The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Gildia Złodzieji - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Gildia Złodzieji

Organizacja przestępsza mająca ogromne wpływy na ziemiach Skyrim. Generalnie znana jest z napadów, rabunków i przemytu na terenie mroźnej prowincji. Jej siedziba mieści się w podziemiach miasta Riften, a dokładniej w Ratway, tak zwaną szczurzą norą. Członkowie tej gildii słyną z przebiegłości i stwarzania kłopotów w mieście, które jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Skyrim. Generalnie, zadania gildii złodzieji sa nie do końca jasne, oficjalnie są to drobni złodziejaszkowie, ale zapiski mówią o tym, iż frakcja kontroluje przepływ kapitału na ziemiach Tamriel, płynącego z handlu księżycowym cukrem i skoomą, jak również kosztownościami. Drugim, nie mniej dochodowym interesem Gildii Złodzieji jest handel porzyczkami, a więc udzielanie zapomogi pieniężnej wedrowcom i kupcom w potrzebie. 

Gildię wspomaga Maven Black-Briar, głowa klanu Czarnych Róż, która mieszka w swojej siedzibie w Riften. Jest to bardzo bogata i wpływowa kobieta na terenach Skyrim, a jej rodzina jest bardzo poważana. Maven sympatyzuje z Jarlem Riften, również kobietą, niejaką Laili. Sama Gildia Złodzieji ma nie jasną historię, nie wiadomo kiedy powstała, kto ją założył i w jakim dokładnie celu. Jeszcze kilkanaście lat przed wydarzeniami z The Elder Scroll V: Skyrim, uważano że gildia nie istnieje. Aktualnie frakcja jest wspierana przez Maven, która swoimi znajomościami kontraktuje kolejne zlecenia i prace dla członków Thiefs Guild. Sama gildia współpracuje ściśle z Dark Brotherhood, którego zadania często wspierane są przez złodzieji z Ratway

Gildia Złodzieji


Aby dołączyć do frakcji, nasz bohater powinien udać się do Riften. Na ulicach miasta niemalże każdy jest powiązany z tą organizacją, ale nie każdy jest na tyle otwarty, aby z nami na ten temat rozmawiać. Pierwszycm kontaktem powinna byc wspomniana Maven Black-Briar. Drugą, i w sumie głównym kontaktem z podziemiem, jest Brynjolf, który w godzinach od 8:00 do 20:00 przebywa na rynku w centralnej części Riften

Co ciekawe, osoby takie jak Dellvin Mallory i Vex, przebywający w siedzibie gildii, są wstanie oferować nam nieskończoną ilość zadań pobocznych, których wartość wacha się od 50 do 500 septimów. Jest to dobry sposób na nabijanie punktów doświadczenia i sakiewki naszego bohatera. Ekplorując wnętrze Ratway (szczórzych nor w Riften), możemy natrafić na żebraka, na samym końcu kompleksu, który posiada ciekawą książkę. Po jej przeczytaniu wzrośnie nasz poziom umiejętności kieszonkowca.
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2648 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?