The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (592)Gram (364)Ukończone (327)Kupię (101)

Windhelm - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Windhelm

Windhelm
, zwane również Wichrowy Tronem, jest ogromną twierdzą na północy, którą zamieszkują bardziej zamożni obywatele kraju. Miasto jest położony blisko przełęczy prowadzącej do kraju Morrowind, co też wpływa na wymianę handlową, kupno niewolników i interesy między obiema prowincjami. Windhelm jest siedzibą Jarla Ulfrica Stormcloaka, który jest głównym opozucjonistą Imperium w kraju. To tutaj zapadają najważniejsze decyzje dotyczące walki z cesarskimi i kwestie gospodarcze. Z uwagi na narodowe nastroje i klimat wewnątrz miasta, zakaz czczenia boga Talosa jest nierespektowany. Nordowie z całego kraju przybywają tutaj oddać się modlitwie do swojego boga.

Windhelm


Wichrowy Tron jest jednym z pierwszych miast założonym przez władze Imperium. Ogromny zamek w centrum miasta został założony setki lat temu przez dynastię Usgramora. Miasto dwukrotnie przetrwało inwazję - podczas Wojny o Sukcesję, jak również Akavirską Armię. Historia Windhelm jest naprawdę ciekawa. Ysgramor, protoplasta narodu nordyckiego, stracił syna podczas straszliwego sztormu na morzu Duchów. Postanowił on, aby postawić miasto, przez które uchodzić będą pobliskie rzeki do oceanu. Miasto zostało zaprojektowane przez elfickiego architekta. Ponadto, zrozpaczony Ysgramor nakazał zbudowanie dużego, pięknego mostu, nad tutejszą rzeką. 

Na tym się jednak nie skończyło. Przyszły imperator zbudował ogromne zamczysko, uformowane w kształt miasta, które od tej pory (Pierwsza Era), kojarzone było z bastionem Imperium. Dopiero po przerocie nordyckim zapanowały tutaj odmienne klimaty. Najkrwawszą kartą w historii miasta jest tak zwana ''Segregacja'', czyli masowe wypędzanie innych obywateli i ras z obrębu miasta. Najbardziej ucierpieli Argonianie, którzy zostali wpędzeni do getta w podziemiach Windhelm.

Windhelm


W Wichrowym Tronie możemy spotkać wielu kupców (kowala, alchemika, lombard), jak również zakupić mieszkanie (quest u Jarla). Ponadto, odkryjemy tutaj ciekawą historię posiadłości Arentino, gdzie chłopiec imieniem Aventus stanie się marionetką w rękach Dark Brotherhood. W Palace of the Kings znajdziemy artefakt z serii Stones of Brenziah (w prywatnej sypialni Jarla). W mieście znajduje się światynia Talosa, gdzie możemy poprosić o błogosławieństwo. Warto udać się do Argonian Assemblage (otwarto od 6 do 9 rano), gdzie spotkamy Shahvee, jedyną Argoniankę, którą możemy poślubić w grze. 

Jeżeli poszukujecie nauczycieli, to warto udać się do Pałacu Królów, tam rezyduje potężny mag Wuunferth the Unliving, który specjalizuje się w magii Zniszczenia (Destruction Magic). 


Zadania poboczne:

♦ The White Phial - (udaj się do Nureliona, umierającego alchemika w mieście)

♦ Repairing the Phial (Nurelion, lokalny alchemik)

♦ Blood on the Ice (rozpoczyna się na rynku w mieście, gdzie postarasz się wyśledzić mordercę)

♦ Rise in the East ( porozmawiaj Orthusem Endario, emisariuszem handlowców w Windhelm)

♦ Summerset Shadow (Delvin Mallory zleci Ci nawiązanie kontaktu z Gildią Złodzieji)

♦ Innocente Lost (w posiadłości rodziny Arentino)

♦ Find the Thalmor Assassin (porozmawiaj z Malbornem w New Gnisis Cornerclub)

♦ Harsh Master (zleci Ci to zadanie Kjar w dokach Windhelm)

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3434 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?