścieżkach, nie staraj się odblokować wszystkich zdolności, nie będzie to łatwe. Dobieraj skille do własnych preferencji. Jeśli lubisz walczyć wręcz, skup się na ścieżce wojowniczki, jeśli cenisz sobie łuk, zdecyduj się na drzewko tropicielki.
  • Poluj nie tylko na maszyny, ale również na zwierzęta. Ich trofea, np. mięso lub tłuszcz nadają się do craftingu. Potrzebne są np. do tego, aby poszerzyć inwentarz, tudzież zasobność plecaka na materiały.
  • Pamiętaj, że rozwiązania siłowe nie zawsze są najlepsze. Czasem warto wyeliminować oponenta po cichu albo podejść niepostrzeżenie do maszyny i ją zdominować, zamiast zamieniać w złom.

Jeśli macie własne porady dla początkujących (i nie tylko) wpisujcie je w komentarzach, poniżej. 

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2683 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?