The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Paarthurnax - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Paarthurnax (Władca Absolutnych Ambicji) to faktycznie jeden z najsilniejszych smoków w grze The Elder Scrolls V: Skyrim. Jest on nazywany również ''Starym'' przez inne smoki, a przez ludzi jest szanowany i respektowany. Pomaga on ludności Skyrim, w tym również jest patronem Dovahkiina.

Paarthurnax to jedyny obok Alduina smok, którego wszystkie inne się obawiają i czują do niego respekt. Mimo iż smoki są nieśmiertelne, to on jest wyraźnie starszy od wszystkich. Widać na jego ciele mnóstwo ran, blizn, ma poszarpane skrzydła, połamane rogi na głowie i brakuje mu kilku zębów. To chyba najbardziej doświadczony w boju smok ze wszystkich. 

Smok ten w trakcie Smoczej Wojny był generałem swojego brata Alduina, ale zdecydował się go zdradzić i przyłączyć się do ludzi. Nauczył on swoich małych przyjaciół posługiwania się okrzykami. Smok wypoczywa na bardzo wysokiej górze wspierany przez mnichów. Zapewnia on, że jest drugim synem Akatosha, choć wspólnego z jego poczynaniami wiele już nie ma. Jest źródłem wspaniałych opowieści, ważnych informacji oraz inspiracji pobliskiej ludności Skyrim.

Ciekawostki na temat Paarthurnaxa:
- Dziewczynka z Rorikstead, Sissel, często śni o Paarthurnaksie twierdząc, że miała piękny sen ze starym, szarym smokiem, który był niezwykle dobry.
- Jako jedyny smok zamieszkał wśród ludzi i stał się pokojowo nastawiony.
- Jest to najczęściej cytowanym smokiem w grze, jego imie najczęściej jest wypowiadane przez postaci.

Paarthurnax

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1589 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?