The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (591)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Greybeards (Siwobrodzi) - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Greybeards (Siwobrodzi)

Założycielem tego tajemniczego zakonu był Jurgen Wiatrowłądny, który po porażce nordyckiej armii pod Red Mountain, postanowił zgłębiać tajemnice języka smoków, czyli tajemniczego Thu'um. Jurgen doszedł do wniosku, że bogowie ukarali aroganckich nordów za zbyt beztroskie posługiwanie się darem od smoków. Siwobrodzi, to zakon mieszkający na samym szczycie Gardła Świata, gdzie wybudowano ich siedzibę o nazwie High Hrothgar

Greybeards (Siwobrodzi)


Organizacja ta jest złożona z mędrców, którzy studiują sztukę posługiwania się językiem smoków, Thu'um, celem wykorzystania jej w celu pokoju na świecie. Droga do śnieżnej twierdzy jest jednak długa i kręta, wiedzie przez kilkadziesiąt stopni, niemalże pionowo w górę, toteż do High Hrothgar przybywa nie wielu wędrowców. Kiedy tylko Siwobrodzi zaczynają konwersacje, szczyt góry spowija mgła, a w dolinach pada deszcz. Wielokrotnie mieszkańcy pobliskich osad muszą zmagać się z męczącymi burzami. Patronem twierdzy jest legendarny Paarthurnax, potężny smok, brat opętanego Alduina i obrońca rasy nordów.

Na terenach prowincji Skyrim, zakon Siwobrodych, jest reprezentowany przez następujących członków:

Arngeir (przewodniczący w High Hrothgar)
Borri (High Hrothgar, często w głownej hali)
Einarth (High Hrothgar, przebywa w głównej hali twierdzy)
Paarthurnax (przebywa w swoim legowisku, na szczycie góry Gardło Świata)
Wulfgar (przebywa w głównej hali High Hrothgar, o równych godzinach idzie na tamtejszą dzwonnicę)

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1662 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?