The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Akademia Magów - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Akademia Magów

Akademia Magów
mieści się w jednym z najstarszych miast w prowincji, tak zwanej mroźnej twierdzy Winterhold. Miejsce to jest odpowiednikiem gildii magów z innych prowincji, ale różnica jest taka, iż na ziemiach Tamriel jest to nawiększa, można powiedzieć stołeczna placówka uczonych. Przybywają tutaj ludy z całego kontynentu, celem pogłębiania swojej wiedzy magicznej, szukania inspiracji, nauki, zakupu unikatowych zwojów, ksiąg i zaklęć. Akademia od lat szkoli najlepszych magów w Tamriel, mimo to, selekcja tutaj nie należy do łatwych i tylko nie wielu adeptów staje na wysokości zadania.

Generalnie, magowie w Skyrim mają negatywną opinię, ale wygląda na to, że nic sobie z tego nie robią. W czasie kryzysu, który ponoć sami wywołali, większość pięknego niegdyś miasta pochłonął ocean. Teraz ostała się tam tylko twierdza akademii i pobliska wioska. Panuje tutaj srogi klimat, ale sama akademia prezentuje się naprawdę okazale i nie widać na jej mórach oznak kryzysu. Sam kompleks podzielony jest na kilka sekcji: komnatę osiągnięć, żywiołów i komnatę arcymaga. W akademi jest również największa biblioteka w regionie - Arcaneum, prowadzona przez orka. Głową Akademii Magów jest arcymag Savos Aren.

Akademia Magów


Jeżeli chcecie dołączyć do zacnego grona magów, wystarczy wybrać się do Winterhold i wejść na most prowadzący do Akademii. Zatrzyma nas tam elfka Feralda, która da nam pierwsze zadanie, najprawdopodobniej ciśnięcie kulą ognia. W kompleksie możemy nauczyć się dowolnej szkoły magicznej, jak również zakupić mnóstwo czarów i zwojów. 

Oto lista trenerów, którzy rezydują w twierdzy:

♦ Drevis Neloren (terener - mistrz magia iluzji)
Tolfdir (trener - mistrz magii przemiany)
Phinis Gestor (trener - ekspert magii przywołania)
Colette Marence (trener - ekspert magii przywrócenia)
Sergius Turianus (trener - ekspert magii zaklinania)
Faralda (trener - ekspert magii zniszczenia)
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2131 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?