The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (591)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Alduin - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Alduin (Pożeracz Światów) to jeden z najpotężniejszych smoków w historii Skyrim oraz główny antagonista gry. Jest to syn pradawnego Akatosha, dowódca potężnych wojsk otchłani oraz niezwykle groźny przeciwnik. Co najciekawsze, jest to brat Paarthurnaxa, czyli smoka zbratanego z ludźmi, który pomaga im się wyzwolić spod władzy Alduina.

Alduin jest synem Akatosha, a więc synem największego z bóstw na kontynencie Tamriel. W pierwotnym języku był rozumiany jako stwórca, a więc wielka burza (Pożeracz Światów) pochłaniająca za sobą wszystko i wszystkich. W taki oto sposób miał on tworzyć nowy ład na świecie. Alduin przybrał jednak formę potężnego smoka, który zdecydował się zamieszkać na terenie Skyrim. Nie jest on teraz najważniejszym bóstwem w tej krainie, ale z pewnością najbardziej przerażającym i siejącym strach.

Dovahkiin spotyka Alduina po raz pierwszy w Helgen, co najciekawsze, w trakcie własnej egzekucji. Smok najeżdża ten spokojny fort i atakuje go. W popłochu uciekający żołnierze pozwalają również na ucieczkę głównemu bohaterowi gry. Dovahkiin, jedyny który potrafi zabić Alduina, jest przez niego nieświadomie ocalony. 

Kilka ciekawostek na tema Alduina:
- Jedyny smok, poza Kościanym, który po pokonaniu przez Dovahkiina nie oddaje duszy
- Alduina można spotkać również podczas eksplorowania Alftand
- Jest to jedyny smok w świecie Skyrim, którego imię składa się z dwóch wyrazów (Al-Duin)
- Przez narrację jest określany jako najpotężniejszy, ale w praktyce to Legendarne Smoki są od niego silniejsze

Alduin
 
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1689 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?