The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Morthal - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Morthal

Morthal
jest stolica regionów Hjalmarch, położonych na północny zachód od Whiterun. Mieścina jest położona wśród bagien, potoczków i bujnych lasów. Panuje tutaj umiarkowany klimat, ale nie wpływa to na rozwój gospodarki. Morthal jest najbiedniejszym i najmniej atrakcyjnym miastem na mapie Skyrim. Ze względu na brak porządnej władzy, rządzi tutaj kobieta, Jarl Idgrod Ravencrone, miasto jest pod silnym wpływem cesarskich.

Morthal


Historia tej lokacji jest o tyle ciekawa, iż od wieków jest to samotnia dla własnych mieszkańców, obleciona gęstą mgłą, mrokiem i tajemnicą. Początki miasta kojarzone są z nordyckim bohaterem wojennym. Morihaus potrafił kontrolować Thu'um, czyli smocze okrzyki, co pozwoliło mu zatrzymać wrogów imperium najeżdżających leśną osadę. Wiele zapisków twierdzi, iż był to minotaur, który zostawił Morthal dla swych podwładnych. 

Twierdza jest mało aktrakcyjnym punktem na mapie Skyrim ze względu na jej umiejscowienie. Władzie cesartwa mają tutaj swój Imperiat, ale czynnie nie biorą udziału w wojnie. Również armia wyzwolenia (Stormcloacks) nie wyrażają większego zainteresowania Morthal. Lokacja cierpi więc gospodarczo, utrzymując się tylko z dużego tartaku i małych stoisk handlowych. Mieszkańcy miasta są ostrożni i nie ufni względem przybyszy, wiedzą oni, iż w momencie gdy wojna wejdzie w kulminacyjną fazę, również i to miejsce się jej nie oprze. Co ciekawe, strach miejscej ludności przed przybyszami wiąże się również przed brakiem tolerancji dla sztuki magicznej. Jarl Idgrod nie ma w swoim dziedzińcu nadwornego maga, mimo to, w mieście jest uczony, który handluje magicznymi zwojami i księgami.

Morthal


Do Morthal oczywiście warto zajrzeć w późniejszym ogresie eksploracji SkyrimMoorside Inn jest tutejszą karczmą, gdzie poszukiwacze przygód mogą zasięgnąć języka, znaleźć pracę, czy też wynająć pokój. Oczywiście warto odwiedzić dziedziniec tutejszej władczyni, pamiętajcie jednak, iż sympatyzuje ona z Imperium. W mieście mieszka mag, Falion, który jest nauczycielem magii przywołania (Conjuration Magic). Thaumaturgist's Hut jest sklepem alchemicznym, gdzie zakupimy potrzebne receptury i specjalne zioła (giant lichen, deathbell czy swamp pudgal pod) prowadzony przez sympatycną Eli

Zadania poboczne:

Laid to Rest (udaj się do Jarla, aby otrzymać zadanie rozstrzygnięcia pożaru w Hroggar's House)

Rising At Dawn (zadanie powiązane z chorobą wampiryzmu, rozpoczynasz je gdy zarazisz się tą przypadłością)

Assist the people of Hjalmarch (porozmawiaj z Jarlem Idgrod, po wyjaśnieniu zagadki w domu Hroggara

Pieces of the Past  (osiągnij poziom dwudziesty, a spotkasz się z posłańcem, który skieruje cię do Silusa Vesuiusa)

Fight Benor (walka z Benorem, mieszkańcem miasta, przebywającym w tartaku)

♦ Chopping Wood ( praca w tartaku)


 
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3097 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?